----------------------------------- 1% 15.11.2010, 23:50 ASTFEL VORBEȘTE DOMNUL ----------------------------------- ASTFEL VORBEȘTE DOMNUL Cine vrea să vorbească cu MINE, acela să vină la MINE și EU îi voi așeza răspunsul în inimă. - Dar numai cei curați, ale căror inimi sunt pline de umilință, vor auzi și glasul MEU! - Iar cu cel care MĂ preferă întregii lumi și mă iubește așa cum iubește mirele o gingașă mireasă, voi merge braț la braț, și MĂ va vedea mereu, așa cum vede un frate pe celălalt. Spune-le celor care MĂ caută: EU, CEL adevărat, aflu peste tot și nicăieri! aflu peste tot unde sunt iubit și sunt respectate poruncile MELE; nu sunt însă nicăieri unde oamenii doar MI se închină și MĂ cinstesc! - Nu este dragostea mai mult decât ruga și respectarea poruncilor mai mult decât cinstirea? - Adevărat vă spun: cine MĂ iubește, acela MI se roagă în spirit și cel care ÎMI respectă poruncile, acela MĂ iubește cu adevărat. Poruncile MELE pot fi respectate doar de cel care MĂ iubește. Iar cel care MĂ iubește nu mai are altă poruncă decât de a fi mărturia cuvântului MEU viu, care este adevărata, veșnica viață! Amin. Puteți să-Mi cereți sfatul în orice probleme - EU vă dau lămuriri. - De ce n-aș face-o, căci vă sunt TATĂ și vreau să veniți la MINE cu orice problemă, ca să creșteți și să formați după chipul Și asemănarea MEA. Cuvinte părintești primite de Johanna Dudde.