----------------------------------- josipocrizia 10.1.2009, 14:03 Re: Alt articol denigrator ----------------------------------- Eu am pus intrebarile lui yoghinita. Nu inteleg de ce te bagi tu in dialog si nici macar nu oferi din partea ta niste raspunsuri la aceleasi intrebari. Ii lipseste curajul d-nei yoghinite ? Ce ma intereseaza pe mine daca MISA prezinta sau nu ce spui tu ? Eu am pus problema intre mine si yoghinita, adica un posibil raspuns la intrebarea ei "cum dovediti ca sunt posedata" intr-o viziune crestina. Faptul ca MISA ar avea si ea vreo tendinta diavoleasca in care ar prezenta o furca draceasca nu o pot comenta intrucat nu cunosc simbolistica acelui gest cuprins in acele poze, insa sigur stiu ca in viziunea crestina a pune coarne de drac in mina si a avea furca diavoleasca este un semn clar de posesiune diavoleasca. Ce spun eu este ca aplicand acelasi set de standarde, in speta cele crestine, Cecilia este acuzata de posedare de catre adoratorii dracului. Eu nu spun ca este intr-un fel sau altul dar MISA, cea care ofera cursuri de adorare a unor zeitati pagane ce sunt zugravite(traditional) cu simboluri diabolice(in viziune crestina), deci o secta satanica conform acestei biserici, in imesa ei ipocrizie are tupeul sa acuze o persoana incomoda de posedare. Cu ocazia asta am lamurit si de ce mi-am luat acest nume. Un alt mare semn de intrebare este acela ca daca MISA este o manifestare diavoleasca, cum de mesagerii lui uciga-l toaca ataca atat de indarjit pe alti acoliti ai lor ?  :look: Stim foarte clar din cartea sfanta ca asa ceva este imposibil. Iisus Cristos ne anunta clar asta si nu poti sa spui ca Iisus minte sau nu stie ce spune. Mt 12:25  Isus, care le cunostea gîndurile, le-a zis: "Orice împaratie desbinata împotriva ei însasi, este pustiita; si orice cetate sau casa, desbinata împotriva ei însasi, nu poate dainui. Mr 3:24  Daca o împaratie este desbinata împotriva ei însasi, împaratia aceea nu poate dainui. Lu 11:17  Isus le-a cunoscut gîndurile, si le-a zis: "Orice împaratie desbinata împotriva ei, este pustiita; si o casa desbinata împotriva ei, se prabuseste peste alta." Crede-ma si eu si alti crestini cu bun simt nu au cum sa nu sesizeze aceasta discrepanta, aceasta situatie bizara: un drac sa atace alt drac. Eu uit modul in care crestinii si Iisus Cristos au fost catalogati si umiliti si ucisi de acei asa zisi "religiosi oficiali" ai acelor vremuri. Prin acesta atacuri murdare, perfide si jenante riscati sa-i martirizati pe cei de la MISA si nu stiu daca ei merita sau sunt niste cautatori spirituali autentici, asa cum erau acum 2000 de ani crestinii, adica discipolii lui Iisus. Faptul ca niste fiinte cu coarne si furci sau chiar o anume elita mondiala ce a fost aspru criticata si dovedita de catre anumiti parinti crestini ataca intr-un mod atat de incrancenat aceasta MISA, mie personal imi ridica niste mari semne de intrebare vis a vis de posibila maleficitate a MISA, global vorbind. De acord cu tine. Exista posibilitatea, foarte mare in opinia mea, ca multi dintre cursantii MISA sa fie niste cautatori autentici. Dar daca Cecilia este judecata conform standardelor religiei oficiale asa cum propui in prima parte a mesajului, cu aceleasi standarde trebuiesc judecati si cursantii MISA. Altfel rad si curcile de "rationamentele" si sofismele noastre. De acord? Daca am spus ca multi cursanti pot fi cautatori autentici, asta nu exclude posibilitatea ca un excroc (Bivolaru) sa profite de ei. Aceasta este intr-adevar trist. Hai sa-ti mai povestesc ceva. Cand eram mai tanar, naiv si cursant MISA pe deasupra, am mers la spovedanie in localitate la mine. Eu mandru de mine ca descoperisem o "cale spirituala", ma mananca limba si-i spun preotului ca fac yoga. Cred ca-ti imaginezi ce mustruluiala mi-am luat. Deci iata ca nu doar masoneria ataca MISA. Ci chiar si biserica ortodoxa (acel preot reprezenta BOR la mine in oras). Dincolo de asta, astept in continuare raspunsurile yoghinitei si te-as invita si pe tine sa raspunzi la aceleasi intrebari, evident daca ai curajul, sinceritatea si onestitatea unei persoane care vrea sa ne sugereze ca are repulsie fata de ipocrizie. Te rog dovedeste ca nu e tot o ipocrizie mascata in spatele altei ipocrizii. Multumesc anticipat si Domnul Iisus sa fie alaturi de tine, evident, daca nu ai alte preferinte cu sau fara furci si coarne.  :ops: Este irelevant ce credinte personale am eu, intr-o dezbatere trebuiesc evaluate argumentele. Eu nu te-am intrebat ce masura porti tu la pantofi, este irelevant pe topicul acesta si nici nu ma intereseaza. Ce ma intereseaza este o argumentatie coerenta. Pana acum te-ai cam lasat sedus de tentatia de a aplica standarde duble in cadrul aceluiasi post. :tongue: