----------------------------------- Acustic 23.5.2008, 13:24 Re: Dialoguri publice ----------------------------------- u personal as despartii cele doua subiecte ale acestui subforum Dreptul la replică si Dialog in doua parti distincte: "1.Dreptul la replica" si "2. Dialog cu..." intrucat cele doua subiecte au tendinte de manifestare diferite. De exemplu in dreptul la replica oamenii pot si mai suparati, mai colerici, mai incisivi samd, lucru care au crea o atmosfera putin mai tensionata ce nu ajuta partiii celeilalte, Dialogul. E adevarat ca uneori dialogul poate luate o turnura agresiva sau cearta, dar de asta se pot ocupa moderatorii sa tempereze spiritele. Asta e propunerea mea.  :hello: Am luat in considerare aceasta propunere si ne straduim sa gasim cea mai buna abordare. Deja am facut un prim pas in aceasta directie: . Vom vedea care va fi cursul acestor invitatii si dialoguri. Multumim!  :2thumbs: Propun schimbarea termenilor "dialoguri publice" cu "dezbateri publice" intrucat e mai academic, sau cel putin pare mai academic. Nu dati cu rosii dupa mine, e doar o sugestie.  :cower: Eventual mutat acest subiect in forumul Sugestii, întrebări și anunțuri pentru gazdele portalului.  :hello: