----------------------------------- 1% 15.11.2010, 23:43 CINE-MI PRIMEȘTE CUVINTELE, MĂ PRIMEȘTE PE MINE ----------------------------------- CINE-MI PRIMEȘTE CUVINTELE, PRIMEȘTE PE MINE Deschideți-vă mereu inimile pentru a primi cuvintele mele, căci prin aceasta vă puteți împărtăși din belșug din marea MEA îndurare și de-abia prin aceasta devine viața o adevărată bucurie pentru voi. Cuvintele MELE nu sunt vorbe goale, ci ele sunt forța care pune totul în mișcare, care pulsează în întreaga creație. Cine îmi primește cuvintele drept: ceea ce sunt ele - și anume drept forță spirituală - acela se întremează. Căci cuvintele MELE sunt adevărata pâine și adevăratul vin, care dau puteri pentru o nouă viață. De v-ați putea da seama ce mare har este primirea cuvintelor MELE, ați spune: TU, TATĂL cel mai bun, ne hrănești cu atâta îmbelșugare din pâinea ta cerească, TU ne dai nouă carnea ta, ca noi să trăim în TINE și TU în noi. - Cuvintele TALE sunt o continuă punte către TINE. Trebuie numai să ne străduim către ea ca să ajungem la adevăratul țel care ești TU, bunul nostru TATĂ. Fără TINE, fără cuvintele TALE suntem săraci, căci cuvintele TALE ne dau puteri pentru o nouă viață. Dragii MEI copii, cuvintele MELE sunt o transmitere directă de putere către voi. Cine îmi primește cuvintele, primește și putere de la MINE, care vă tărie în nevoile vieții - dau cuvintele MELE, căci vă cunosc necazurile. dau pâinea MEA cerească, pentru că sunteți flămânzi. Primiți-o și vă spun: veți sătura cu adevărat în toată ființa voastră. spun: cuvintele pe care vi le transmit sunt acea putere a binecuvântării, care poruncește întunericului. Primiți cu sârg cuvintele MELE, ca să prindeți puteri în MINE și să porunciți puterilor care vor să producă pretutindeni haos și necazuri. Cuvintele MELE seamănă cu un izvor, care nu seacă niciodată, care nu poate fi nicicând epuizat de vreun spirit creat, căci cuvintele MELE sunt nesfârșite în profunzimea lor - EU însumi fiind miezul lor. Cine bea din izvorul MEU se întremează în toată ființa lui și se împlinește de o viață nouă, unită cu MINE. Izvorul cuvintelor MELE sunt EU însumi - EU însumi vin la voi prin cuvânt. Cine MĂ primește prin ele, cu adevărat MĂ primește pe MINE. Eu îi aparțin în aceeași măsură în care și-a însușit cuvintele MELE, căci EU și cuvintele MELE suntem la origine unul și același. De aceea vă spun: cine e curat în spirit și îmi ascultă cuvintele, pe MINE MĂ ascultă și simte prezența MEA, a CELUI care MĂ grăbesc să vin la voi prin cuvânt. Păstrați în adâncul inimii aceste explicații ce vi le-am dat despre cuvintele MELE . Ele vă fac apți să le primiți în continuare, ceea ce valorează extraordinar de mult pentru voi. Încă nu vă puteți da seama cu adevărat de aceasta, dar credeți-MĂ, căci EU vă spun adevărul curat. Amin. J.L. C.D. vol.1, cap.1