----------------------------------- Taikoun 7.1.2008, 19:51 Re: Conquiztador - un plan diabolic de manipulare mentala subconstienta indreptat impotriva poporului roman ----------------------------------- Nu am sa imi pierd nici eu timpul ,enumerandu-ti locurile prin care am fost si unde am luat masa (desi la Luvru nu mi-a venit deloc sa iau masa pt ca nu pentru a manca ma aflam eu acolo), nici varsta sau scolile pe care le-am facut, absolvite in urma unor ani de munca si studiu. Pentru ca ASTA ar denota aroganta si infumurare. Remarc cu stupoare avalansa de injurii si remarci jignitoare care nu stiu unde mai au loc intr-o persoana atat de profunda cum doresti a parea. Si, in cel mai primitiv mod de analiza, o sa le enumar ca sa vezi cate ti-au "scapat": - prea plin de el - arogant - snob - ignorant - joc tembel - parveniti - snobi intelectuali - minciuna, manipulare si pe orbirea, sa nu zic prostia unora ce viseaza cai verzi pe pereti - penibil si tembel - imbecili si oligofreni Este alegerea fiecaruia CUM isi traieste viata si, de asemenea, fiecare om, ca individualitate,  hotaraste asupra lucrurilor care il bucura. Este opinia ta, stimate domn, ceea ce ai scris in primul post, asa cum este si a mea, ceea ce am considerat de cuviinta sa scriu. Dar este exagerat si deja..incepe sa se incadreze in cateva din notiunile din lista de mai sus, deja folosite de dumneata sa JUDECI oamenii. Nimeni nu are aceasta putere, de a judeca pe altii. Nu te erijezi in Dumnezeu. NU numesti niste oameni oligofreni si imbecili. Asa ceva, draga (?!) domnule nu se face. Asa ceva nu are legatura cu gradul de cultura, ci cu BUNUL SIMT, acel bun simt pe care, si niste copii, chiar daca nu au mancat in restaurantele pariziene, chiar daca nu citit carti de manipulare sau Biblia, il au. Nu te mai deranja sa imi raspunzi. Subiectul e incheiat pentru mine. Ca mi-am furat din timp ca sa scriu acum, nu am facut-o pentru dumneata, ci din respect pentru oamenii, tineri sau mai in varsta, pe care i-ai insultat.