----------------------------------- Thunder 16.10.2006, 23:33 Mesaje primite de catre yoghini din cadrul MISA în timpul tehnicii “Rugăciunea de 24 de ore” ----------------------------------- In cadrul scolii de yoga MISA s-au revelat deosebit de multe tehnici spirituale. Printre cele mai importante si mai utile si in acelasi timp uzuale (usor de aplicat de catre orice fiinta, fie ea angrenata pe calea yoga sau pe alta cale spirituala, sau fara a fi angrenata pe o cale spirituala) sint asa numitele tehnici: "Arta Binecuvintarii" si "Dialog cu Dumnezeu (Rugaciunea de 24 de ore)". Multe fiinte yoghine si neyoghine au aplicat aceste tehnici spirituale, obtinind rezultate uluitoare si remarcabile. In cadrul tehnicii "Rugaciunea de 24 de ore", unii yoghini au avut adevarate REVELATII DIVINE, reusind sa aibe un adevarat DIALOG cu Dumnezeu. Chiar daca pare de domeniul fantasticului sau irealului, aceste dialoguri au existat si sint notate de cei care le-au avut, iar o parte dintre ele vi le expunem si dumneavoastra, aici pe acest SITE. sursa: http://www.revelatii24h.go.ro/ Rugăciunea de 24 de oreArta binecuvîntării (textul) ARTA BINECUVANTARII - The Art of Blessing by Gregorian Bivolaru (video)Legile sau principiile esentiale pe care se bazeaza Arta Binecuvantarii - conferința publică (înregistrare video)Comparație între Rugăciunea de 24 ore și Arta Binecuvântării - conferință publică (înregistrare video)Previziuni spirituale 2004 - Gregorian Bivolaru -Previziuni anul 2004 - Svetlana -Editare (17.04.2008): Avind in vedere ca de multe ori site-urile go.ro si as.ro nu functioneaza in cele mai bune conditii, sau uneori pica, alteori sint sterse conturile si continutul site-urilor, o sa urmaresc ca prin bunavointa gazdelor sa postez aici pe Unique aceste mesaje cit si continutul acelor site-uri. ----------------------------------- Thunder 16.10.2006, 23:37 Mesaje primite de Jean Stefanescu ----------------------------------- CUPRINS partea 1 ________________________________________________________________________________ ----------------------------------- Thunder 16.10.2006, 23:45 Mesaje primite de Jean Stefanescu ----------------------------------- CUPRINS partea 2 ________________________________________________________________________________ ----------------------------------- Thunder 18.4.2008, 06:07 Mesaje primite de Svetlana ----------------------------------- Vouă, din IUBIREA Mea Mesaje primite de Svetlana SV 1. Comportament maestru SV 2. La anul va fi CUTREMUR ? - 30 dec. 2000 SV 3. Despre REVELAREA SINELUI SV 4. Despre UMILINȚĂ SV 5. Pentru conferință fete - HERCULANE 2001 SV 6. Despre DEVOȚIUNE SV 7. Despre DISCERNAMANTUL SPIRITUAL SV 8. Despre LEGILE UNIVERSULUI SV 9. Despre EL SV 10. Despre FERICIRE SV 11. Despre INSPIRAȚIE SV 12. Despre Tabăra spirituală de revelare a Sinelui - VIDRA 2001 SV 13. Despre cupluri SV 14. Va fi cutremur în toamnă ? SV 15. Mesaj cu ocazia zilei lui GRIEG - 12.03.2001         SV 16. Despre Tabăra spirituală - COSTINEȘTI 2001 SV 17. Despre FRICĂ SV 18. Despre RĂZBOI SV 19. Despre FRUMUSEȚE SV 20. Despre SITUAȚIA MONDIALĂ SV 21. A fi la la înălțimea IUBIRII DIN INIMA SV 22. Mesaj pentru BĂRBAȚI ( I ) SV 23. Mesaj pentru BĂRBAȚI ( II ) - 24.11.2001 SV 24. Mesaj pentru FEMEI SV 25. SFINX (1) SV 26. SFINX (2) SV 28. Mesaj pentru BĂRBAȚI +FEMEI - 1.12.2001 SV 29. Mesaj de la IISUS pentru ANUL 2002 SV 30. Mesaj de DUMNEZEU TATĂL despre ANUL 2002 SV 32. Despre ARMONIZAREA PLANULUI MATERIAL SV 33. CIVILIZAȚIA DACĂ ȘI SHIVAISM SV 34. Atragerea ființelor pe calea spirituală SV-01-11-2004 Cuvântul se întrupează și devine faptă. ----------------------------------- Thunder 18.4.2008, 06:10 Mesaje primite de Adrian ----------------------------------- Mesaje primite de Adrian MISTERE DACICE AD 01. 20 Decembrie 2001 - Vf. Coștila Geografia sacră a Dacilor: AD 02. 24 Decembrie, Vf. Coștila Poate fi pus Sfinxul din Bucegi în legătură cu Regele Lumii din Shambala? Există cu adevărat peșteri care fac legătura cu o lume interioară pământului, care este de fapt proiecția stabilă a Shambalei la nivel planetar? Este de fapt Crăciunul o sărbătoare precreștină? Ce reprezintă el? Este adevărat că proiecția în plan fizic a Lumii Shambalei este deja în România, având centrul focar principal chiar deasupra vârfului OMU din Bucegi Cum erau oamenii de atunci? Erau de natura Eliberaților? Vf OMU - Vf Ocolit (Bucura) Peștera ----------------------------------- Thunder 18.4.2008, 06:12 Mesaje primite de Octavian ----------------------------------- Mesaje primite de Octavian OF 1. Duminică 16 mai 2004 OF 2. Duminica 04 iulie 2004 OF  3. Duminica, 05 decembrie 2004 ----------------------------------- Thunder 18.4.2008, 06:14 Mesaje primite de Giulia ----------------------------------- Mesaje primite de Giulia - G 01. 14 Iulie 2001, Pitești Despre nadi-uri și Kanda - G 02. 14 Iulie 2001, Pitești Despre mintea umană - G 03. Sâmbătă, 29 Decembrie 2001, Pitești, ora 19:12         Despre Creație ----------------------------------- Thunder 18.4.2008, 06:17 Mesaje primite de Ileana ----------------------------------- Mesaje primite de Ileana - IL 1. Duminică, 12 Noiembrie 2000, București Doamne, îmi fuge mintea în toate părțile. Cum să fac pentru a mă focaliza mai bine și a-mi deschide inima cu adevărat către Tine? - IL 2. Duminică 12 Noiembrie 2000, București Tată, spune-mi, Te rog, CE ESTE UMILINȚA? Cum să fac pentru a o amplifica în mine și a-i ajuta și pe ceilalți să o trăiască. - IL 3.G. Mesaj de la ghid spiritual - Joi 14 Decembrie 2000, București Te rog, vorbește-mi despre liberul arbitru in corelație cu legea Karmei, în ce măsura poate fi angrenat el ? - IL 4. 29 Iulie 2000, București Ce este GRAȚIA TA SUPREMĂ? ----------------------------------- Thunder 18.4.2008, 06:21 Mesaj de la Ingrid ----------------------------------- Mesaj de la Ingrid IN 1. Duminică, 28 Iulie 2001, Condrița - Chișinău, ora 04:50 Doamne, te rog spune-ne: cum pot copiii din ashramul Păunași să se transforme cât mai repede, evoluând pe calea spirituală?            Transmite-le din partea Mea că nu mai este timp de pierdut!            Să practice yoga, karma yoga și meditațiile zilnice.            Să nu se eschiveze sub nici un motiv de la meditațiile în circuit și binecuvântări. Nimic altceva nu este mai important ca acestea.            Să iubească, fie fericiți, Eu asta doresc pentru fiecare dintre voi. Prin iubire veți ajunge la Mine. Eu vă iubesc pe toți și aștept lucruri mari de la voi. De asta ați venit în ashram, pentru asta ați venit în viața aceasta, prindeți vremurile acestea, și grele, dar și minunate.            Fiecare clipă, fiecare moment să Mi-l dăruiți Mine! Numai așa, veți face ca să progresați spriritual.            Și haina de pe voi să o dăruiți aproapelui. Iubiți și iubiți-vă între voi. Veți progresa mai repede.            Eu vă iubesc și aștept manifestarea plenară a potențialităților voastre, pentru că le aveți și puteți face mult bine pentru voi și pentru ceilalți.            Mai hătărâți, mai fermi, mai deciși în aplicarea tuturor cunoștințelor voastre!            Dăruiți-Mi tot timpul vostru Mie! Nu veți avea nimic de pierdut, nu așa se pierde timpul. Dăruiți-Mi timpul vostru și nu veți regreta.            Vin vremuri grele, în care va fi nevoie de fiecare dintre voi, fiți modele spirituale,-i ajutați pe ceilalți.            Cum veți putea face acest lucru, dacă nu vă puteți ajuta nici pe voi înșivă?!            Aveți încredere în maestrul vostru Grieg, care, pentru fiecare în parte, suferă atunci când voi înșivă produceți suferință, pentru că nu-l ascultați și nu faceți ceea ce trebuie.            Nimeni și nimic, în afară de voi înșivă, nu vă poate determina să fiți fermi și hătărâți în transformarea voastră spirituală.            Nu ezitați, copiii Mei! Mai repede la treabă, vremurile au venit și nu sunteți pregătiți!            Deschideți-Mi inima voastră și dăruiți-Mi timpul vostru! Nu mai ezitați!            Vă iubesc pe toți și vă aștept mereu! Depinde de voi să fiți permanent împreună cu Mine.                                                                                              Ora 05:15