----------------------------------- Yin Yang 10.1.2008, 05:56 cunoasterea oculta ----------------------------------- Nu va mai agitati si suparati inutil. Unii pur si simplu nu sunt pregatiti sa ia pastila rosie. Nu uitati ca cei ce sunt adormiti, pot deveni chiar dusmanii vostri si partasi ai sistemului care ii tine in adormire, aliati ai acelor "santinele". (Matrix) Chiar si acesti "adormiti" tot fratii nostri sunt, asa ca macar sa nu-i mai agitam daca de trezit nu ii putem ajuta sa se trezeasca.  :love: Adevarat ! Scuze pt. o anume aciditate in "voce" si in atitudine.  Am mai editat putin mesajul initial, ce oricum mai avea nevoie si de ceva corectari. :thumbs: PS. Din pacate unii o cer cu insistenta, asa ca pina la urma fiecare avem testele sale, inclusiv acela de a ne pastra calmi in fata situatiilor neprevazute.  :censored: Salutari la toata lumea. Eu cred ca oamenii ar lua pastila rosie mai usor daca ar intelege mai bine aceste informatii de factura oculta. Notiuni precum gandul, puterea gandului, manipularea mentala sau constiinta sunt extrem de putin cunoscute de marea majoritate a oamenilor, ce trebuie sa recunosc si eu ca sunt mai mult atrase catre "jocuri de cultura generala" sau catre distractie decat catre o cunoastere vie si valabila in orice moment al existentei, in lumea asta sau in orice alte lumi de dincolo. Nu va mirati ca oamenii iau peste picior astfel de informatii sau atentionari cand ei nu sunt absolut deloc pregatiti sa inteleaga mai mult decat au fost educati in "scolile" prin care au trecut prin viata.