Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 29.3.2024, 10:57
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Urmariri


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Phoenix
Aspirant
Aspirant

Phoenix is offline

Joined: 11 Oct 2008
Member: #405
Posts: 4
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Urmariri
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 11.10.2008, 02:50 View PostDownload Post

In primul rand vreau sa spun ca majoritatea viselor pe care le am sunt extrem de ciudate si cred ca de ani buni nu mai am vise normale ugh Facand abstractie de lucrul acesta, de multe ori visez ca sunt urmarita de ozn-uri. Unul din vise a fost astfel: eram intr-o camera de hotel si la un moment dat am inceput sa levitez stand in pozitia culcat... apoi dintr-o data eram intr-o masina si treceam pe langa un cimitir; cand m-am uitat, deasupra mormintelor erau oameni care nu erau inca descompusi si stateau cumva intorsi...am coborat din masina si am vazut pe cer cateva farfurii zburatoare. Afara oamenii alergau ingroziti insa nu inteleg de ce... poate nu imi amintesc decat anumite fragmente din vis. Dintr-o data am vazut de undeva de sus ca peste tot era numai foc, tot pamantul ardea. sceptic
In alt vis se facea ca eram in balcon si vazusem la o distanta de cativa metri cateva ozn-uri.. cand s-au apropiat de blocul meu, se preschimbasera in avioane. Unul dintre ele daduse o bomba deasupra blocului meu insa nu se declansase inca.. Incercasem sa anunt lumea dar nimeni nu ma asculta... nu stiu decat ca dupa un timp erau numai ruine in jurul meu si oameni morti. Dupa visul acesta am observat diverse lumini ciudate pe cer, spre exemplu o stea care era mai mare ca luceafarul si dupa putin timp pur si simplu se 'stinsese', apoi bulbi de lumina care se deplaseaza incet si la un anumit punct se sting. Uff, urasc sa povestesc, imi cer scuze pentru exprimarea incoerenta insa sunt si foarte obosita. Puteti sa imi spuneti si mie de ce visez asa si de ce dupa visul anterior vad tot felul de obiecte luminoase pe cer? look

As ruga moderatorii sa schimbe locatia topicului daca nu este potrivit aici. Multumesc!
Back to top See my Info
Helper Unique
Site Admin
Site Admin

Helper Unique is offline

Joined: 17 Jun 2005
Member: #35
Posts: 38
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: Urmariri
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 12.10.2008, 01:00 View PostDownload Post

Phoenix @ Simbata 11 Oct, 2008 02:50 wrote:
As ruga moderatorii sa schimbe locatia topicului daca nu este potrivit aici. Multumesc!


Locul este foarte potrivit. Si noi multumim si iti uram bine ai venit !  hello
Back to top See my Info
Visatorul
Aspirant
Aspirant

Visatorul is offline

Joined: 09 Jun 2007
Member: #237
Posts: 8
Country Flag: France
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Re: Urmariri
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 12.10.2008, 04:37 View PostDownload Post

Phoenix @ Simbata 11 Oct, 2008 02:50 wrote:
In primul rand vreau sa spun ca majoritatea viselor pe care le am sunt extrem de ciudate si cred ca de ani buni nu mai am vise normale ugh


Bine ai venit.  Foarte interesanta povestirea ta si mai ales sunt interesante si semnificative si visele tale. Ele se leafga si de ale altor oameni cu care eu personal am mai discutat de citiva ani incoace, deci nu este singular aceasta tip de vise cu invazia unor extraterestri. Si eu personal am avut astfel de vise cu invazie, dar si cu venirea unor alieni buni. Dincolo de asta, nu-ti face griji, ai vorbit destul de elocvent (fata dfe mine care vezi ca am editat de citeva ori mesajul sa fie mai "comestibil" si mai usor de inteles :) ), daca toti carora nu le place sa povesteasca ar face asta ca si tine ar fi chiar un adevarat miracol in lumea asta. :)

Pot fi mai multe ipoteze ca si raspuns la intrebarile tale. Sper ca si altii sa ma completeze sau sa ma contrazica in cele ce imi voi da si eu cu parerea.

Exista oameni care sunt deosebit de sensibili, chiar senzitivi. Datorita acestor caliati ei pot percepe anumite parti (evenimente) din viitor. Unii primesc astfel de "flashuri" in vis, altii in meditatii, altii in starea de veghe, etc. Este foarte posibil ca si tu sa ai o asemenea senzitivitate crescuta si sa ai acces la asa zisele "dosare akasha-ice" unde sunt inregistrate evenimentele care sau petrecut candva, deci trecutul, dar unde sunt inregistrate si prefigurate diferite evenimente posibile din viitor. Nu am spus ca e inregistrat viitorul intrucat acesta nu este fix, nu este batut un cuie, el putand sa se schimbe in functie de anumite conditii si actiuni ale oamenilor.

Pana acum ai visat cu OZN-uri si extraterestri rauvoitori ca si o posibila manifestare a unor evenimente ce la data aceea erau din viitor, insa de curand aceste vremuri ce alta data tineau de viitorul indepartat, s-au apropiat ca si manifestare temporara, adica a sosit vremea acestor posibile evenimente. Aceasta inseamna ca si activitatea navelor extratarestre din jurul Terrei s-a amplificat si ea, de unde poti concluziona ca e neintamplator ca si tu ai inceput sa vezi mai multe lumini si altele de genul acesta. A se vedea si aparitiile de OZN din anul acesta in luna august parca, deasupra orasului Sibiu (editare ulterioara: revin intr-un mesaj mai jos despre acest subiect; am cautat pe net si am gasit mai multe detalii :) ).

De ceva vreme chiar se vehiculeaza aparitia pe cerul planetei a unor nave extraterestre, dar de data aceasta vor fi OZN-uri ale unor civilizatii extraterestre binevoitore. Vezi mai multe informatii chiar aici pe acest forum in cadrul subiectelor cu titlul: Scrisoarea extraterestrilor si Omenirea se află în pragul unor revelații majore (vezi toate mesajele care ii urmeaza acestuia).

Offtopic: : Pentru cei mai putin obisnuiti cu ideea de forum ii invit sa citeasca aceste mesaje dand click pe aceste titluri. Spun asta nu ca sa jignesc pe cineva, dar am intalnit mai multe situatii in care unii nu vedeau ca exista link in cazul unor cuvinte sau titluri sau pur si simplu nu se pricepeau prea mult la "internet". :)

Eu personal am aflat de aceste posibile vizite si mesaje nu de mult timp, asa ca inca nu stiu ce sa spun vis a vis de autenticitatea lor. Oricum vom trai si vom vedea cu ochii nostri mai multe decat am visat vreodata. Timpurile marilor transformari se apropie iar unele schimari nu vor fi foarte placute pentru umanitate. :(

Dincolo de aceste posibile necazuri si greutati planetare, se prefigureaza si un viitor glorios al poporului roman in diferite profetii mai noi sau mai vechi. Vom vedea si despre acestea cat de reale sunt. :)
Back to top See my Info
Visatorul
Aspirant
Aspirant

Visatorul is offline

Joined: 09 Jun 2007
Member: #237
Posts: 8
Country Flag: France
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
ANTENA 1: Grup de OZN-uri filmate la Sibiu, 24 august 2008
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 12.10.2008, 05:15 View PostDownload Post

ANTENA 1: Grup de OZN-uri filmate la Sibiu, 24 august 2008

OBIECTE LUMINOASE NEIDENTIFICATE, ÎN FORMAȚIE REGULATĂ, FILMATE LA SIBIU

24 august 2008

Fenomen inexplicabil, la Sibiu. Mai multe obiecte luminoase, și neidentificate, au fost filmate sâmbătă seară, de un cameraman amator. Luminile, care au apărut pe cer, păreau grupate într-o formație, și se mișcau straniu. Specialiștii, care au analizat imaginile, spun că luminile nu provin de la avioane, sau elicoptere.

Cele nouă obiecte luminoase au apărut pe cer imediat după lăsarea întunericului. Aliniate, au desenat în negura nopții o formație stranie, s-au mișcat apoi ușor, de la stânga spre dreapta. Un sibian, Sorin Zdârcu, a observat ciudata formațiune de pe cer și a filmat-o. A sunat apoi la Aeroportul din Sibiu, la turnul de control. Radarul de acolo n-ar fi înregistrat, la acea oră, spune el, nici un obiect străin pe cerul din oraș.

Imaginile ridică semne de întrebare pentru specialiștii din aviație. Alexandru Ivan, fost comandant al unității de aviație din Sibiu a remarcat că obiectele zburau în formație regulată. Cel care a filmat luminile neobișnuite va pune imaginile la dispoziția specialiștilor în fenomene OZN.

LINK: http://www.antena3.ro/Obiecte-luminoase-neidentificate-in-formatie-regulata-filmate-la-Sibiu-(VIDEO)_bt_53194_ext.html

Pe un alt forum am gasit asta:

Tribuna a primit mai multe poze, se pare, cu aceste OZN-uri.

http://www.tribuna.ro/stiri/eveniment/ozn-uri-deasupra-sibiului-galerie-foto-25270.html#5782

http://www.tribuna.ro/stiri/eveniment/turisti-neobisnuiti-la-sibiu-galerie-foto-25282.html



Imi cer scuze pentru acest off topic, dar se leaga putin cu subiectul de mai sus.
Back to top See my Info
Phoenix
Aspirant
Aspirant

Phoenix is offline

Joined: 11 Oct 2008
Member: #405
Posts: 4
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Urmariri
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 12.10.2008, 17:24 View PostDownload Post

Multumesc frumos pentru raspuns si pentru primire! Nu stiu daca am astfel de capacitati insa sper ca nu se va intampla nimic din ce am visat ugh Pot sa spun ca inca de mic copil am vise in care pamantul este invadat de ape insa de data asta erau supravietuitori dar ultimul vis pe care l-am relatat mai sus a fost singurul in care era prezent focul, si acela mi-a parut cel mai ciudat si extrem de real.. Cat despre luminile pe care le-am vazut, nici acum nu stiu ce sa mai cred... Cineva a afirmat ca ar putea fi ISS insa erau mult prea aproape si luminoase.. cam ceva in genul celor filmate la Sibiu dar cu o lumina mult mai puternica. Nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai zic, ma depasesc lucrurile astea insa simt o schimbare mare, si nu una in bine, ci in rau no smile Sper sa ma insel....
Back to top See my Info
Visatorul
Aspirant
Aspirant

Visatorul is offline

Joined: 09 Jun 2007
Member: #237
Posts: 8
Country Flag: France
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: Urmariri
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 12.10.2008, 21:26 View PostDownload Post

Poti fi sigur ca nu e vorba de ISS. Cel putin cele dela Sibiu in niciun caz. Erau multe si asezate intr-o formatie anume si se deplasau pe orizontala.

Un tip penibil sau cine stie, vreun individ care se ocupa cu dezinformarea pe net, spunea ca sunt "lanterne chinezesti", ceea ce e o alta tampenie sau inventie cretina. Alea se ridica mereu catre un sus si nu merg (zboara) pe orizontala si se sting cand ajung la o anume inaltime. Si apoi, cine avea interesul sa inalte cateva "lanterne" la Sibiu si cu ce scop ? Si apoi, de ce nu si-au revendicat aceia actiunea, asa ca si asa zisii "teroristi" care isi revendica atentatele "teroriste" ? nasty

Cineva are tot interesul sa ascunda existenta extraterestrilor si a OZN-urilor. Daca e sa dam crezare acelor "mesaje de pace" ale acelor civilizatii extraterestre benefice (Scrisoarea extraterestrilor), inseamna ca anumite guverne coopereaza cu acei alieni malefici si ca de fapt acei alieni conduc din umbra lumea si produc toate grozaviile care sunt in lume.  no smile Ma rog, asta e un cu totul alt subiect, nu e despre vise. :)

Iata ce sunt acel lanterne chinezesti:


Back to top See my Info
Phoenix
Aspirant
Aspirant

Phoenix is offline

Joined: 11 Oct 2008
Member: #405
Posts: 4
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Urmariri
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 13.10.2008, 08:38 View PostDownload Post

In niciun caz nu pot fi lanterne chinezesti... trebuie sa fii de-a dreptul si de-a stangul idiot sa afirmi asa ceva löl Si eu cred ca cineva are interesul sa musamalizeze aceste aparitii pentru ca lumea sa fie cat mai ignoranta. Un lucru care mi-a parut de asemenea interesant e ca 'luminile' acelea se deplasau in directia in care credeam eu ca s-ar indrepta, ca de exemplu m-am gandit ca or sa vina spre blocul meu si chiar asa a fost, alta data m-am gandit ca se ridica in sus, ca se opresc la un anumit punct...totul s-a petrecut precum mi-am imaginat. Ce inseamna asta, ca as comunica telepatic cu 'pilotii'? confused Ultima 'lumina' pe care am vazut-o a fost cea mai interesanta pentru faptul ca era la o apropiere relativ mare desi nu am putut sa observ absolut nicio forma, se deplasa de asemenea incet precum cele de la Sibiu si la o anumita departare pur si simplu se 'stinsese'. Cerul imi parea senin si chiar daca ar fi fost un nor, lumina era mult prea puternica pentru a disparea asa deodata.  Precum ai zis si tu, si eu as tinde sa cred ca unii alieni sunt pasnici si ca probabil daca am fi pe aceeasi frecventa cu ei, s-ar arata mult mai repede... dar acum om trai si om vedea, sa vedem ce se intampla pe 14 octombrie(daca se intampla ceva), eu totusi sunt putin sceptica :) Multumesc inca o data pentru raspuns si pentru ca ai avut rabdare si intelegere pentru a-mi oferi unele informatii :)
Back to top See my Info
Amiguito
Aspirant
Aspirant

Amiguito is offline

Joined: 27 Jul 2007
Member: #269
Posts: 11
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups: None
Topic icon
Re: Urmariri
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 13.10.2008, 23:22 View PostDownload Post

In ton cu visele pe care le-ai avut despre extraterestrii, acum doua zile am visat ca deasupra blocurilor apareau nave extraterestre, la o inaltime foarte mica, astfel incat puteam sa vad foarte bine forma navelor, dimensiunile, culorile. Starea generala era de pace, de implinire si bucurie. Navele aveau forma dreptunghiulara (in visul meu  show tongue  ), iar fiecare nava avea culori si combinatii de culori unice, foarte frumoase si armonios dispuse.

Chiar daca aceste nave nu vor aparea vizibile ochilor fizici, asta nu inseamna ca ele nu exista, ci doar ca noi nu le putem percepe....inca. De retinut este faptul ca acesti extraterestrii binevoitori au o frecventa inalta de vibratie, ei putand cu usurinta sa se plieze pe frecventa (sau pe intervalul de frecvente) in care  noi traim, dar noua, locuitorilor de pe planeta Terra, ne este greu sa ne ridicam la inaltimea la care ei traiesc...  love
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Re: Urmariri
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 16.10.2008, 15:49 View PostDownload Post

Phoenix @ Luni 13 Oct, 2008 07:38 wrote:
... dar acum om trai si om vedea, sa vedem ce se intampla pe 14 octombrie(daca se intampla ceva), eu totusi sunt putin sceptica :)


Buna. Bine ai venit !  hello

Iata ca nu s-a petrecut nimic in 14 oct, sau mass media ascunde o astfel de informatie daca a fost ceva pe undeva in lume. Ce facem in continuare ?  look

Cu sau fara extrarestri pe planeta noastra, sufletul exista in noi insine. Se pare ca uneori visele ne ajuta sa descoperim anumite colturi nepatrunse ale sufletului nostru. Exista teorii care presupun ca aceste vise vin din subconstient, dar eu ma indoiesc ca este asa, sau cel putin ele nu vin numai dintr-o "gaura neagra" si neanimata a mintii noastre. Ele sunt si par reale, ca si cum am avea o viata paralela, una un lumea fizica alta in lumea spiritelor. In cazul in care intentiile lor sunt benefice, ce ar putea sa faca pentru noi extraterestri in lumea spiritelor ? Dar in cea a lumii in care se afla planeta noastra, unde suntem aproape incatusati de interesele unor indivizi, care, culmea, am auzit de curand ca la varf ar fi de origine extraterestra ?  censored

O zi buna in continuare !  hug
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Phoenix
Aspirant
Aspirant

Phoenix is offline

Joined: 11 Oct 2008
Member: #405
Posts: 4
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Urmariri
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 16.10.2008, 19:43 View PostDownload Post

Amiguito, interesant visul tau, e bine ca ai tinut minte multe amanunte... dar in afara de a le vedea s-a mai intamplat ceva? Sau doar treceau deasupra blocurilor..? Pana acum nu am visat vreo nava extraterestra 'binevoitoare', tot timpul fug de ele si incerc sa ma ascund.. poate am eu imaginatia prea bogata, desi m-as cam indoi.
Parerea mea despre 14 octombrie: in primul rand o zi extrem de agitata, multa lume nervoasa. Eu mai am obiceiul sa stau la geam si sa ascult muzica, mai ales cand am o stare de dispozitie foarte proasta...era cam 23:45 si afara mi-a parut ca era o ceata neobisnuita. Apoi am inceput sa ma uit la cer... nimic deosebit, pana in momentul in care la o anumita distanta am observat o dara de fum lasata(banuiesc eu) de un avion, fumul acela parca venea de undeva din jos(sau poate mi s-a parut)...apoi cand s-a mai apropiat am vazut ca din 'avionul' acela iesise un fel de 'scanteie' sceptic Vreau sa spun ca dupa faza asta m-am speriat rau de tot, am zis ca cine stie ce minunatie am sa vad... de unde atata 'sefeu' roll 'avionul' trecuse mai departe pana a disparut dupa un bloc.... imediat dupa avionul acesta mai aparuse altul care urmase aceeasi traiectorie... la o anumita distanta inca 3 'avioane' isi facusera aparitia.. ce or fi fost, numai Dumnezeu stie. In afara de asta am mai observat ca in jurul lunii se formase un fel de curcubeu, probabil de la ceata...? no idea
Duhul, multumesc pentru primire! hello Nu cred ca mass media a ascuns 'marele eveniment', ci pur si simplu n-a fost sa fie. Insa asta nu inseamna ca navele extraterestre nu isi fac prezenta in diferite colturi ale lumii. Ce ne facem in continuare? Ce e clar pentru mine e ca evolutia noastra nu depinde de ajutorul 'lor', ci tot noi suntem responsabili de aceasta. Evolutia nu are nici o legatura cu tehnologia... mi-ar parea incorect ca 'ei' sa ne incalce liberul arbitru. Nu stiu prea multe despre cei din varf, poate sunt simple speculatii... oricum multe adevaruri ne sunt ascunse si multe minciuni sunt spuse. Adevarul e in noi insine, degeaba ne cautam identitatea in exterior.

O zi buna si tie! hug
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index -> UNIQUE - La răscruce de drumuri, Pușculița cu vise
   -> Pușculița cu vise, Vise cu si despre OZN-uri si civilizatii extraterestre
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 10 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You cannot download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !