Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 24.4.2024, 13:30
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Mesaje din Medjugorje


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


Goto page 1, 2  Next
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Mesaje din Medjugorje
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 7.8.2009, 23:21 View PostDownload Post

Mesaje din Medjugorje

Mesaje din anii:

1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Anul 1996
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 7.8.2009, 23:24 View PostDownload Post

25 Ianuarie 1996 "Dragi copii, astazi va invit sa va decideti pentru pace. Rugati-va lui Dumnezeu ca El sa va dea adevarata pace. Traiti pacea in inimile voastre si veti intelege, dragi copii, ca pacea este un dar al lui Dumnezeu. Dragi copii, fara iubire voi nu puteti trai pacea. Rodul pacii este iubirea si rodul iubirii este iertarea. Eu sunt cu voi si va invit pe toti, copilasi, sa iertati mai intai in familie si apoi veti putea sa ii iertati si pe ceilalti. Multumesc ca ati raspuns chemarii Mele." 01/96

25 Februarie 1996 "Dragi copii, astazi va invit la convertire. Acesta este cel mai important mesaj pe care l-am dat aici. Copilasi, doresc ca fiecare din voi sa devina purtator al mesajelor mele. Va invit copilasi sa traiti mesajele pe care vi le-am dat in acesti ani. Acesta este un timp de har, in special acum cand biserica va cheama si ea la rugaciune si convertire. Eu deasemenea copilasi, va invit sa traiti mesajele Mele pe care vi le-am dat din ziua in care am aparut aici. Multumesc ca ati raspuns chemarii Mele." 02/96

Aparitia anuala a Mirjanei, 18 Martie 1996 "Dragi copii! Asupra acestui mesaj pe care vi-l dau prin intermediului slujitoarei Mele, doresc ca voi sa reflectati indelung. Copilasii mei, mare este iubirea lui Dumnezeu. Nu va inchideti ochii, nu va inchideti inimile cand va repet: mare este iubirea Lui! Ascultati-mi chemarea si rugamintea pe care v-o fac. Consacrati-va inimile si faceti in ele locas pentru Domnul. Fie ca El sa aibe salas in ele totdeauna. Ochii si inima mea vor fi aici, chiar si atunci cand nu voi mai aparea. Actionati mereu asa cum va cer si cum va indrum catre Domnul. Nu respingeti din voi numele lui Dumnezeu, ca sa nu fiti si voi respinsi apoi. Acceptati-mi mesajele ca si voi sa fiti acceptati. Decideti-va, copilasii mei, este un timp al deciziei. Fiti drepti si nevinovati in inima astfel ca sa va pot conduce catre Tatal vostru. Pentru acest fapt, ca sunt aici, este mare iubirea Lui. Multumesc ca sunteti aici!"

25 Martie 1996 "Dragi copii, va invit sa va decideti din nou sa il iubiti pe Dumnezeu mai presus de orice. In acest timp cand, datorita spiritului societatii de consum, se uita ce inseamna sa iubesti si sa pastrezi cu iubire adevaratele valori. Va invit din nou, copilasi, sa il puneti pe Dumnezeu pe primul loc in viata voastra. Nu permiteti satanei sa va atraga prin lucruri materiale, voi insa copilasi, decideti-va pentru Dumnezeu, care este libertate si iubire. Alegeti viata si nu moartea sufletului. Copilasi, in acest timp in care meditati asupra patimilor si mortii lui Iisus, va inivit pe toti sa va decideti pentru viata care a inflorit prin inviere, si ca viata voastra sa fie reinoita astazi prin convertire, care va va duce catre viata vesnica. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 03/96

25 Aprilie 1996 "Dragi copii! Astazi va invit din nou sa puneti rugaciunea pe primul loc in familiile voastre. Copilasi, cand Dumnezeu este pe primul loc, atunci in tot ceea ce veti face veti cauta voia Lui. In acest fel convertirea voastra zilnica va fi mai usoara. Copilasi, cautati cu umilinta ceea ce nu este in ordine in inima voastra, si veti intelege ce aveti de facut. Convertirea va deveni pentru voi o datorie zilnica pe care o veti face cu bucurie. Copilasi, Eu sunt cu voi, va binecuvantez pe toti si va invit sa deveniti martorii mei prin rugaciune si convertire personala. Multumesc ca ati raspuns chemarii Mele." 04/96

25 Mai 1996 "Dragi copii! Astazi doresc sa va multumesc pentru toate rugaciunile si sacrificiile pe care mi le-ati oferit in timpul acestei luni care imi este dedicata. Copilasi, doersc deasemenea ca voi sa deveniti activi in aceste timp care este, prin intermediul Meu, unit cu Cerul intr-un mod special. Rugati-va ca sa intelegeti toti ca prin viata voastra si exemplul vostru trebuie sa colaborati la lucrarea de mantuire. Copilasi, as dori ca toti oamenii sa se converteasca si sa ma vada pe Mine si pe Fiul Meu, Iisus, in voi. Voi mijloci pentru voi si va voi ajuta sa deveniti lumina. Ajutandu-i pe altii, sufletul vostru va gasi deasemenea mantuirea. Multumesc ca ati raspuns la chemarea Mea." 05/96

25 Iunie 1996 "Dragi coppi! Astazi va multumesc pentru toate sacrificille pe care mi le-ati oferit zilele acestea. Copilasi, va invit sa va deschideti catre mine si sa va decideti pentru convertire. Inimile voastre, copilasi, nu sunt inca deschise complet catre mine si de aceea va invit iarasi sa va deschideti catre rugaciune astfel ca in rugaciune Duhul Sfant sa va ajute, iar inimile voastre sa devine de carne si nu de piatra. Copilasi, va multumesc ca ati raspuns chemarii mele si ca ati decis sa pasiti impreuna cu mine catre sfintenie." 06/96

Aparitia anuala a Ivankai 25 iunie 1996 Vizionara Ivanka Ivankovic-Elez a avut aparitia anuala pe data de 25 Iunie 1996. Asa cum marturisesc ei insisi, vizionarii Vicka, Marija, Ivan si Jakov au in continuare aparitii zilnice, in timp ce Mirjana si Ivanka au aparitii anuale. Cu ocazia ultimei aparitii zilnice, pe 7 Mai 1985, Maica Domnului i-a incredintat Ivankai al 10-lea secret si i-a promis ca pentru restul vietii va avea o aparitie anuala de aniversarea aparitiilor. Aparitia de anul acesta a avut loc in casa familiala si a durat 7 minute. Dupa aparitie Ivanka a spus ca a fost una din cele mai frumoase aparitii pe care le-a avut pana in prezent. Maica Domnului ne multumeste pentru rugaciunile noastre si iubirea noastra si doreste ca rugaciunea si iubirea sa se intrepatrunda in fiecare zi. In concluzie ne-a invitat sa ne rugam pentru cei care sunt sub posesie diabolica.

25 Iulie 1996 "Dragi copii! Astazi va chem sa va decideti in fiecare zi pentru Dumnezeu. Copilasi, voi vorbiti mult despre Dumnezeu, dar dati marturie prin viata voastra mai putin. De aceea, copilasi, hotariti-va pentru convertire, ca viata voastra sa fie adevarata inaintea lui Dumnezeu, astfel ca in adevarul vietii voastre sa dati marturie despre frumusetea pe care Dumnezeu v-a daruit-o. Copilasi, va chem iarasi sa va decideti pentru rugaciune pentru ca prin rugaciune veti fi capabili sa traiti convertirea voastra. Fiecare din voi va deveni in simplitatea lui, ca si un copil care se deschide iubirii Tatalui. Multumesc pentru ca a-ti raspuns la chemarea mea. 07/96

25 August 1996 "Dragi copii! Ascultati, pentru ca vreau sa va vorbesc, si sa va invit sa aveti mai multa credinta si incredere in Dumnezeu, care va iubeste nemarginit. Copilasi, voi nu stiti sa traiti in harul lui Dumnezeu, de aceea va chem pe toti din nou, sa purtati cuvintul lui in inima si gindurile voastre. Copilasi, asezati Sfinta Scriptura intr-un loc vizibil in familia voastra, cititi-o si traiti-o. Invatati pe copii vostri, pentru ca daca voi nu sinteti un bun exemplu pentru ei, copiii se vor indeparta urmand caile ateismului. Cugetati si rugativa si atunci Dumnezeu se va naste in inimile voastre, si inimile voastre vor fi pline de bucurie. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 08/96

25 Septembrie 1996 "Dragi copii! Astazi va invit sa oferiti crucile si suferintele voastre pentru intentiile Mele. Copilasi, Eu sunt Mama voastra si doresc sa va ajut cerand pentru voi harul lui Dumnezeu. Copilasi, oferiti suferintele voastre ca un dar lui Dumnezeu astfel ca ele sa devina o prea frumoasa floare a bucuriei. Deaceea, copilasi, rugati-va ca sa puteti intelege ca suferinta poate deveni bucurie si crucea calea catre bucurie. Multumesc ca ati raspuns chemarii Mele" 09/96

25 Octombrie 1996 "Dragi copii! Astazi va invit sa va deschideti catre Dumnezeu Creatorul, astfel ca El sa va schimbe. Copilasi, voi imi sunteti dragi. Va iubesc pe toti si va chem sa veniti mai aproape de Mine si dragostea voastra catre Inima Mea Neprihanita sa fie mai arzatoare. Eu doresc sa va reinoiesc si sa va conduc cu Inima Mea catre Inima lui Iisus, care si astazi sufera pentru voi si va cheama la convertire si reinoire. Prin voi, doresc sa reinoiesc lumea. Intelegeti, copilasi, ca voi astazi sunteti sarea pamantului si lumina in lume. Copilasi, va invit si va iubesc si in mod special va implor: Convertiti-va! Multumesc ca ati raspuns chemarii Mele." 10/96

25 Noiembrie 1996 "Dragi copii! Astazi, din nou, va invit sa va rugati, pentru ca prin rugaciune, post si mici sacrificii sa va pregatiti pentru venirea lui Iisus. Acest timp sa fie, copilasi, un timp de har pentru voi. Folositi fiecare moment si faceti fapte bune, pentru ca numai astfel veti simti nasterea lui Iisus in inima voastra. Daca voi dati exemplu prin viata voastra si deveniti un semn al iubirii lui Dumnezeu, bucuria se va raspandi in inimile oamenilor. Multumesc ca ati raspuns chemarii Mele." 11/96

25 Decembrie 1996 "Dragi copii! Astazi sunt cu voi in mod special, tinandu-l in brate pe Pruncul Iisus si va invit, copilasi, sa va deschideti la chemarea Lui. El va cheama la bucurie. Copilasi, cu bucurie traiti mesajele Evangheliei, pe care Eu le repet de cand sunt cu voi. Copilasi, Eu sunt Mama voastra si doresc sa vi-l descopar pe Dumnezeul iubirii si al pacii. Eu nu doresc ca viata voastra sa fie plina de intristare ci sa fie traita in bucurie pentru eternitate, dupa cum spune Evanghelia. Numai in acest fel viata voastra va avea un scop. Multumesc ca ati raspuns chemarii Mele." 12/96
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Anul 1997
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 7.8.2009, 23:36 View PostDownload Post

25 Ianuarie 1997 "Dragi copii! Va chem sa reflectati asupra viitorului vostru. Voi creati o lume noua fara Dumnezeu, numai cu puterea voastra si de aceea sinteti mereu nesatisfacuti si fara bucurie in inima. Acest timp este al meu, si de aceea va invit din nou la rugaciune. Cind veti gasi unitatea cu Dumnezeu, veti simti foame pentru cuvintul lui Dumnezeu iar inimile voastre, copilasi, vor fi inundate cu bucurie. Voi veti fi martorii iubirii Lui oriunde va veti afla. Va binecuvintez si va repet ca eu sunt cu voi pentru a va ajuta. Mutumesc ca ati raspuns chemarii mele." 01/97

25 Februarie 1997 "Dragi copii! Astazi va invit in mod special sa va deschideti lui Dumnezeu Creatorul si sa deveniti activi. Va invit, copilasi, sa vedeti in aceste timpuri cine are nevoie de ajutorul vostru spiritual sau material. Prin exemplul vostru, copilasi, veti fi mainile intinse ale lui Dumnezeu, pe care umanitatea le cauta. Numai in acest fel veti intelege ca sunteti chemati sa dati marturie si sa deveniti purtatorii plini de bucurie ai cuvintului lui Dumnezeu si ai iubirii Lui. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 02/97

18 Martie 1997 Aparitia de ziua Mijanei

"Dragi copii! Ca o mama va rog sa nu mergeti in continuare pe calea pe care ati mers pana acum, pentru ca aceasta cale este calea fara dragoste pentru aproapele vostru si pentru Fiul meu. Pe aceasta cale veti gasi numai greutati si pustiu in inima, iar nu pacea pe care o cautati cu totii. Adevarata pace va avea numai acela care va vedea si va iubi in aproapele sau pe Fiul meu. Acela in a carui inima domneste numai Fiul meu, cunoaste in inima sa ce inseamna pacea si siguranta. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 03/18/97

Mirjana a spus ca atunci cind Maria i-a dat mesajul s-a intristat la fata. Ea a binecuvintat pe cei presenti si toate articolele religioase. Sf. Maria s-a rugat impreuna cu Mirjana pentru cei necredinciosi. Aparitia a durat 6 minute, incepind la 1:50 pm. Ea nu a spus nimic despre secrete.

25 Martie 1997 "Dragi copii! Astazi, in mod special, va invit sa luati crucea in mainile voastre, si sa meditati la ranile lui Iisus. Cereti-I lui Iisus sa va vindece ranile, rani pe care voi, dragi copii, le-ati priimt prin pacatele voastre sau ale parintilor vostri. Numai asa, dragi copii, veti intelege ca lumea are nevoie de vindecarea credintei in Dumnezeu Creatorul. Prin patimile si sacrificiul lui Isus pe Cruce, veti intelege ca numai prin rugaciune si voi puteti deveni adevarati apostoli ai credintei: atunci cind prin smerenie si rugaciune, veti trai credinta care este un dar. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 03/97

25 Aprilie 1997 "Dragi copii! Astazi va chem sa va uniti viata cu Dumnezeu Creatorul, pentru ca numai in acest fel viata voastra va avea un adevarat scop si veti intelege ca Dumnezeu este iubire. Domnul m-a trimis la voi din dragoste, sa va ajut sa intelegeti ca fara El nu exista nici viitor nici bucurie si mai presus de toate nu exista mantuire vesnica. Copilasi, va chem sa parasiti pacatele si sa acceptati rugaciunea tot timpul, pentru ca prin rugaciune sa intelegeti adevarata semnificatie a vietii voastre. Dumnezeu se daruieste pe Sine insusi acelora care Il cauta. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 04/97

25 Mai 1997 "Dragi copii! Astazi va chem sa preamariti pe Dumnezeu, si Numele Lui sa fie sfant in inima si in viata voastra. Copilasi, cand sunteti in sfintenia lui Dumnezeu, El este cu voi si va daruieste o pace si o bucurie care vin numai de la Dumnezeu prin rugaciune. De aceea copilasi, reinnoiti rugaciunile in familiile voastre, si inima voastra va preamari numele sfint al lui Dumnezeu iar Cerul va domni in sufletul vostru. Eu sint aproape de voi, si mijlocesc pentru voi in fata lui Dumnezeu. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 05/97

25 iunie 1997 "Dragi copii! Astazi sint cu voi intr-un mod deosebit si va aduc binecuvintarea mea materna de pace. Ma rog pentru voi si mijlocesc pentru voi in fata lui Dumnezeu, ca sa puteti intelege ca fiecare dintre voi este un purtator al pacii. Nu veti avea pace in inimile voastre, daca inima voastra nu este in pace cu Dumnezeu. De aceea, copilasi, rugati-va, rugati-va, rugati-va, pentru ca rugaciunea este temelia pacii voastre. Deschideti-va inimile si dati-i timp lui Dumnezeu ca El sa devina prietenul vostru. Cind veti realiza adevarata prietenie cu Dumnezeu, nu va exista nici o furtuna care sa o poata distruge. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 06/97

Aparitia anuala a Maicii Domnului vizionarei Ivanka

Vizionara Ivanka Ivankovic Elez a avut aparitia anuala pe data de 25 iunie 1997. Cu ocazia ultimei aparitii zilnice, pe data de 7 mai 1985, Maica Domnului i-a incredintat Ivankai al 10-lea secret si i-a spus ca pe intreaga durata a vietii ei va avea o aparitie de aniversarea aparitiilor. Asa s-a intamplat si anul acesta. Ivanka a avut o aparitie de sase minute in casa familiei sale. Dupa aparitie Ivanka a spus “Maica Domnului mi-a vorbit despre al sase-lea secret si a dat urmatorul mesaj:

"Dragi copii, rugati-va cu inima pentru a afla cum sa iertati si sa fiti iertati. Va multumesc pentru rugaciunile si iubirea pe care mi-o daruiti."

25 Iulie 1997 "Dragi copii! Astazi va chem sa raspundeti chemarii mele la rugaciune. Sper, dragi copii, ca in acest timp veti gasi un loc retras pentru rugacinea voastra personala. Vreau sa va conduc inspre rugaciunea cu inima. Numai asa veti intelege ca viata voastra este goala fara rugaciune. Veti descoperi scopul vietii voastre cind il veti intalni pe Dumnezeu in rugaciune. De aceea, dragi copii, deschideti poarta inimii voastre si veti intelege ca rugaciunea este bucurie fara de care nu puteti trai. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 07/97

25 August 1997 "Dragi copii! Dumnezeu mi-a dat acest timp ca un cadou pentru voi, sa va pot invata si conduce pe calea mantuirii. Dragi copii, acum voi nu puteti inca intelege acest har, dar va veni curand timpul cind va veti tangui pentru aceste mesaje. De aceea, copilasi, traiti toate cuvintele pe care vi le-am dat in acest timp de har si reinoiti rugaciunea, pana cand rugaciunea devine o bucurie pentru voi. In mod special ii chem pe toti cei care s-au consacrat Inimii Mele Neprihanite ca sa fie un exemplu pentru ceilalti. Chem toti preotii si fratii si surorile de credinta sa se roage rozariul si sa invete pe ceilalti se roage. Rozariul, copilasi, imi este drag in mod special. Prin rozariu deschideti-va inima inspre mine si voi putea sa va ajut. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 08/97

25 Septembrie 1997 " Dragi copii! Astazi va chem sa intelegeti ca fara dragoste nu puteti intelege ca Dumnezeu vrea sa fie pe primul loc in viata voastra. De aceea, copilasi, va chem pe toti la iubire, dar nu iubire omeneasca ci iubirea lui Dumnezeu. In acest fel viata voastra va fi mult mai frumoasa si lipsita de interese. Veti intelege ca Dumnezeu s-a daruit pe sine insusi pentru voi in modul cel mai simplu, din iubire. Copilasi, intelegeti ca aceste cuvinte ale mele vin din iubire, rugati-va, rugati-va, rugati-va, si veti fi capabili sa-i acceptati pe ceilalti cu iubire si veti ierta greselile tuturor celor care v-au facut rau. Raspundeti prin rugaciune; rugaciunea este un fruct al dragostei catre Dumnezeu Creatorul. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 09/97

25 Octombrie 1997 "Dragi copii! Astazi sunt iarasi cu voi si va chem sa veniti si sa va reinnoiti, prin trairea mesajelor mele. Copilasi, rugaciunea sa fie viata voastra si voi sa fiti un exemplu pentru ceilalti. Copilasi, doresc ca voi sa deveniti purtatori ai pacii si ai bucuriei lui Dumnezeu in lumea aceasta lipsita de pace. De accea copilasi, rugati-va, rugati-va, rugati-va! Eu sint cu voi si va binecuvintez cu pacea mea materna. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 10/97

25 Noiembrie 1997 "Dragi copii ! Astazi va chem sa intelegeti vocatia crestina. Copilasi, eu v-am condus si va conduc prin acest timp de har astfel ca sa puteti deveni constienti de chemarea crestina. Martirii sfinti au murit dand marturie: "Eu sint crestin si iubesc pe Dumnezeu mai presus de orice". Copilasi, astazi din nou va invit sa fiti veseli si sa fiti crestini bucurosi, responsabili si constienti de faptul ca Dumnezeu v-a chemat in mod special sa fiti ca niste maini intinse cu bucurie catre cei care nu cred, si ca prin exemplul vietii voastre ei sa primeasca credinta si dragostea pentru Dumnezeu. De aceea rugati-va, rugati-va, rugati-va, ca inima voastra sa se deschida si sa fie sensibila pentru cuvintul Domnului. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 11/97

25 Decembrie 1997 "Dragi copii! Astazi ma bucur din nou cu voi si va chem sa faceti numai bine. Doresc ca fiecare dintre voi sa reflectati si sa purtati pacea in inima voastra si sa spuneti: Vreau sa pun pe Dumnezeu pe primul loc in viata mea. In acest fel, copilasi fiecare dintre voi va deveni sfint. Copilasi, spuneti tuturor ca eu va vreau numai binele si numai cu bine veti fi rasplatiti si binele va va umple inimile voastre. Copilasi, in aceasta seara va aduc bunatatea Fiului meu care si-a dat viata sa va salveze. De aceea, copilasi, bucurati-va si intindeti-va miinile catre Iisus care este numai bunatate. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 12/97
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Anul 1998
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 7.8.2009, 23:42 View PostDownload Post

Ianuarie 25, 1998 "Dragi copii! Astazi va chem iarasi la rugaciune. Numai prin rugaciune, dragi copii, inima voastra se va schimba, devenind mai buna si mai sensibila la Cuvantul lui Dumnezeu. Copilasi, nu il lasati pe Satana sa va distruga si sa faca cu voi ce vrea. Va cham sa fiti resposabili si decisi si sa dedicati fiecare zi lui Dumnezeu. Fie ca Sfanta Liturghie, copilasi, sa nu devina un obicei pentru voi ci viata. Traind Sfanta Liturghie in fiecare zi, veti simti nevoia de sfintenie si veti creste in sfintenie. Eu sint alaturi de voi si mijlocesc in fata lui Dumnezeu pentru voi, ca El sa va dea putere sa va schimbati inimile. Multumesc ca a-ti raspuns chemarii mele." 01/98

Februarie 25, 1998 "Dragi copii! Si astazi sint alaturi de voi si din nou va chem sa veniti mai aproape de Mine prin rugaciunile voastre. In mod special va chem la sacrificii in acest timp de har. Copilasi, medita-ti si traiti, prin micile voastre sacrificii, patimile si moartea lui Iisus pentru fiecare din voi. Numai venind mai aproape de Iisus veti intelege dragostea lui nemasurata pentru fiecare din voi. Prin rugaciune si renuntare veti deveni mai deschisi pentru a primi darul credintei si dragostea pentru biserica si pentru oamenii din jurul vostru. Va iubesc si va binecuvintez. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 02/98

Martie 18, 1998 (apritia anuala a Mirjanei) "Dragi copii! Va chem sa fiti lumina mea, pentru a putea lumina pe toti cei care inca traiesc in intuneric, sa le umpleti inimile cu pacea Fiului Meu. Multumesc ca ati raspuns la chemarea Mea" 03/18/98

Martie 25, 1998 "Dragi copii, Si astazi va invit la post si renuntare. Copilasilor, renuntati la ceea ce va impiedica sa fiti mai aproape de Isus. In mod special, va invit: rugati-va, pentru ca numai cu rugaciunea veti putea invinge vointa voastra si sa descoperiti vointa lui Dumnezeu, chiar si in cele mai mici lucruri. Prin viata voastra zilnica, copilasilor, veti deveni exemplu si veti marturisi ca traiti pentru Isus sau impotriva Lui, si impotriva vointei Sale. Copilasilor, doresc ca voi sa deveniti apostoli ai iubirii. Din dragostea voastra, copilasilor, se va cunoaste ca sunteti ai mei. Va multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 03/98

Aprilie 25, 1998 "Dragi copii! Astazi va invit ca prin rugaciune sa va deschideti lui Dumnezeu, asa cum o floare se deschide razelor soarelui diminetii. Copilasilor, nu va fie frica. Eu sunt cu voi si mijlocesc la D-zeu pentru fiecare din voi pentru ca inima voastra sa primeasca darul convertirii. Numai astfel, copilasilor, veti intelege importanta harului in aceste vremuri si D-zeu va va fi mai aproape. Va multumesc ca ati raspuns chemarii Mele." 04/98

mai 25, 1998 "Dragi copii! Astazi va chem, ca prin rugaciune si sacrificiu sa va pregatiti pentru venirea Sfantului Spirit. Copilasilor, acesta este un timp de gratie si de aceea, din nou, va chem sa va decideti pentru Dumnezeu Creatorul. Ingadiuti-I sa va transforme si sa va schimbe. Lasati inima voastra sa fie pregatita sa asculte si sa traiasca tot ceea ce Sfantul Spirit are in planul Sau pentru fiecare dintre voi. Copilasilor, ingaduiti-I Sfantului Spirit sa va conduca pe drumul adevarului si al mantuirii catre viata vesnica. Multumesc pentru ca ati raspuns chemarii Mele!" 05/97

Iunie 25, 1998 "Dragi copii! Astazi doresc sa va multumesc pentru ca traiti mesajele Mele. Va binecuvantez pe toti cu binecuvantarea Mea materna si va aduc pe toti inaintea Fiului Meu, Isus. Va multumesc pentru ca ati raspuns la chemarea mea!" (Este a 17 aniversare a aparitiilor)" 06/98

iulie 25, 1998 "Dragi copii! Astazi, copilasilor, va invit ca, prin rugaciune, sa fiti cu Isus, astfel ca prin experienta personala a rugaciunii sa puteti fi in stare sa descoperiti frumusetea creatiilor lui Dumnezeu. Nu puteti vorbi sau marturisi despre rugaciune, daca voi nu va rugati. Iata de ce, copilasilor, in linistea inimii, ramaneti cu Isus, astfel ca El sa va poata schimba si transforma cu iubirea Lui. Acesta, copilasilor, este un timp de gratie pentru voi. Utilizati-l cat mai bine pentru convertirea voastra personala, pentru ca daca Il aveti pe Dumnezeu, aveti totul. Multumesc pentru ca ati raspuns chemarii mele!" 07/98

August 25, 1998 "Dragi copii! Astazi va invit sa veniti si mai aproape de mine in rugaciune. Copilasi, Eu sunt Mama voastra, va iubsc si doresc ca fiecare din voi sa fie salvat si astfel sa fie impreuna cu Mine in Cer. De aceea, copilasi, rugati-va, rugati-va, rugati-va, pana cand viata voastra devine rugaciune. Multumesc ca ati raspuns chemarii Mele." 08/98

September 25, 1998 "Dragi copii! Astazi va chem sa deveniti martorii mei traind credinta parintilor vostri. Copilasilor, voi cercetati semnele si mesajele, dar nu vedeti cum, cu fiecare rasarit de soare, dimineata, Dumnezeu va cheama sa va convertiti si sa va intoarceti pe drumul adevarului si al mantuirii. Vorbiti mult, copilasilor, dar lucrati putin pentru transformarea voastra. De aceea, convertiti-va si incepeti sa traiti mesajele mele, nu prin cuvinte ci prin viata voastra. Astfel, copilasilor, veti avea puterea de a va decide pentru adevarata convertire a inimii voastre. Va multumesc ca ati raspuns chemarii Mele." 09/98

October 25, 1998 "Dragi copii! Astazi va chem sa veniti mai aproape de inima Mea imaculata. Va chem sa reinnoiti in familiile voastre fervoarea primelor zile cand Eu v-am chemat pentru post, rugaciune si convertire. Copilasilor, voi ati acceptat mesajele Mele cu inimile deschise, dar totusi, n-ati stiut ce inseamna rugaciunea. Astazi, Eu va chem sa va deschideti voi insiva complet catre mine, astfel ca Eu sa pot sa va transform si sa va indrum spre inima fiului Meu Iisus, pentru ca El sa va umple cu iubirea Sa. Numai astfel, copilasilor, veti gasi pacea adevarata - pacea pe care numai Dumnezeu v-o daruieste. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 10/98

November 25, 1998 "Dragi copii! Astazi va chem sa va pregatiti pentru venirea lui Isus. In mod special, pregatiti-va inimile. Fie ca sfanta Spovedanie sa fie primul act al transformarii pentru voi si apoi, dragi copii, sa va hotarati pentru sfintenie. Fie ca transformarea voastra si decizia pentru sfintenie sa inceapa astazi si nu maine. Copilasilor, va chem pe toti pe drumul maintuirii (al salvarii) si doresc sa va arat drumul catre Ceruri. De aceea, copilasilor, fiti ai mei si decideti cu mine pentru sfintenie. Copilasilor, acceptati rugaciunea cu seriozitate si rugati-va, rugati-va, rugati-va. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele" 11/98

December 25, 1998 "Dragi copii! In aceasta bucurie a Craciunului, doresc sa va binecuvantez cu binecuvantarea Mea. In mod special, copilasilor, va dau binecuvantarea Micului Isus. Fie ca El sa va umple cu pacea Sa. Astazi, copilasilor, nu aveti pace, si totusi tanjiti dupa ea. De aceea, cu Fiul Meu Isus, in aceasta zi, va chem sa va rugati, sa va rugati, sa va rugati, pentru ca fara rugaciune nu aveti bucurie, nici pace, nici viitor. Tanjiti dupa pace si cautati-o, pentru ca Dumnezeu este adevarata pace. Multumesc ca ati raspuns la chemarea Mea." 12/98
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Anul 1999
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 7.8.2009, 23:44 View PostDownload Post

25 January 1999 "Dragi copii , va invit din nou la rugaciune . Nu aveti scuza ca trebuie sa munciti mai mult pentru ca natura se afla inca intr-un somn profund . Deschideti-va rugaciunii ! Reinnoiti rugaciunea in familiile voastre . Puneti Sfanta Scriptura intr-un loc vizibil in familiile voastre , cititi-o , meditati-o si invatati cat de mult iubeste Dumnezeu poporul Sau . Iubirea Sa se manifesta si astazi pentru ca El ma trimite sa va chem pe calea mantuirii . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 01/99

25 February 1999 "Dragi copii , si astazi sunt cu voi intr-un mod special , contempland si traind in Inima mea patima lui Isus . Copilasilor , deschideti-va inimile si dati-mi mie tot ce se afla in ele , bucurii , tristeti si orice dureri , chiar si cele mai mici , pentru ca sa le pot oferi lui Isus si pentru ca El , cu iubirea sa nemasurata , sa arda tristetile voastre si sa le transforme in bucuria invierii sale . De aceea , copilasii mei , va chem acum in mod special : deschideti-va inimile rugaciunii pentru ca , prin rugaciune , sa deveniti prietenii lui Isus . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea ." 02/99

APARITIA ANUALA A MIRJANEI SOLDO DIN 18 MARTIE 1999 "Dragi copii ! Doresc ca voi sa-mi incredintati inimile voastre pentru ca sa le pot conduce pe drumul care duce la lumina si viata vesnica . Nu vreau ca inimile voastre sa rataceasca in intunericul de astazi . Eu va voi ajuta . Voi fi cu voi pe acest drum al descoperirii iubirii si indurarii lui Dumnezeu . Ca Mama a voastra , va cer sa imi permiteti s-o fac. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea ".

Aparitia a durat 6 minute , de la 10:14 pana la 10:20 a.m. Fecioara a vorbit despre secrete . Ea a binecuvantat pe toata lumea.

25 March 1999 "Dragi copii! Va invit la rugaciunea cu inima. In mod special, copilasi mei, va chem sa va rugati pentru convertirea pacatosilor, a celor care strapung inima mea si a Fiului Meu Isus cu sabia urii si a blasfemiei zilnice. Sa ne rugam, copilasilor, pentru toti cei care nu doresc sa ajunga sa cunoasca iubirea lui Dumnezeu, chiar daca fac parte din Biserica. Sa ne rugam pentru ca ei sa se converteasca si pentru ca Biserica sa reinvie in iubire. Copilasi, doar prin iubire si rugaciune veti putea sa traiti acest timp care va este dat pentru convertire. Puneti-L pe Dumnezeu pe primul loc, astfel Iisus Cel Inviat va deveni prietenul vostru. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea" 03/99

25 April 1999 "Dragi copii! Astazi va invit din nou la rugaciune. Copilasilor, fiti purtatorii bucurosi ai pacii si ai iubirii in aceasta lume lipsita de pace. Prin post si rugaciune, marturisiti ca sunteti ai mei si ca traiti mesajele mele. Rugati-va si cautati! Eu ma rog si mijlocesc pentru voi la Dumnezeu pentru ca voi sa va convertiti, pentru ca viata si comportarea voastra sa fie mereu crestine. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea". 04/99

25 May 1999 "Dragi copii , astazi va invit din nou la convertire si la o credinta mai ferma in Dumnezeu . Copilasilor , voi cautati pacea si va rugati in diferite moduri , dar inca nu v-ati daruit inima lui Dumnezeu pentru ca El s-o umple cu iubirea Sa .Iata , de aceea sunt eu cu voi , pentru a va invata si a va apropia de iubirea lui Dumnezeu . Daca Il iubiti pe Dumnezeu mai presus de toate , va va fi usor sa va rugati si sa-I deschideti inima voastra " 05/99

25 Iunie 1999 "Dragi copii ! Astazi va multumesc pentru ca traiti si marturisiti mesajele mele prin viata voastra .Copilasilor , fiti tari si rugati-va pentru ca rugaciunea sa va dea forta si bucurie . Doar in acest fel , fiecare dintre voi va fi al meu si va voi conduce pe calea mantuirii . Copilasilor , rugati-va si marturisiti prin viata voastra prezenta mea aici . Fiecare zi sa fie pentru voi o marturie plina de bucurie a iubirii lui Dumnezeu . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 06/99

25 Iulie 1999 "Dragi copii, Si astazi ma bucur impreuna cu voi si va invit pe toti la rugaciunea cu inima . Eu va invit , copilasilor , ca , impreuna cu mine , sa-I multumiti lui Dumnezeu pentru toate harurile pe care vi le daruieste aici prin mine . Vreau sa intelegeti ca eu doresc sa realizez aici nu numai un loc de rugaciune , ci si o intalnire a inimilor. Eu doresc ca inima mea , inima lui Isus si inima voastra sa se contopeasca intr-o inima de iubire si pace . De aceea , copilasilor , rugati-va si bucurati-va pentru tot ceea ce Dumnezeu face aici , desi Satana provoaca cearta si neliniste . Eu sunt cu voi si va conduc pe toti pe calea iubirii . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea ". 07/99

25 August 1999 "Dragi copii! Astazi va chem sa glorificati in culorile naturii pe Dumnezeu Creatorul. El va vorbeste chiar si in cea mai mica floare despre frumusetea si profunzimea iubirii cu care va creat. Copilasilor, fie ca rugaciunea sa tasneasca din inimile voastre ca apa proaspata dintr-un izvor. Holdele de grau sa va vorbeasca de indurarea lui Dumnezeu fata de fiecare creatura . De aceea, reinnoiti rugaciunea de multumire pentru tot ceea ce va daruieste El. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 08/99

25 Sept. 1999 "Dragi copii , astazi va invit din nou sa fiti purtatorii pacii mele . Mai ales astazi , cand se spune ca Dumnezeu este departe , dar in realitate El nu a fost niciodata atat de aproape de voi . Va chem prin lectura Sfintei Scripturi sa reinnoiti rugaciunea in familiile voastre pentru ca sa puteti trai bucuria intilnirii cu Dumnezeu , care isi iubeste infinit de mult creaturile Sale . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 09/99

25 octombrie 1999 "Dragi copii, nu uitati : Acesta este un timp de gratie ; pentru aceasta rugati-va , rugati-va , rugati-va ! Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 10/99

25 November 1999 "Dragi copii ! si astazi va invit la rugaciune . In acest timp de har , crucea sa fie pentru voi un semn indicator al iubirii si al unitatii , prin care vine adevarata pace . De aceea , copilasilor , rugati-va in acest timp mai ales pentru ca Micul Isus , Creatorul pacii , sa se nasca in inimile voastre . Numai prin rugaciune veti deveni apostolii mei de pace in aceasta lume lipsita de pace . De aceea , rugati-va pana cand rugaciunea va deveni o bucurie pentru voi. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea ! " 11/99

25 Decembrie 1999 "Dragi copii ! Acesta un timp de har. Copilasilor, astazi in mod special , impreuna cu pruncul Isus pe care il port in brate va ofer posibilitatea sa va hotariti pentru pace. Spunand "da" pacii si hotarandu-va pentru Dumnezeu , vi se deschide o noua posibilitate de pace . Doar asa , copilasilor , timpul acestui secol va fi pentru voi un timp de pace si de prosperitate . De aceea , puneti-L pe micul Isus nou-nascut pe primul loc in viata voastra si El va va conduce pe calea mantuirii . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 12/99
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Anul 2000
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 7.8.2009, 23:52 View PostDownload Post

25 ianuarie 2000 "Dragi copii ! Eu va chem, copilasilor , la rugaciune neincetata .Daca va rugati , sunteti mai aproape de Dumnezeu si El va va conduce pe calea pacii si a mantuirii .De aceea astazi va chem sa daruiti pacea si celorlalti. Doar in Dumnezeu se afla adevarata pace .Deschideti-va inimile si daruiti pacea si atunci si ceilalti vor descoperi in voi si prin voi pacea si astfel veti da marturie de pacea si iubirea pe care vi le daruieste Dumnezeu .Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 01/2000

25 February 2000 "Dragi copii , treziti-va din somnul necredintei si al pacatului pentru ca acesta este un timp de har pe care vi-l daruieste Dumnezeu . Folositi acest timp si cautati in Dumnezeu harul vindecarii inimii voastre pentru ca sa-l puteti privi pe Dumnezeu si pe oameni cu inima. Rugati-va mai ales pentru cei care n-au cunoscut iubirea lui Dumnezeu si marturisiti prin viata voastra pentru ca si ei sa-L poata cunoaste pe Dumnezeu si iubirea Sa nemasurata . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea ." 02/2000

Mirjana's message, March 18, 2000 "Dragi copii ! nu cautati zadarnic pacea si fericirea in locuri sau in lucruri false . Nu lasati sa vi se impietreasca inima in vanitate . Invocati numele Fiului Meu . Primiti-L in inima voastra . Doar in numele Fiului Meu veti putea simti in inima voastra adevarata fericire si pace . Doar asa veti putea cunoaste iubirea lui Dumnezeu si sa o daruiti celorlalti. Va invit sa redeveniti apostolii mei".

P.S. Aparitia a durat aproximativ 5 minute si a inceput la 9 h 55. Fecioara s-a rugat pentru toti si a binecuvantat lumea intreaga.Mirjana i-a incredintat Fecioarei in mod special pe bolnavi . De data aceasta Fecioara nu a vorbit despre secrete.

25 martie 2000 "Dragi copii ! Rugati-va si folositi timpul acesta pentru ca este un timp de har .Eu sunt cu voi si mijlocesc la Dumnezeu pentru fiecare dintre voi pentru ca inimile voatre sa se deschida lui Dumnezeu si iubirii Sale. Copilasilor, rugati-va neincetat pana cand rugaciunea va deveni o bucurie pentru voi . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea ". 03/2000

25 aprilie 2000 "Dragi copii, astazi va invit din nou la convertire. Va preocupa prea mult lucrurile materiale si prea putin cele spirituale. Deschideti-va inimile si lucrati mai mult la convertirea personala. Hotarati-va in fiecare zi sa-i consacrati mai mult timp lui Dumnezeu si rugaciunii pana cand rugaciunea va deveni pentru voi o intalnire plina de bucurie cu Dumnezeu. Doar in acest fel viata voastra va avea un sens si veti contempla cu bucurie viata vesnica. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea" 04/2000

25 mai 2000 "Dragi copii, eu ma bucur impreuna cu voi si, in acest timp de har, va invit la reinnoirea spirituala. Rugati-va, copilasilor, pentru ca Duhul Sfant sa locuiasca in voi pe deplin,asa ca sa puteti sa dati marturie cu bucurie tuturor celor ce sunt departe de credinta. Copilasilor, rugati-va in special pentru darurile Duhului Sfant pentru ca, in spirit de iubire, sa fiti in orice zi si in orice situatie mai aproape de fratii vostri si pentru ca, in intelepciune si iubirie sa depasiti orice dificultate. Eu sunt cu voi si mijlocesc la Iisus pentru fiecare dintre voi . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea". 05/2000

25 iunie 2000 "Dragi copii, astazi va invit din nou la rugaciune. Cel ce se roaga nu se teme de viitor . Copilasilor , nu uitati : eu sunt cu voi si va iubesc pe toti. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 06/2000

25 July 2000 "Dragi copii , nu uitati ca va aflati aici pe pamant doar intr-o calatorie spre vesnicie si ca locuinta voastra este in ceruri . De aceea , copilasilor , fiti deschisi la iubirea lui Dumnezeu si abandonati egoismul si pacatul . Bucuria voastra sa fie doar descoperirea lui Dumnezeu prin rugaciunea zilnica. De accea , folositi timpul si rugati-va , rugati-va , rugati-va ; si Dumnezeu va fi aproape de voi in rugaciune si prin rugaciune. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea ." 07/2000

25 August 2000 " Dragi copii ! Doresc sa impartasesc impreuna cu voi bucuria mea . Simt in Inima mea Imaculata ca exista multi care s-au apropiat de mine si poarta, intr-un fel , in inimile lor victoria Inimii mele Imaculate rugandu-se si convertindu-se . Doresc sa va multumesc si sa va inspir sa lucrati mai mult pentru Dumneyeu si Imparatia Sa , cu iubirea si puterea Spiritului Sfant . Eu sunt cu voi si va binecuvintez pe toti cu binecuvantarea mea materna. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea ". 08/2000

25 September 2000 "Dragi copii! Astazi va invit sa va deschideti pentru rugaciune. Fie ca rugaciunea sa devina bucurie pentru voi . Reinnoiti rugaciunea in familiile voastre si formati grupuri de rugaciune. Astfel veti putea trai bucuria rugaciunii si a comuniunii. Toti cei care se roaga si sunt membri unui grup de rugaciune , sunt deschisi vointei lui Dumnezeu in inima lor si marturisesc cu bucurie iubirea lui Dumnezeu . Eu sunt cu voi, va port in inima mea si va binecuvantez cu binecuvantarea mea materna . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea ". 09/2000

25 Octombrie 2000 "Dragi copii ! Astazi doresc sa imi deschid inima mea materna pentru voi si sa va invit sa va rugati pentru intentiile mele . Impreuna cu voi doresc sa reinnoiesc rugaciunea si sa va chem sa postiti, lucruri pe care doresc sa le ofer Fiului Meu Isus pentru venirea unui timp nou – un timp de primavara. In acest an jubiliar , multe inimi mi s-au deschis si Biserica se reinnoieste in Spirit . Eu ma bucur impreuna cu voi si Ii multumesc lui Dumnezeu pentru acest dar; in ceea ce va priveste pe voi, copilasilor va chem: rugati-va , rugati-va, rugati-va , pana cand rugaciunea va deveni pentru voi o bucurie . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea". 10/2000

25 November 2000 "Dragi copii ! Astazi cand Cerul este aproape de voi in mod deosebit, va invit la rugaciune pentru ca, prin rugaciune, sa-L puneti pe Dumnezeu pe primul loc. Copilasilor, astazi eu sunt alaturi de voi si va binecuvantez pe fiecare din voi cu binecuvantarea mea materna pentru ca sa aveti tarie si iubire pentru toti oamenii pe care ii intalniti in viata voastra pamanteasca si pentru ca sa puteti darui iubirea lui Dumnezeu . Ma bucur impreuna cu voi si doresc sa va spun ca fratele vostru Slavko s-a nascut pentru Cer si ca mijloceste pentru voi. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea ". 11/2000

25 December 2000 "Dragi copii! Astazi cand Dumnezeu mi-a dat puterea de a fi cu voi, cu Micul Isus in brate , ma bucur impreuna cu voi si ii multumesc lui Dumnezeu pentru tot ce a facut in acest an jubiliar . Ii multumesc lui Dumnezeu mai ales pentru vocatiile celor care i-au spus pe deplin "da" lui Dumnezeu . Va daruiesc tuturor binecuvantarea mea si a Pruncului Isus . Ma rog pentru voi toti pentru ca bucuria sa se nasca in inimile voastre si pentru ca , in bucurie , sa daruiti bucuria pe care o simt eu astazi . In acest prunc , eu vi-L aduc pe Mantuitorul sufletelor voastre si pe Cel ce va cheama la sfintenia vietii . Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea". 12/2000
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Anul 2001
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 7.8.2009, 23:56 View PostDownload Post

25 ianuarie 2001 "Dragi copii! astazi va invit sa reinnoiti rugaciunea si postul cu si mai mult entuziasm pana cand rugaciunea va deveni bucurie pentru voi.Copilasilor, cel ce se roaga nu se teme de viitor si cel ce posteste nu se teme de rau. Va repet inca o data : doar prin rugaciune si post pot fi oprite razboaiele,razboaie datorate necredintei voastre si fricii de viitor . Copilasilor , eu sunt cu voi si va invat ca doar in Dumnezeu veti afla pacea si linistea voastra. De aceea , apropiati-va de Dumnezeu si puneti-L pe primul loc in viata voastra. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 01/2001

25 februarie 2001 "Dragi copii!Acesta este un timp de har. De aceea,rugati-va,rugati-va,rugati-va pana cand veti intelege iubirea lui Dumnezeu pentru fiecare dintre voi.Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 02/2001

25 martie 2001 "Dragi copii, si astazi va invit sa va deschideti rugaciunii. Copilasilor, voi traiti un timp in care Dumnezeu va daruieste haruri mari , dar voi nu stiti sa profitati de ele . Va preocupa orice altceva numai sufletul si viata spirituala nu . Treziti-va din somnul profund al sufletului vostru si spuneti DA lui Dumnezeu cu toata puterea . Hotarati-va pentru convertire si sfintenie . Eu sunt cu voi , copilasilor , si va invit la perfectiunea sufletului si a tuturor faptelor voastre. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 03/2001

25 aprilie 2001 "Dragi copii! Astazi din nou va chem la rugaciune. Copilasi, rugaciunea face minuni. Atunci cand sunteti obositi si bolnavi si nu stiti sensul vietii voastre, luati Rozariul si rugati-va; rugati-va pana cand rugaciunea devine pentru voi o intalnire plina de bucurie cu Mantuitorul vostru. Eu sunt cu voi, copilasi, si mijlocesc si ma rog pentru voi. Multumesc ca ati raspuns chemarii Mele." 04/2001

25 Mai 2001 "Dragi copii! In acest timp de har, va chem la rugaciune. Copilasi, voi lucrati mult, dar fara binecuvantarea lui Dumnezeu. Binecuvantati si cautati intelepciunea Duhului Sfant care sa va conduca in acest timp, astfel ca sa puteti intelege si trai in harul acesui timp. Convertiti-va, copilasi, si ingenunchiati in tacerea inimii. Puneti-L pe Dumnezeu in centrul fiintei voastre astfel ca, in acest fel, sa puteti marturisi in bucurie frumusetea pe care Dumnezeu v-o da continuu in viata voastra. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 05/2001

25 iunie 2001 "Dragi copii! Eu sunt cu voi si va binecuvantez pe toti cu binecuvantarea mea materna. In mod special astazi, cand Dumnezeu va daruieste din abundenta haruri, rugati-va si cautati-l pe Dumnezeu prin mine. Dumnezeu va da mari haruri, de aceea, copilasi, folositi bine acest timp de har si veniti mai aproape de inima mea astfel incat sa va pot conduce catre Fiul meu Iisus. Multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 06/2001

25 July 2001 "Dragi copii! In acest timp de har, va chem sa veniti inca si mai aproape de Dumnezeu prin rugaciunea voastra personala. Folositi bine timpul de odihna si odihniti in Dumnezeu sufletul vostru si ochii vostri. Gasiti pacea in natura si il veti descoperi pe Dumnezeu Creatorul Caruia ii veti putea da multumire pentru toate creaturile; apoi veti gasi bucurie in inima voastra. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 07/2001

25 August 2001 "Dragi copii! Astazi va chem pe toti sa va hotarati pentru sfintenie. Fie ca sfintenia sa fie mereu pe primul loc in gandurile voastre si in orice situatie, in munca voastra si cuvintele voastre. In felul acesta o veti pune deasemenea in practica; incetul cu incetul, pas cu pas, rugaciunea si hotararea pentru sfintenie vor intra in familia voasta. Fiti sinceri cu voi insiva si nu va legati de lucruri materiale, ci de Dumnezeu. Si nu uitati , copilasi, ca viata voastra este la fel de trecatoare precum o floare. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 08/2001

25 Septembrie 2001 "Dragi copii! Si astazi va chem la rugaciune, in mod special astazi, cand Satana doreste razboi si ura. Va chem din nou, copilasi: rugati-va si postiti ca Dumnezeu sa va daruiasca pace. Marturisiti pacea catre fiecare inima si fiti purtatori ai pacii in aceasta lume fara pace. Eu sunt cu voi si mijlocesc inaintea lui Dumnezeu pentru fiecare dintre voi. Iar voua nu va fie teama pentru ca acela care se roaga nu se teme de rau si nu are ura in inima. Multumesc ca ati raspuns la chemarea Mea." 09/2001

25 Octombrie 2001 "Dragi copii! Astazi iarasi va chem sa va rugati din toata inima voastra si sa va iubiti unii pe altii. Copilasi, voi sunteti alesi sa marturisiti pacea si bucuria. Daca nu este pace, rugati-va si o veti primi. Prin voi si prin rugaciunea voastra, copilasi, pacea va incepe sa se reverse in lume. Iata de ce, copilasi, rugati-va, rugati-va, rugati-va, pentru ca rugaciunea face minuni in inimile oamenilor si in lume. Eu sunt cu voi si ii multumesc lui Dumnezeu pentru fiecare din voi care a acceptat si traieste rugaciunea cu seriozitate. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 10/2001

25 Noiembrie 2001 "Dragi copii! In acest timp de har, va chem din nou la rugaciune. Copilasi, rugati-va si pregatiti-va inimile pentru sosirea Regelui Pacii, ca El sa dea pace intregii lumi cu binecuvantarea Lui. Lipsa pacii a inceput sa domneasca in inimi si ura domneste in lume. De aceea, voi care traiti mesajele mele, fiti lumina si maini intinse catre aceasta lume fara credinta, astfel ca toti sa ajunga sa il cunoasca pe Dumnezeul Iubirii. Nu uitati, copilasi, Eu sunt cu voi si va binecuvantez pe toti. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 11/2001

25 Decembrie, 2001 "Dragi copii! Va chem astazi si va incurajez sa va rugati pentru pace. Astazi va chem intr-un mod special, purtandu-l in bratele mele pe Pruncul Iisus pentru voi, sa va uniti cu El prin rugaciune si sa deveniti un semn pentru aceasta lume fara pace. Incurajati-va unii pe altii, copilasi, catre rugaciune si iubire. Credinta voastra sa fie o incurajare pentru ceilalti pentru ca sa creada si sa iubeasca mai mult. Va binecuvantez pe toti si va chem sa fiti mai aproape de inima mea si de inima Pruncului Iisus. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 12/2001

Aparitia anuala a lui Jakov din 25 Decembrie 2001

La ultima aparitie zilnica pe care a avut-o Jacov Colo in 12 septembrie 1998, Maica Domnului i-a spus ca de acum inainte va avea o singura aparitie pe an, pe 25 decembrie de Craciun. Asa s-a intamplat si anul acesta. Aparitia a inceput la ora 3:30 pm si a durat 5 minute. Maica Domnului a dat urmatorul mesaj:

"Dragi copii, astazi cand Iisus se naste din nou pentru voi, in mod special vreau sa va chem la convertire. Rugati-va, rugati-va, rugati-va pentru convertirea inimilor voastre, astfel ca Iisus sa se nasca in voi toti si sa ramana in voi si sa ajunga stapan peste intreaga voastra fiinta. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea"
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Anul 2002
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 8.8.2009, 00:00 View PostDownload Post

25 Ianuarie 2002 "Dragi copii! In acest timp cand voi inca va mai ganditi inapoi la anul ce a trecut eu va chem, copilasi, sa priviti adanc in inima voastra si sa decideti sa fiti mai aproape de Dumnezeu si de rugaciune. Copilasi, voi inca sunteti atasati de lucrurile pamantesti si putin catre viata spirituala. Fie ca chemarea mea de astazi sa fie deasemenea o incurajare pentru voi ca sa va hotarati pentru Dumnezeu si pentru convertirea voastra zilnica. Nu puteti fi convertiti, copilasi, daca nu abandonati pacatele si nu va hotarati pentru iubirea catre Dumnezeu si aproapele vostru. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 01/2002

25 Februarie 2002 "Dragi copii! In acest timp de har, va chem sa deveniti prietenii lui Iisus. Rugati-va pentru pace in inimile voastre si lucrati pentru convertirea voastra personala. Copilasi, numai in acest fel veti putea deveni martori ai pacii si ai iubirii lui Iisus in lume. Deschideti-va catre rugaciune astfel incat rugaciunea sa devina o necesitate pentru voi. Fiti convertiti, copilasi, si lucrati astfel ca Iisus si iubirea Lui sa fie cunoscute de cat mai multe suflete posibil. Eu sunt aproape de voi si va binecuvintez pe toti. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 02/2002

Aparitia anuala a Maicii Domnului catre Mirjana Soldo, 18 Martie 2002

18.03.2002 - Vizionara Mirjana Dragicevic-Soldo a avut aparitii zilnice din data de 24 iunie 1981 pana in 25 decembrie 1982. In timpul ultimei aparitii zilnice, Maica Domnului i-a dat cel de-al 10-lea secret, si i-a spus ca ii va aparea o data pe an, pe 18 martie. In acest fel s-a intamplat in decursul anilor.

Acest an, mai multe mii de pelerini s-au adunat sa se roage Rozariul, care a inceput la 8:45 la Comunitatea Cenacolo in Medjugorje. Aparitia a durat de la 9:27 pana la 9:34 a.m. si Maica Domnului a dat urmatorul mesaj:

"Dragi copii! Ca o mama va implor, deschideti-va inima si mi-o oferiti mie, si nu va temeti de nimic. Eu voi fi cu voi si va voi invata cum sa il puneti pe Iisus pe primul loc. Va voi invata sa il iubiti si sa-i apartineti in mod complet. Intelegeti, dragi copii, ca fara Fiul meu nu este mantuire. Ar trebui sa deveniti constienti ca El este inceputul si sfarsitul vostru. Numai cu aceasta convingere veti putea fi fericiti si veti putea fi vrednici de viata vesnica. Eu ca o mama doresc aceasta pentru voi. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea."

25 Martie 2002 "Dragi copii! Astazi va chem sa va uniti in rugaciune cu Iisus. Deschideti-va inima catre El si dati-i Lui tot ce este in ea: bucurii, necazuri si boli. Fie ca acest timp sa fie un timp de har pentru voi. Rugati-va copilasi, si fiecare moment sa apartina lui Iisus. Eu sunt cu voi si mijlocesc pentru voi. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 03/2002

25 Aprilie 2002 "Dragi copii! Bucurati-va cu mine in acest timp al primaverii cand intreaga natura se trezeste iar inimile voastre inseteaza dupa schimbare. Deschideti-va, copilasi, si rugati-va. Nu uitati ca eu sunt cu voi si doresc sa va duc pe toti la Fiul meu astfel ca El sa va daruiasca darul unei iubiri sincere pentru Dumnezeu si pentru tot ceea ce vine de la El. Deschideti-va catre rugaciune si cautati convertirea de la Dumnezeu a inimilor voastre; de toate celelalte El are cunostinta si va implini. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 04/2002

25 Mai, 2002 "Dragi copii! Astazi va chem sa puneti rugaciunea pe primul loc in viata voastra. Rugati-va si fie ca rugaciunea, copilasi, sa fie o bucurie pentru voi. Eu sunt cu voi si mijlocesc pentru voi toti, iar voi, copilasi, fiti purtatorii plini de bucurie ai mesajelor mele. Fie ca viata voastra cu mine sa fie o bucurie. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 05/2002

25 June, 2002 "Dragi copii! Astazi ma rog pentru voi si impreuna cu voi pentru ca Duhul Sfant sa va ajute si sa va sporeasca credinta, astfel ca sa puteti accepta si mai mult mesajele pe care vi le dau aici in acest loc sfant. Copilasi, intelegeti ca acesta este un timp de har pentru fiecare dintre voi; si impreuna cu mine, copilasi, sunteti in siguranta. Doresc sa va conduc pe toti pe drumul sfinteniei. Traiti mesajele mele si puneti in viata fiecare cuvant pe care vi-l dau. Fie ca ele sa fie pretioase pentru voi pentru ca vin din Cer. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 06/2002

25 Iulie 2002 "Dragi copii! Astazi ma bucur impreuna cu sfintul vostru protector si va chem sa fiti deschisi catre voia lui Dumnezeu, astfel ca in voi credinta sa sporeasca, si prin voi, sa sporeasca in oamenii pe care ii intalniti in viata voastra de zi cu zi. Copilasi, rugati-va pana cand rugaciunea devine bucurie pentru voi. Cereti sfintilor vostri protectori ca sa va ajute sa cresteti in iubire pentru Dumnezeu. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 07/2002

25 August, 2002 "Dragi copii! Si astazi eu sunt cu voi in rugaciune astfel ca Dumnezeu sa va dea o si mai puternica credinta. Copilasi, credinta voastra este mica si voi nici macar nu sunteti constienti cat de mult, in ciuda acestui fapt, nu sunteti gata sa cautati darul credintei de la Dumnezeu. De aceea eu sunt cu voi, copilasi, ca sa va ajut sa intelegeti mesajele mele si sa le puneti in viata. Rugati-va, rugati-va, rugati-va, si numai in credinta si prin rugaciune sufletul vostru va gasi pacea si lumea va gasi bucuria de a fi cu Dumnezeu. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 08/2002

25 septembrie 2002 "Dragi copii! Si in aceste vremuri lipsite de pace, eu va chem la rugaciune. Copilasi, rugati-va pentru pace astfel incat in lume fiecare om sa simta iubire pentru pace. Numai cand sufletul isi gaseste pacea in Dumnezeu, se simte multumit si iubirea va incepe sa se reverse in lume. Si in mod special, copilasi, voi sunteti chemati sa traiti si sa marturisiti pacea - pacea in inimile voastre si in familiile voastre - si, prin voi, pacea va incepe sa se reverse si in lume. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 09/2002

25 Octombrie 2002 "Dragi copii! Si astazi va chem la rugaciune. Copilasi, aveti incredintarea ca prin simpla rugaciune se pot intampla miracole. Prin rugaciunea voastra voi va deschideti inima catre Dumnezeu si El lucreaza minuni in viata voastra. Privind roadele, inima voastra se umple de bucurie si multumire catre Dumnezeu pentru tot ceea ce El face in viata voastra si, prin voi, deasemenea si celorlalti. Rugati-va si credeti, copilasi, Dumnezeu daruieste haruri si voi nu le vedeti. Rugati-va si le veti vedea. Fie ca ziua voastra sa fie plina cu rugaciune si multumire pentru tot ceea ce Dumnezeu va daruieste. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 10/2002

25 Noiembrie 2002 "Dragi copii! Va chem astazi iarasi la convertire. Deschideti-va inima catre Dumnezeu, copilasi, prin Sfanta Spovedanie, si pregatiti-va sufletul astfel ca Pruncul Iisus sa se poata naste din nou in inima voastra. Permiteti-i Lui sa va transforme si sa va conduca pe calea pacii si a bucuriei. Copilasi, hotarati-va pentru rugaciune. In special acum, in acest timp de har, fie ca inima voastra sa tanjeasca dupa rugaciune. Eu sunt aproape de voi si mijlocesc inaintea lui Dumnezeu pentru voi toti. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 11/2002

25 decembrie 2002 "Dragi copii, acesta este un timp de mari haruri, dar si un timp de mari incercari pentru toti aceia care vor sa urmeze calea pacii. De aceea, va invit din nou, copilasilor, rugati-va, rugati-va, rugati-va, nu cu cuvinte, ci cu inima. Traiti mesajele mele si convertiti-va! Fiti constienti de harul pe care Dumnezeu mi l-a dat sa fiu cu voi, mai ales astazi cand Il port in brate pe micul Isus, Regele Pacii. Doresc sa va dau pace iar voi sa o purtati in inimile voastre si s-o daruiti celorlalti, pana cand pacea lui Dumnezeu va domni in lume. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea!" 12/2002
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Anul 2003
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 8.8.2009, 00:04 View PostDownload Post

25 Ianuarie 2003 "Dragi copii! Cu acest mesaj va chem din nou sa va rugati pentru pace. In mod special acum cand pacea este in criza, voi sa fiti aceia care va rugati si purtati marturie pentru pace. Copilasi, fiti voi pace in aceasta lume lipsita de pace. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 01/2003

25 Februarie 2003 "Dragi copii! Si astazi va indemn sa va rugati si sa postiti pentu pace. Asa cum am spus deja si acum v-o repet, copilasi, numai cu rugaciune si post se pot opri chiar si razboaiele. Pacea este un dar pretios de la Dumnezeu. Cautati-l, rugati-va si il veti primi. Vorbiti despre pace si purtati pacea in inimile voastre. Hraniti-o ca pe o floare care are nevoie de apa, gingasie si lumina. Fiti voi aceia care poarta pacea catre ceilalti. Eu sunt cu voi si mijlocesc pentru voi toti. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 02/2003

18.03.2003 Vizionara Mirjana Dragicevic-Soldo a avut aparitii zilnice din 24 iunie 1981 pana in 25 decembrie 1982. In timpul ultimei aparitii zilnice, Maica Domnului i-a incredintat cel de-al 10-lea secret, si i-a spus ca ii va aparea o data pe an, pe 18 martie. In acest fel s-a intamplat in anii ce au urmat. In acest an mai multe mii de pelerini s-au adunat sa se roage Rozariul la Comunitatea Cenacolo in Medjugorje. Aparitia a durat de la 8:55 a.m. pana la 9:02 a.m. si Maica Domnului a dat urmatorul mesaj:

"Dragi copii! In mod particular in acest timp sfant de pocainta si rugaciune, va chem sa faceti o alegere. Dumnezeu v-a daruit vointa libera ca sa puteti alege viata sau moartea. Ascultati mesajele mele cu inima, astfel incat sa puteti constientiza ceea ce aveti de facut si cum veti gasi drumul catre viata. Copiii mei, fara Dumnezeu nu puteti face nimic; nu uitati aceasta nici o clipa. Pentru ca, ce sunteti voi pe pamant si ce veti fi, cand va veti intoarce din nou in pamant... Nu il maniati pe Dumnezeu, ci urmati-ma pe mine spre viata. Va multumesc ca sunteti aici."

25 Martie 2003 "Dragi copii! Si astazi va chem sa va rugati pentru pace. Rugati-va cu inima, copilasi, si nu va pierdeti speranta pentru ca Dumnezeu isi iubeste creaturile Sale. El doreste sa va salveze, unul cate unul, prin venirea mea aici. Va chem pe drumul sfinteniei. Rugati-va, si in rugaciune sunteti deschisi vointei lui Dumnezeu; in acest fel voi realizati, prin tot ceea ce faceti, planul lui Dumnezeu in voi si prin voi. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 03/2003

25 Aprilie 2003 "Dragi copii! Va chem deasemenea si astazi sa va deschideti catre rugaciune. In timpul postului mare ce a trecut ati realizat cat de mici sunteti si cat de mica va este credinta. Copilasi, hotarati-va si astazi pentru Dumnezeu, astfel ca in voi si prin voi El sa schimbe inimile oamenilor si pe ale voastre deasemenea. Fiti purtatori plini de bucurie ai lui Iisus Cel inviat in aceasta lume lipsita de pace, care tanjeste dupa Dumnezeu si dupa tot ce vine de la Dumnezeu. Eu sunt cu voi, copilasi, si va iubesc cu o iubire speciala. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 04/2003

25 mai 2003 "Dragi copii, si astazi va invit la rugaciune. Reinnoiti-va rugaciunea personala, si rugati-va in mod special la Duhul Sfant ca sa va ajute sa va rugati cu inima. Eu mijlocesc pentru voi toti, copilasilor, si va invit pe toti la convertire. Daca voi va convertiti, si cei care sunt in jurul vostru vor fi reinnoiti, iar rugaciunea va deveni pentru ei bucurie. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 05/2003

25 Iunie 2003 "Dragi copii! Astazi deasemenea va chem cu mare bucurie sa traiti mesajele mele. Eu sunt cu voi si va multumesc ca puneti in viata ceea ce eu va spun. Va chem sa reinoiti mesajele mele inca si mai mult, cu un nou entuziasm si bucurie. Fie ca rugaciunea sa fie lucrarea voastra zilnica. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 06/2003

25.06.2003 - Vizionara Ivanka Ivankovic-Elez a avut aparitia anuala pe data de 25 iunie 2003. Dupa marturila vizionarilor, Vicka, Marija si Ivan continua sa aibe aparitii zilnice, iar Mirjana, Ivanka si Jakov au aparitii anuale.

La ultima aparitie zilnica pe care a avut-o Ivanka, pe 7 mai 1985, Maica Domnului i-a incredintat al 10-lea secret si i-a spus ca va avea o aparitie o data pe an de aniversarea aparitiilor. Asftel s-a intamplat si acest an. Aparitia a durat 10 minute. Ivanka a avut aparitia acasa in prezenta familiei, sotului si a celor trei copii.

Maica Domnului a dat urmatorul mesaj:

"Dragi copii! Nu va temeti, eu sunt mereu cu voi. Deschideti-va inima pentru ca iubirea si pacea sa patrunda in ea. Rugati-va pentru pace, pace, pace."

Maica Domnului a venit bucuroasa si a vorbit cu Ivanka mult despre viata Ei.

25 iulie 2003 "Dragi copii! Astazi iarasi va chem la rugaciune. Copilasi, rugati-va pana cand rugaciunea devine o bucurie pentru voi. Numai astfel fiecare dintre voi veti descoperi pace in inima si sufletul vostru va fi multumit. Veti simti nevoia de a marturisi si altora iubirea pe care o simtiti in inima si in viata. Eu sunt cu voi si mijlocesc inaintea lui Dumnezeu pentru voi toti. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 07/2003

August 25, 2003 "Dragi copii! Si astazi va chem sa multumiti lui Dumnezeu in inima voastra pentru toate harurile pe care El vi le daruieste deasemenea prin semnele si culorile ce sunt in natura. Dumnezeu vrea sa va atraga mai aproape de El si va indeamna sa ii dati slava si multumire. De aceea, copilasi, va chem din nou sa va rugati, sa va rugati, sa va rugati, si sa nu uitati ca eu sunt cu voi. Eu mijlocesc la Dumnezeu pentru fiecare dintre voi pana cand bucuria voastra in El va fi completa. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 08/2003

Septembrie 25, 2003 "Dragi copii! Si astazi va chem sa va apropiati mai mult de inima mea. Numai in acest fel veti intelege darul prezentei mele aici printre voi. Eu doresc, copilasi, sa va conduc catre inima Fiului meu Iisus; dar voi va impotriviti si nu doriti sa va deschideti inimile spre rugaciune. Din nou, copilasi, va chem sa nu fiti surzi ci sa intelegeti chemarea mea, care este mantuire pentru voi. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 09/2003

Octombrie 25, 2003 "Dragi copii! Va chem din nou sa va consfintiti inimii mele si inimii Fiului meu Iisus. Doresc, copilasi, sa va conduc pe toti pe drumul convertirii si al sfinteniei. Numai in acest fel, prin voi, putem conduce cat mai multe suflete pe drumul mantuirii. Nu amanati, copilasi, ci spuneti cu toata inima "vreau sa ajut pe Iisus si Maria ca tot mai multi frati si surori sa ajunga sa cunoasca drumul sfinteniei". In acest fel, veti simti multumirea de a fi prietenii lui Iisus. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 10/2003

Noiembrie 25, 2003 "Dragi copii! Va indemn ca acest timp sa fie pentru voi o si mai mare chemare catre rugaciune. In acest timp, copilasi, rugati-va ca Iisus sa se nasca in toate inimile, in special in acelea care nu-L cunosc. Fiti iubire, bucurie si pace in aceasta lume lipsita de pace. Eu sunt cu voi si mijlocesc la Dumnezeu pentru fiecare din voi. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 11/2003

Decembrie 25, 2003 "Dragi copii! Si astazi va binecuvintez pe toti cu Fiul meu Iisus in bratele mele si vi-L aduc pe El, Care este Regele Pacii, astfel ca El sa va daruiasca pacea Sa. Eu sunt cu voi si va iubesc pe toti, copilasi. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 12/2003

Aparitia anuala a lui Jakov, 25 Decembrie 2003

La ultima aparitie zilnica pe care a avut-o Jakov Colo, in 12 septembrie 1998, Maica Domnului i-a spus ca de acum inainte va avea doar o aparitie pe an, pe data de 25 Decembrie, de Craciun. Astfel a fost si anul acesta. Aparitia a inceput la 3:15 pm si a durat 8 minute. Maica Domnului a dat urmatorul mesaj:

"Dragi copii! Astazi, cand in mod special Iisus doreste sa va daruiasca pacea Sa, va chem sa va rugati pentru pace in inimile voastre. Copii, fara pace in inimi nu puteti simti iubirea si bucuria nasterii lui Iisus. De aceea, copilasi, astazi in mod deosebit deschideti-va inimile si incepeti sa va rugati. Numai prin rugaciune si abandonare completa inimile voastre vor fi pline de iubirea si pacea lui Iisus. Eu va binecuvintez cu binecuvantarea mea materna."
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Anul 2004
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 8.8.2009, 00:10 View PostDownload Post

25 Ianuarie 2004 "Dragi copii! Si astazi va chem la rugaciune. Rugati-va, copilasi, in mod special pentru toti cei care nu au ajuns sa cunoasca iubirea lui Dumnezeu. Rugati-va ca inimile lor sa fie deschise si sa se apropie de inima mea si a Fiului meu Iisus, astfel ca noi sa-i schimbam in oameni ai pacii si ai iubirii. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 01/2004

25 Februarie 2004 "Dragi copii! Si astazi, ca niciodata pana acum, va chem sa va deschideti inima catre mesajele mele. Copilasi, fiti voi aceia care atrag suflete catre Dumnezeu, si nu fiti cei care le indeparteaza. Eu sunt cu voi si va iubesc pe toti cu o iubire deosebita. Acesta este un timp de pocainta si convertire. Din adancul inimii mele, va chem sa fiti ai mei cu toata inima voastra si atunci veti vedea ca Dumnezeul vostru este mare, pentru ca El va va da din plin binecuvantari si pace. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 02/2004

APARITIA ANUALA A MAICII DOMNULUI PE CARE A AVUT-O MIRJANA DRAGICEVIC-SOLDO PE DATA DE 18 MARTIE 2004

18.03.2004. - Vizionara Mirjana Dragicevic-Soldo a avut aparitii zilnice din 24 iunie 1981 pana in 25 decembrie 1982. In timpul ultimei aparitii zilnice, Maica Domnului i-a incredintat cel de-al 10-lea secret, si i-a spus ca ii va aparea o data pe an, pe data de 18 Martie. Astfel s-a intamplat in anii ce au urmat.

In acest an mai multe mii de pelerini s-au adunat sa se roage Rozariul la Comunitatea Cenacolo in Medjugorje. Aparitia a durat de la 13:58 pana la 14:03 si Maica Domnului i-a dat urmatorul mesaj:

"Dragi copii! Astazi deasemenea, privindu-va cu inima plina de iubire, doresc sa va spun ca ceea ce voi cautati atat de persistent, ceea ce va doriti, copilasii mei, este chiar inaintea voastra. Este suficient ca, cu o inima curata, sa Il puneti pe Fiul meu pe primul loc, si apoi veti vedea. Ascultati-ma si ingaduiti-mi sa va conduc catre aceasta ca o mama."

25 Martie 2004 "Dragi copii! Si astazi, va chem sa va deschideti catre rugaciune. In special acum, in acest timp de har, deschideti-va inimile, copilasi, si exprimati-va iubirea catre Cel Rastignit. Numai in acest fel veti descoperi pacea, iar rugaciunea va incepe sa curga din inimile voastre catre intreaga lume. Fiti un exemplu, copilasi, si un prilej de a atrage pe ceilalti catre bine. Eu sunt aproape de voi si va iubesc pe toti. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 03/2004

25 Aprilie 2004 "Dragi copii! Deasemenea astazi va chem sa traiti mesajele mele si mai mult, in umilinta si iubire, astfel ca Duhul Sfant sa va umple cu harul Sau si cu puterea Sa. Numai in acest fel veti fi martori ai pacii si iertarii. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 04/2004

25 Mai 2004 "Dragi copii! Si astazi va indemn sa va consacrati inimii mele si inimii Fiului meu Iisus. Numai astfel veti fi ai mei in fiecare zi mai mult si va veti inspira unul pe altul din ce in ce mai mult spre sfintenie. In acest fel bucuria va domina inimile voastre si veti fi purtatori ai pacii si ai iubirii. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 05/2004

25 Iunie 2004 "Dragi copii! Bucuria este in inima mea si astazi! Vreau sa va multumesc ca ati facut planul meu realizabil. Fiecare din voi este important, de aceea, copilasi, rugati-va si bucurati-va imperuna cu mine pentru fiecare inima care se converteste si devine un instrument al pacii in lume. Grupurile de rugaciune sunt puternice, si prin ele pot vedea, copilasi, ca Sfantul Duh lucreaza in lume. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 06/2004

25 Iulie, 2004 "Dragi copii! Va chem din nou: fiti deschisi la mesajele mele. Copilasi, doresc sa va aduc pe toti mai aproape de Fiul meu Isus; de aceea, rugati-va si postiti. In mod special va chem sa va rugati pentru intentiile mele, ca sa pot sa va prezint Fiului meu Isus; pentru ca El sa transforme si sa deschida inimile voastre pentru iubire. Cand veti avea iubirea in inima, pacea va domni in voi. Va multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 07/2004

25 August, 2004 "Dragi copii! Va chem pe toti la convertirea inimii. Hotarati-va, la fel ca in primele zile ale venirii mele aici, pentru o completa schimbare a vietii voastre. In acest fel, copilasi, veti avea puterea sa ingenunchiati si sa va deschideti inimile inaintea Domnului. Dumnezeu va auzi rugaciunile voastre si le va implini. Inaintea lui Dumnezeu, mijlocesc pentru fiecare dintre voi. Va multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 08/2004

25 Septembrie, 2004 "Dragi copii! Astazi, din nou, va chem sa fiti iubire acolo unde e ura si hrana acolo unde e foame. Deschideti-va inimile, copilasi, si lasati mainile voastre sa fie deschise si generoase, ca astfel, prin voi, fiecare creatura sa poata multumi lui Dumnezeu, Creatorul. Rugati-va copilasi si deschideti-va inimile la iubirea lui Dumnezeu, dar n-o sa puteti daca nu va rugati. De aceea, rugati-va, rugati-va, rugati-va. Va multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 09/2004

25 Octombrie, 2004 "Dragi copii! Acesta e un timp de har pentru familie si de aceea va chem sa reinoiti rugaciunea. Fie ca Isus sa fie in inima familiei voastre. In rugaciune, invatati sa iubiti tot ceea ce e sfant. Imitati vietile sfintilor astfel incat ei sa poata fi pentru voi un indemn si sa va fie invatatori pe calea sfinteniei. Fie ca fiecare familie sa devina un martor al iubirii in aceasta lume fara rugaciune si fara pace. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 10/2004

25 Noiembrie 25, 2004 "Dragi copii! In acest moment, va chem pe toti sa va rugati pentru intentiile mele. In mod special, copilasi, rugati-va pentru aceia care nu au ajuns inca sa cunoasca iubirea lui Dumnezeu si nu-L cauta pe Dumnezeu Mantuitorul. Voi, copilasi, fiti mainile mele intinse si prin exemplul vostru, atrageti-i mai aproape de Inima mea si de Inima Fiului meu. Dumnezeu va va rasplati cu haruri si cu tot felul de binecuvantari. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 11/2004

25 decembrie 2004 "Dragi copii, cu mare bucurie si astazi vi-L aduc in brate pe fiul meu Isus, care va binecuvanteaza si va invita la pace. Rugati-va, copilasilor, si fiti martori curajosi ai fericitului eveniment, in orice imprejurare. Numai astfel Dumnezeu va va binecuvanta si va va da tot ceea ce doriti de la El in credinta. Eu sunt cu voi atat timp cat Preainaltul imi permite. Cu mare dragoste mijlocesc pentru fiecare dintre voi. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea" 12/2004
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index -> Spiritualitatea Universală, Texte profetice, profeti, prooroci, channeling, clarvazatori, scribi ai lui Dumnezeu
   -> Aparitii si comunicari divine, Aparitii mariale (aparitiile, comunicarile si profetiile Fecioarei Maria)
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 2  [ 15 Posts ]
 

Goto page 1, 2  Next
Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You cannot download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !