----------------------------------- Thunder 18.4.2008, 06:21 Mesaj de la Ingrid ----------------------------------- Mesaj de la Ingrid IN 1. Duminică, 28 Iulie 2001, Condrița - Chișinău, ora 04:50 Doamne, te rog spune-ne: cum pot copiii din ashramul Păunași să se transforme cât mai repede, evoluând pe calea spirituală?            Transmite-le din partea Mea că nu mai este timp de pierdut!            Să practice yoga, karma yoga și meditațiile zilnice.            Să nu se eschiveze sub nici un motiv de la meditațiile în circuit și binecuvântări. Nimic altceva nu este mai important ca acestea.            Să iubească, fie fericiți, Eu asta doresc pentru fiecare dintre voi. Prin iubire veți ajunge la Mine. Eu vă iubesc pe toți și aștept lucruri mari de la voi. De asta ați venit în ashram, pentru asta ați venit în viața aceasta, prindeți vremurile acestea, și grele, dar și minunate.            Fiecare clipă, fiecare moment să Mi-l dăruiți Mine! Numai așa, veți face ca să progresați spriritual.            Și haina de pe voi să o dăruiți aproapelui. Iubiți și iubiți-vă între voi. Veți progresa mai repede.            Eu vă iubesc și aștept manifestarea plenară a potențialităților voastre, pentru că le aveți și puteți face mult bine pentru voi și pentru ceilalți.            Mai hătărâți, mai fermi, mai deciși în aplicarea tuturor cunoștințelor voastre!            Dăruiți-Mi tot timpul vostru Mie! Nu veți avea nimic de pierdut, nu așa se pierde timpul. Dăruiți-Mi timpul vostru și nu veți regreta.            Vin vremuri grele, în care va fi nevoie de fiecare dintre voi, fiți modele spirituale,-i ajutați pe ceilalți.            Cum veți putea face acest lucru, dacă nu vă puteți ajuta nici pe voi înșivă?!            Aveți încredere în maestrul vostru Grieg, care, pentru fiecare în parte, suferă atunci când voi înșivă produceți suferință, pentru că nu-l ascultați și nu faceți ceea ce trebuie.            Nimeni și nimic, în afară de voi înșivă, nu vă poate determina să fiți fermi și hătărâți în transformarea voastră spirituală.            Nu ezitați, copiii Mei! Mai repede la treabă, vremurile au venit și nu sunteți pregătiți!            Deschideți-Mi inima voastră și dăruiți-Mi timpul vostru! Nu mai ezitați!            Vă iubesc pe toți și vă aștept mereu! Depinde de voi să fiți permanent împreună cu Mine.                                                                                              Ora 05:15