Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 16.4.2024, 17:10
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Descoperire anacronica: ceas elvetian intr-un mormant antic


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Descoperire anacronica: ceas elvetian intr-un mormant antic
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 30.12.2008, 01:04 View PostDownload Post

Descoperire anacronica: ceas elvetian intr-un mormant antic


Arheologii chinezi de la muzeul Guangxi au descoperit un ceas elvetian miniatural intr-un mormant antic, vechi de 400 de ani, apartinand dinastiei Ming, anunta publicatia online Russiatoday

Posted image may have been reduced in size. Click image to view fullscreen.

Ceasul in forma de inel a fost descoperit in timp ce arheologii muzeului Guangxi realizau un documentar impreuna cu doi jurnalisti din orasul Shanghai. “Cand am incercat sa indepartam pamantul de deasupra si din jurul unuia dintre cosciuge, o bucata de piatra a cazut brusc si a lovit solul cu un sunet metalic”, a declarat Jiang Yanyu, membru participant la excavari. “Am ridicat obiectul si am descoperit ca era un inel. Dupa ce l-am curatat de pamant si l-am examinat mai atent, am constatat cu uimire ca ne uitam la un ceas”. Mecanismul era oprit, iar limbile oprite la ora 10 si 6 minute si pe spatele obiectului era gravat cuvantul “Swiss”.  Expertii locali se declara confuzi, deoarece sunt de parere ca mormantul nu a fost atins inca de la formarea sa, de acum 400 de ani. Au suspendat sapaturile si asteapta sosirea din Beijing a altor experti pentru a-i ajuta sa rezolve misterul.

Sursa: Russiatoday

sursa: http://www.descopera.ro/dnews/3666183-descoperire-anacronica-ceas-elvetian-intr-un-mormant-antic
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index
   -> UNIQUE - La răscruce de drumuri, Misterele lumii
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 1 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You can download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !