----------------------------------- 1% 9.5.2008, 01:02 Vestea cea Buna - text corectat, adaugat si cu diacritice ----------------------------------- Am corectat cateva greseli de transchiere si am completat cu diacritice. Speram ca in viitor sa putem face rost de inregistrare fara acele mici erori ce neintimplator s-au manifestat ca si element obturator si de opunere din partea unor forte intunecate, intrucat valoarea inregistrarii audio este net superioara unui text, a unei transcriei intrucat inregistrarea audio pastreaza si anumite elemente subtil energetice extrem de pretioase, de o valoare aspirituala inestimabila. Vestea cea Buna ………. daca o veți pune în aplicare etapa zero. Este strict interzis să induceți starea benefică de transă romantică fără a realiza deloc etapa zero. În altă ordine de idei, anunț cu mare bucurie că în perioada ce va urma, în cadrul școlii noastre spirituale, la aceia dintre voi care sunt puri și perseverenți și care au făcut în decursul timpului eforturi susținute și adecvate, vor apare realizări spirituale extraordinare, unele chiar de vârf, care le vor răsplăti din plin strădaniile și consecvența. anunțăm cu anticipație că vom urmări de acum înainte să facem și vouă cunoscute aceste cazuri, sau mai bine zis acele ființe umane care au deja sau vor avea astfel de realizări exemplare pentru a vă emula în felul acesta pe cât mai mulți dintre voi prin puterea contaminantă a exemplului lor personal. Această este o veste foarte importantă pe care va rog sa o luați cu toții în considerație pentru a fi atenți la realizările mijlocii, mari, foarte mari sau extraordinare care vor apare de acum înainte la aceia dintre voi care meritați să bucurați de aceste înfăptuiri care așa cum veți constata vor fi întotdeauna direct proporționale cu strădaniile și impecabilitatea de care ați dat dovadă. Veți observa astfel că în realitate nu-l putem păcăli niciodată pe Dumnezeu și fiecare dintre noi, fără excepție are la momentul potrivit în care se începe culegerea roadelor, doar ceea ce merită. Aceste roade bune, plăcute, extraordinare de natura spirituală, ce vor apare în viitorul apropiat la unii dintre voi, vor convinge și pe ceilalți care încă mai hrăniți îndoieli, într-un mod decisiv, atât această școală spirituală fără excepție cât și cei care fac parte din această școală, au o orientare benefică, divină. În felul acesta, mulți dintre voi vă veți putea da seama, dată fiind orientarea fundamental benefică, divină, a acestei școli spirituale, ea nu face niciodată, fără excepție, nici un rău nimănui. Așa cum spunea și Iisus, atât natura unei ființe umane cât si orientarea unei școli spirituale, cum este această școală spirituală, se cunoaște după fructele pe care ea le aduce la momentul potrivit. Pentru a înțelege cât de bine aceste aspecte am să citez cuvinte pline de înțelepciune ale lui Iisus. Iată respectivul citat: "Oare pot culege oamenii struguri din spini sau smochine din mărăcini? Luați aminte căci orice pom bun face roade bune iar pomul rău face roade rele. Nu este cu putință ca un pom bun să facă roade rele și nici nu este cu putință ca un pom rău să facă roade bune. nu uitați că până la urmă fiecare pom care nu face roade bune se taie și se aruncă în foc. De aceea, luați aminte că și pe oameni tot după roadele lor bune sau rele îi veți cunoaște", am încheiat citatul. Acest citat este din Evanghelia lui Matei capitolul, 7 paragrafele16-20. În concluzie, rog deci să rețineți că binele nu face niciodată rău iar răul nu face niciodată bine. Este semnificativ faptul că în Vechiul Testament se spune (citez): "Omul se cunoaște după fapte iar pomul se cunoaște după roade", am încheiat citatul. Noi ne-am permis să parafrazăm în felul următor acest citat faimos și l-am completat astfel (citez): "Pomul se cunoaște după roade, omul se cunoaște după fapte, iar yoghinul se cunoaște după stările predominante pe care le manifestă", am încheiat citatul. Roadele bune care vor apare în viitorul apropiat în cadrul acestei școli spirituale vor fi totodată o dovadă elocventă și zdrobitoare. Toate aceste realizări vă vor face să dați seama că binele face bine, așa cum de altfel se afirmă într-un faimos proverb folcloric (citez): "Bine faci, bine gasești". rog să transmiteți neîntârziat și celorlalți care nu au fost prezenți această veste bună pentru a se pregăti sau pentru a fi atenți la toate fructificările minunate care vor urma. Chiar dacă unii vor fi sceptici iar alții vor fi blazați sau pesimiști din cauza obișnuinței perverse în care se complac, fructificările ce vor apare la aceia care merita, vor confirma din plin realitatea acestor afirmații. Această veste pe care v-o trimit nu este o întâmplare ci o necesitate. mulțumesc pentru atenția cu care ați ascultat aceste cuvinte. Cu Dumnezeu înainte, așa să ne-ajute Dumnezeu. îmbrățisez cu iubire nesfarșită și vă urez mult success. (aplauze). PS. Ar fi bine ca sa fie modificat si mesajul initial al colegei noastre yoghinita pentru a nu mai ramane pe forum acea varianta cu scaparile respective.