Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 16.4.2024, 09:58
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Continut CV


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
AliceInWonderland
Discipol
Discipol

AliceInWonderland is offline

Joined: 21 Mar 2006
Member: #65
Posts: 79
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Topic icon
Continut CV
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 25.10.2007, 22:40 View PostDownload Post


Mergând sâmbata prin Plaza Romania , m-a palit o idee care ar putea revolutiona recrutarea de personal. Desi eu sunt programator în viata de zi cu zi, îmi place sa cred ca sunt capabil sa fac si alte meserii la fel de bine. Asa, sa va zic ideea mea.
Atunci când te uiti în CV-ul unui om pentru a stabili daca este bun pentru job, de fapt te uiti doar la partea vizibila a icebergului. Ceea ce de fapt te intereseaza cu adevarat este ce se afla sub nivelul apei. Sa dau un exemplu. Cauti un manager. Te uiti la ce echipe a mai condus, ce studii are, ce il motiveaza, ce fel de personalitate are. BULLSHIT! Ar trebui sa-i pui o singura intrebare: "Stimate domn, aveti sau ati avut mai multe amante simultan?"

Daca raspunde da, el este omul de care ai nevoie! Sa ma explic. Un bun manager ar trebui sa aiba urmatoarele calitati:

* Multitasking. Evident, omul nostru este multitasking.
* Multa energie. Pe mine unul uneori ma depaseste situatia, si nu am decât o sotie. Candidatul nostru este în stare sa tina piept la cateva femei simultan.
* Atentie pentru detalii si memorie buna. Va dati seama ca este in stare sa asculte fiecare femeie si sa tina minte ce a spus fiecare fara sa le încurce
* Putere de convingere si motivare. Cumva reuseste sa farmece fiecare femeie oferindu-i ceea ce are nevoie in limita timpului si resurselor sale limitate (trebuie sa se imparta intre mai multe femei).
* Ingeniozitate in a gasi finantare pentru proiecte. Aici chiar este un as! Cum Dumnezeu reuseste sa faca fata la provocarea asta nu stiu (bani de flori/cadouri/film la mall/restaurant/weekend-uri romantice).
* Capacitatea de a termina la timp un proiect. Este foarte capabil de a se incadra in timpul alocat fiecarei amante fara a o dezamagi.
* Rezistenta supraumana la stress. NO COMMENT.
* Optimism, gandire pozitiva. Ideea ca ar putea fi prins cu mâta în sac, ca ar putea sa-si piarda vreo parte a corpului in urma unui atac de gelozie nici nu ii trece prin cap.
* Asumarea riscurilor. De toate felurile...
* Capabil sa tina un secret. Evident ca este foarte discret.
* Capacitate de a trata in mod egal subalternii si de ai face sa se simta speciali. Este un "natural talent", cum s-ar zice!
* Si nu in ultimul rând, cinism sau o linie foarte mobila a moralitatii. Din nou, NO COMMENT.

Ce parere aveti? Nu este revolutionar? Si daca credeti ca va potriviti în profilul asta, dati pe la noi  (echipa Unique) 2thumbs


Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index
   -> Umor și bună dispoziție, Surprize cu haz
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 1 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You can download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !