----------------------------------- Hoper 8.5.2008, 17:03 Re: Vestea cea Buna ----------------------------------- Trebuie specificat suplimentar ca vestea se refera in special la tehnica secreta de inducere a starii de transa benefica romantica care s-a oferit (s-a finalizat la Herculane - Mai 2008) in cadrul scolii noastre de yoga MISA.  :fondof: Hoper, trebuie sa te contrazic. Minunat. Din dialog constructiv se pot scoate la lumina multe aspecte ce altfel ar putea ramane "invizibile" pentru altii. :) Mesajul se refera doar la tehnica secreta a starii de transa romantica si nimic altceva. Mesajul, sau vestea cea buna se refera la mult mai mult de atat. Cand imi fac ceva mai mult timp liber si nu a completat nimeni aceste idei pana atunci, voi oferi si eu mai multe detalii.  :sweet: Citeste si auziaza cu atentie cuvintele lui Grieg si te vei convinge singur. Am citit si audiat, fiind chiar si eu de fata cand s-a expus acest material audio prima data la Herculane, dupa ora 23, dupa ce s-a facut meditatia de resorbtie a campului subtil spiritual de la Herculane. Mai erau la acea data si la acea ora extrem de putini colegi, fata de miile care au fost in intreaga tabara spirituala. Am sa te rog si pe tine si pe ceilalti colegi sa recititi si mai ales sa reaudiati de mai multe ori "vestea cea buna" si sa intelegeti si mai ales sa simtiti ceea ce ea (Dumnezeu in cazul acesta) doreste cu adevarat sa ne transmita prin intermediul lui Grig. Insasi analogia ce se poate extrage prin asocierea titlului "vestea cea buna" poate da mai multe indicii persoanelor intuitive si inspirate, sau chiar initiate.  :mute: De ce ai adaugat insa "benefica" ? Poate fi transa romantica si malefica? Din mai multe motive, dar las pe altii sa expuna ceva mai "tehnic" aceste aspecte.  :censored: Se poate sa imi raspunzi si mie la intrebarile puse in mesajul de mai sus? Desigur.  :hug: