----------------------------------- Analist 4.11.2013, 02:47 Blog ? ----------------------------------- Salut. Ce ziceti de implementarea suplimentara a unei "functii" de BLOG? In genere, softul de blog, tehnic vorbind e mai slab la toate capitolele fata de un soft de forum, dar are "avantajul" simplitatii de afisare si mai ales al celui de postare pentru cei mai putin experti in domeniul spatiului virtual. Aici forumul e bogat, dar stufos si greu se ajunge la un subiect sau topic de interes. Ce ziceti de idee? O seara buna. ----------------------------------- Suport Unique 14.11.2013, 22:29 Re: Blog ? ----------------------------------- Am cochetat si noi cu ideea aceasta cu multi ani in urma, dar nu ni s-a parut prea potrivita, tehnic vorbind, cu ceea ce am urmarit sa expunem in acest proiect spiritual. Cu toate acestea, tehnica a mai avansat si sunt mai multe optiuni si pluginuri acum in anii acestia fata de perioada cand am deschis noi forumul. Am deschis o astfel de sectiune BLOGPORTAL, care face cam acelasi lucru si este si mult mai conectat la viata si baza de date a forumului. Verificam si pe unul si pe altul si vedem daca raman amandoua sau numai unul. Multumim de sugestie. Sper sa va ajute pe toti cei interesati. O seara buna. ----------------------------------- Analist 19.11.2013, 00:05 Re: Blog ? ----------------------------------- Am cochetat si noi cu ideea aceasta cu multi ani in urma, dar nu ni s-a parut prea potrivita, tehnic vorbind, cu ceea ce am urmarit sa expunem in acest proiect spiritual. Cu toate acestea, tehnica a mai avansat si sunt mai multe optiuni si pluginuri acum in anii acestia fata de perioada cand am deschis noi forumul. Am deschis o astfel de sectiune BLOGPORTAL Multumesc. Puteti infiinta si alte sectiuni, dupa modelul existent deja pe forum? Ce de exemplu, cum este la sectiunea "Revista preseiDreptul la replică". ----------------------------------- Helper Unique 19.11.2013, 22:10 Re: Blog ? ----------------------------------- Ne vom gandi si la aceasta varianta, totusi sa stii ca nu dorim sa dezvoltam doua proiecte separate si parelele, forumul si blogul, ci unul singur, Forumul. Blogul este un "apendice" atasat la forum. Stim ca este mai complicat de utilizat softul de forum, dar odata ce te obisnuiesti cu el, blogul ti se pare o "jucarie de gradinita". Discutile sunt mai usor de urmarit, subiectele sau articolele sunt mai clar si adecvat expuse pe topicul lor samd. ----------------------------------- Helper Unique 14.12.2013, 03:17 Re: Blog ? ----------------------------------- Puteti infiinta si alte sectiuni, dupa modelul existent deja pe forum? Ce de exemplu, cum este la sectiunea "Revista preseiDreptul la replică S-a infiintat si o asemenea rubrica "" pe Blog inca de multe zile in urma, dar se pare ca e la fel de "vid" ca si in cele prezente deja pe forum. Probabil nu exista asemenea cereri si e o democratie perfecta pe intreg netul romanesc. :roll: PS. Modulul de preview inca nu functioneaza corect aici in noul forum, asa ca ar fi bine deocamdata de evitat si de preferat trimiterea postului si apoi editarea sa. Scuzele noastre, dar softul are cateva mici neadaptari cu noua platfoma de php implementata pe serverele host-ului. :noidea: