Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 28.6.2022, 13:00
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Mesaje din Medjugorje

Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None

Goto page Previous  1, 2
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Member: #308
Country Flag: Israel
Style: subSilver (352)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Anul 2005
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 8.8.2009, 00:16 View PostDownload Post

25 ianuarie 2005 "Dragi copii, in acest timp de haruri va invit din nou la rugaciune. Rugati-va, copilasilor, pentru unitatea crestinilor ca sa deveniti o singura inima. Unitatea dintre voi va fi reala in masura in care va rugati si iertati. Nu uitati: iubirea va invinge numai daca va rugati si daca vi se deschid inimile. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea" 01/2005

25 februarie 2005 "Dragi copii, astazi va invit sa fiti mainile mele intinse in aceasta lume care-L pune pe Dumnezeu pe ultimul loc. Voi, copilasilor, sa-L puneti pe Dumnezeu pe primul loc in viata voastra. Dumnezeu va va binecuvanta si va va da puterea sa marturisiti un Dumnezeu al iubirii si al pacii. Eu sunt cu voi si mijlocesc pentru voi toti. Copilasilor, nu uitati ca va iubesc cu o iubire tandra. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea" 02/2005

Mirjana 18 March "Dragi copii! Vin la voi ca o mama, care mai presus de toate, isi iubeste copiii. Copiii mei, doresc sa va invat si pe voi sa iubiti. Ma rog pentru asta. Ma rog ca sa-l recunosteti pe Fiul meu in fiecare dintre vecinii vostri. Calea spre Fiul meu, care este adevarata pace si iubire, trece prin iubirea pentru toti vecinii. Copiii mei, rugati-va si postiti pentru ca inima voastra sa fie deschisa pentru aceasta intentie a mea."

25 martie 2005 "Dragi copii, astazi va invit la iubire. Copilasilor, iubiti-va cu iubirea lui Dumnezeu. In fiecare clipa, de bucurie sau de tristete, sa prevaleze iubirea si astfel iubirea va incepe sa domine in inimile voastre. Isus inviat va fi cu voi, iar voi veti fi martorii Lui. Eu ma voi bucura cu voi si va voi apara cu mantaua mea materna. In mod special, copilasilor, voi privi cu iubire convertirea voastra zilnica. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 03/2005

25 aprilie 2005 "Dragi copii, si astazi ca invit sa reinnoiti rugaciunea in familiile voastre. Cu rugaciunea si cititul din Sf. Scriptura sa intre in familia voastra Duhul Sfant care va va reinnoi. Astfel veti deveni invatatori de credinta in familia voastra. Cu rugaciunea si iubirea voastra lumea va merge pe o cale mai buna, iar iubirea va incepe sa domneasca in lume. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea" 04/2005

25 mai 2005 "Dragi copii! Va chem din nou sa traiti mesajele mele in smerenie. In mod special dati marturie despre ele acum cand ne apropiem de aniversarea aparitiilor mele. Copilasi, fiti un semn pentru cei care sunt departe de Dumnezeu si de iubirea Sa. Sunt cu voi si va binecuvantez pe toti cu binecuvantarea mea materna. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 05/2005

25 iunie 2005 "Dragi copii, astazi va multumesc pentru fiecare sacrificiu al vostru pe care l-ati oferit la intentiile mele. Va invit, copilasilor, sa fiti apostolii mei de pace si de iubire in familiile voastre si in lume. Rugati-va la Duhul Sfant sa va lumineze si sa va conduca pe calea sfinteniei. Eu sunt cu voi si va binecuvantez pe toti cu binecuvantarea mea materna. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 06/2005

25 septembrie 2005 "Dragi copii, cu dragoste ca chem: convertiti-va, chiar daca sunteti departe de inima mea. Nu uitati - Eu sunt mama voastra si ma doare pentru fiecare dintre voi care este departe de inima mea, insa nu va abandonez. Cred ca puteti lasa calea pacatului si sa va decideti pentru sfintenie. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea" 09/2005

25 Octombrie 2005 "Copilasi, credeti, rugati-va si iubiti si Dumnezeu va fi langa voi. El va va darui toate harurilor pe care i le cereti. Eu sunt un dar pentru voi, pentru ca, zi de zi, Dumnezeu imi permite sa fiu cu voi si sa va iubesc pe fiecare cu o iubire infinita. De aceea, copilasi, in rugaciune si smerenie, deschideti-va inimile si fiti martori ai prezentei mele. Va multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 10/2005

25 Noiembrie 2005 "Dragi copii! Azi din nou va chem, rugati-va, rugati-va, rugati-va, pana rugaciunea devine viata pentru voi. Copilasi, in acest timp, intr-un mod special, ma rog in fata lui Dumnezeu sa va daruiasca harul credintei. Numai in credinta veti descoperi bucuria darului vietii pe care Dumnezeu v-a daruit-o. Inima voastra va fi plina de fericire meditand la vesnicie. Sunt cu voi si va iubesc cu o iubire plina de duiosie. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 11/2005

25 Decembrie 2005 "Dragi copii! Azi din nou vi-l aduc in brate pe micutul Isus, Regele Pacii, ca sa va binecuvanteze cu pacea Sa. Copilasi, in mod deosebit, astazi va invit sa fiti purtatorii mei de pace in aceasta lume lipsita de pace. Dumnezeu va va binecuvanta. Copilasi, nu uitati ca eu sunt mama voastra. Cu micutul Isus in brate, va binecuvantez pe toti cu o binecuvantare speciala. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 12/2005
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Groups:
Topic icon
Anul 2006
PostPosted: 8.8.2009, 00:59 View PostDownload Post

Mesajul din 25 Ianuarie 2006 "Dragi copii! Azi va chem din nou sa fiti purtatori ai Evangheliei in familiile voastre. Nu uitati, copilasi, sa cititi Sfanta Scriptura. Puneti-o intr-un loc vizibil si marturisiti cu viata voastra ca voi credeti si traiti Cuvantul Domnului. Eu sunt aproape de voi cu iubirea mea si mijlocesc pentru fiecare dintre voi in fata Fiului meu. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 01/2006

Mesajul din 25 Februarie 2006 "Dragi copii! In acest timp de har al Postului, va chem sa va deschideti inimile pentru harurile pe care Dumnezeu doreste sa vi le dea. Nu fiti inchisi, ci cu rugaciune si renuntare spuneti 'da' lui Dumnezeu si El vi le va darui cu prisosinta. Asa cum primavara pamantul se deschide semintei si rodeste insutit, tot asa Tatal vostru ceresc vi le va darui din belsug. Sunt cu voi copilasi si va iubesc cu o iubire plina de delicatete. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 02/2006

Aparitia anuala a Mirijanei Dragicevic-Soldo 18 martie 2006

18.03.2006 - Vizionara Mirjana Dragicevic-Soldo a avut aparitii zilnice din 24 iunie 1981 pana in 25 decembrie 1982. Cu ocazia ultimei aparitii zilnice, revelandu-i al 10-lea secret, Sf. Fecioara i-a revelat ca va avea aparitii anuale in data de 18 martie si asa s-a intamplat in toti acesti ani.

Peste o mie de pelerini s-au adunat ca sa se roage Rozariul la comunitatea Cenacolo. Aparitia a inceput la 13:59 si a durat pana la 14:04. Sf. Fecioara a dat urmatorul mesaj:

"Dragi copii! In acest timp de post va invit la renuntarea interioara. Calea care va conduce la renuntare trece prin iubire, post, rugaciune si fapte bune. Numai cu o renuntare interioara, veti recunoaste iubirea lui Dumnezeu si semnele timpului pe care-l traiti. Veti fi martori ai acestor semne si veti incepe sa vorbiti despre ele.Spre aceasta dorinta doresc sa va conduc. Multumesc ca mi-ati raspuns."

Mesajul din 25 martie 2006 "Curaj, copilasilor! Am hotarat sa va conduc pe calea sfinteniei. Renuntati la pacat si apucati-o pe calea mantuirii, cale pe care a ales-o Fiul meu. Prin chinurile si suferintele voastre, Dumnezeu va gasi pentru voi calea bucuriei. De aceea, copilasilor, rugati-va. Noi va suntem aproape cu iubirea noastra. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 03/2006

Mesajul din 25 aprilie 2006 ?Dragi copii, azi va invit din nou sa aveti mai multa incredere in mine si in Fiul meu. El a invins, prin moartea si invierea sa, si prin mine va invita sa fiti o parte a bucuriei sale. Copilasi, voi nu-L vedeti pe Dumnezeu, dar daca va rugati, veti simti apropierea Lui. Eu sunt cu voi si mijlocesc in fata lui Dumnezeu pentru fiecare dintre voi. Va multumesc ca ati raspuns chemarii mele." 04/2006

Mesajul din 25 mai 2006 "Dragi copii, si astazi va invit sa puneti in practica si sa traiti mesajele mele pe care vi le dau. Hotarati-va pentru sfintenie, copilasilor, si ganditi-va la rai. Numai astfel veti avea pace in inimile voastre, pe care nimeni n-o va putea distruge. Pacea este un dar pe care Dumnezeu vi-l da in rugaciune. Copilasilor, cautati si lucrati cu toate puterile, pentru ca pacea sa invinga in inimile voastre si in lume. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 05/2006

Mesajul din 25 mai 2006 "Dragi copii, cu mare bucurie in inima va multumesc pentru toate rugaciunile pe care, in aceste zile, le-ati oferit la intentiile mele. Sa stiti copilasi, ca nu veti regreta nici voi si nici fiii vostri. Dumnezeu va va rasplati cu mari haruri si vi se va cuveni viata vesnica. Eu sunt aproape de voi si multumesc tuturor celor care in acesti ani au acceptat mesajele mele, le-au pus in practica si s-au hotarat pentru sfintenie si pace. Va multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 06/2006

APARIȚIA ANUALĂ A VIZIONAREI IVANKA

Vizionara Ivanka Ivankovic-Elez a avut apariția anuală la 25 iunie 2006. Potrivit vizionarilor, Vicka, Marija și Ivan continuă să aibă apariții zilnice, iar Mirjana, Ivanka și Jakov au apariții anuale.

La ultima apariție zilnică din 7 mai 1985, Sfânta Fecioară i-a revelat Ivankăi al 10-lea secret și i-a spus că va avea apariții anuale cu ocazia aniversării aparițiilor. Așa s-a întâmplat și anul acesta. Apariția a durat 7 minute. Ivanka a avut apariția acasă în prezența familiei, a soțului și a celor trei copii. Sfânta Fecioară a dat următorul mesaj:

„Dragi copii, vă mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea. Rugați-vă, rugați-vă, rugați-vă.”

Sfânta Fecioară era bucuroasă și a vorbit despre al 7-lea secret.

Mesajul din 25 august 2006 „Dragi copii! Și astăzi vă invit: rugați-vă, rugați-vă, rugați-vă. Numai prin rugăciune veți fi alături de mine și de Fiul meu și veți vedea cât este de scurtă viața aceasta. În inima voastră se va naște o dorință pentru Cer. Bucuria va începe să domnească în inima voastră și rugăciunea va izvorî precum un râu. În cuvintele voastre va fi numai recunoștință față de Dumnezeu pentru că v-a creat, iar dorința de sfințenie va deveni o realitate pentru voi. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea.” 08/2006

Mesajul din 25 septembrie 2006 „Dragi copii! Și astăzi sunt cu voi și vă chem pe toți la convertirea deplină. Decideți-vă pentru Dumnezeu, copilașilor, și veți găsi în Dumnezeu pacea pe care o caută inima voastră. Imitați viețile sfinților și să fie aceștia un exemplu pentru voi; iar eu vă voi inspira atâta timp cât Atotputernicul îmi îngăduie să fiu cu voi. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea.” 09/2006

Mesajul din 25 octombrie 2006 „Dragi copii! Astăzi, Domnul mi-a îngăduit să vă spun din nou că trăiți într-un timp de har. Voi nu sunteți conștienți, copilașilor, că Dumnezeu vă dă o mare oportunitate de a vă converti și de a trăi în pace și iubire. Sunteți atât de orbi și legați de lucrurile pământești și vă gândiți la viața pământească. Dumnezeu m-a trimis pe mine să vă conduc la viața veșnică. Eu, copilașilor, nu sunt obosită, deși văd că inimile voastre sunt grele și obosite de tot ceea ce este har și dar. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea.” 10/2006

Mesajul din 25 noiembrie 2006 „Dragi copii! Și astăzi vă invit: rugați-vă, rugați-vă, rugați-vă. Copilașilor, când vă rugați, sunteți aproape de Dumnezeu și El vă dă dorința de veșnicie. Acesta este timpul în care puteți vorbi mai mult despre Dumnezeu și face mai mult pentru Dumnezeu. De aceea, copilașilor, nu vă împotriviți, ci lăsați-L să vă conducă, să vă transforme și să pătrundă în viața voastră. Nu uitați că voi sunteți peregrini pe drumul spre veșnicie. De aceea, copilașilor, lăsați-L pe Dumnezeu să vă conducă precum un păstor își conduce turma. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea.” 11/2006

Mesajul din 25 decembrie 2006 „Dragi copii! Și astăzi vi-l aduc în brațe pe Isus nou-născut. El care este Regele cerului și al pământului, El este pacea voastră. Copilașilor, nimeni nu vă poate da pacea precum El care este Regele Păcii. De aceea, adorați-L în inimile voastre, alegeți-L pe El și în El veți găsi bucuria. El vă va binecuvânta cu binecuvântarea Sa de pace. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea.” 12/2006

APARIȚIA ANUALĂ A LUI JAKOV DIN 25 DECEMBRIE 2006

În ultima apariție zilnică din 12 septembrie 1998, Sfânta Fecioară i-a spus lui Jakov Colo că va avea apariții anuale în data de 25 decembrie, de Crăciun. Așa s-a întâmplat și anul acesta. Sfânta Fecioară a venit cu Isus Copil în brațe. Apariția a început la ora 15:23 și a durat 6 minute. Sfânta Fecioară a dat următorul mesaj:

„Dragi copii, astăzi este o mare zi de bucurie și de pace. Bucurați-vă împreună cu mine. Copilașilor, în mod special vă invit la sfințenie în familiile voastre. Doresc, copilașilor, ca fiecare dintre familiile voastre să fie sfântă, iar bucuria divină și pacea pe care Dumnezeu vi le trimite astăzi într-un mod special să domnească și să sălășluiască în familiile voastre. Copilașilor, deschideți-vă inimile astăzi, în această zi de har, decideți-vă pentru Dumnezeu și puneți-L pe primul loc în familia voastră. Eu sunt Mama voastră. Vă iubesc și vă dau binecuvântarea mea maternă.”
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Groups:
Topic icon
Anul 2007
PostPosted: 8.8.2009, 01:03 View PostDownload Post

Mesajul din 25 ianuarie 2007 „Dragi copii! Puneți Sfânta Scriptură într-un loc vizibil în familia voastră și citiți-o. Astfel veți cunoaște rugăciunea cu inima și gândurile voastre vor fi la Dumnezeu. Nu uitați că voi sunteți trecători precum o floare într-un câmp, care se vede din depărtare, dar într-o clipă dispare. Copilașilor, lăsați un semn de bunătate și de iubire peste tot pe unde treceți și Dumnezeu vă va binecuvânta cu abundența binecuvântării Sale.Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea.” 01/2007

Mesajul din 25 februarie 2007 „Dragi copii! Deschideți-vă inima spre îndurarea lui Dumnezeu în acest timp al Postului Mare. Tatăl ceresc dorește să elibereze de robia păcatului pe fiecare dintre voi. De aceea, copilașilor, folosiți bine acest timp și prin întâlnirea cu Dumnezeu în spovadă lăsați păcatul și decideți-vă pentru sfințenie. Faceți aceasta din iubire față de Isus care v-a răscumpărat pe voi toți cu Sângele său, pentru ca voi să fiți fericiți și în pace. Nu uitați, copilașilor: libertatea voastră este slăbiciunea voastră, de aceea urmați mesajele mele cu seriozitate. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea.” 02/2007

APARIȚIA ANUALĂ A LUI MIRJANA DRAGICEVIC-SOLDO DIN 18 MARTIE 2007

Vizionara Mirjana Dragicevic-Soldo a avut aparitii zilnice din 24 iunie 1981 până în 25 decembrie 1982. Cu ocazia ultimei apariții zilnice, Sfânta Fecioară i-a revelat al 10-lea secret și i-a spus că va avea apariții anuale în data de 18 martie. Așa s-a întâmplat în toți acești ani.

Anul acesta, câteva mii de pelerini s-au adunat să se roage Rozarul la comunitatea Cenacolo din Medjugorje. Aparitia a început la ora 14:07 și a durat până la ora 14.12. Sfânta Fecioară a dat următorul mesaj:

„Dragi copii! Eu vin la voi ca Mamă cu daruri. Vin cu iubire și îndurare. Dragi copii, în mine este o inimă mare. Doresc ca în ea să fie toate inimile voastre, purificate prin post și rugăciune. Doresc ca împreună, prin iubire, inimile noastre să triumfe. Doresc ca prin acest triumf să vedeți adevăratul adevăr, adevărata cale, adevărata viață. Doresc să îl puteți vedea pe Fiul meu. Vă mulțumesc.”

Sfânta Fecioară ne-a binecuvântat pe noi toți și toate obiectele religioase. Din nou a subliniat că aceasta este numai binecuvântarea sa maternă și a cerut rugăciuni zilnice pentru aceia pe care, spune Sfinta Fecioară, „Fiul meu i-a ales și i-a binecuvântat”. Sfânta Fecioară se referea la preoți, crede Mirjana.

Mesajul din 25 martie 2007 „Dragi copii! Doresc să vă mulțumesc din inimă pentru renunțările voastre din timpul Postului Mare. Doresc să vă atrag să continuați să trăiți postul cu inima deschisă. Prin post și renunțări, copilașilor, veți fi mai tari în credință. În Dumnezeu veți găsi adevărata pace prin rugăciunea zilnică. Eu sunt cu voi și nu sunt obosită. Doresc să vă duc pe toți cu mine în Rai, de aceea decideți-vă pentru sfințenie. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea.” 03/2007

Mesajul din 25 aprilie 2007 „Dragi copii și astăzi vă invit din nou la convertire. Deschideți-vă inimile. Acest timp cât sunt cu voi este un timp de har, folosiți-l bine. Spuneți: «Acesta este timpul pentru sufletul meu.» Eu sunt cu voi și vă iubesc cu o iubire nemărginită. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea.” 04/2007

Mesajul din 25 mai 2007 "Dragi copii, rugați-vă cu mine la Spiritul Sfânt pentru ca El să vă îndrume în căutarea voinței lui Dumnezeu pe calea sfințeniei voastre. Iar voi, cei care sunteți departe de rugăciune, convertiți-vă și, în liniștea inimii voastre, căutați mântuirea sufletului vostru și hrăniți-l cu rugăciunea. Eu vă binecuvântez pe fiecare dintre voi cu binecuvântarea mea maternă. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea." 05/2007

Mesajul din 25 iunie 2007 "Dragi copii! Și astăzi, cu mare bucurie în inimă, vă invit la convertire. Copilașilor, nu uitați că sunteți cu toții importanți în acest plan măreț pe care Dumnezeu îl realizează prin Medjugorje. Dumnezeu dorește să convertească lumea întreagă și să o cheme la mântuire și pe calea spre El, care este începutul și sfârșitul oricărei ființe. În mod special, copilașilor, vă invit pe toți din profunzimea inimii mele: deschideți-vă la acest mare hare pe care Dumnezeu vi-l dăruiește prin prezența mea aici. Doresc să mulțumesc fiecăruia dintre voi pentru sacrificii și rugăciuni. Eu sunt cu voi și vă binecuvântez pe toți. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea." 06/2007

Mesajul din 25 iulie 2007 "Dragi copii! Astăzi, în sărbătoarea patronului parohiei voastre, vă invit să imitați viața sfinților. Aceștia să fie pentru voi un exemplu și o încurajare la viața de sfințenie. Rugăciunea să fie pentru voi precum aerul pe care îl respirați și nu o povară. Copilașilor, Dumnezeu vă va revela iubirea Sa, iar voi veți trăi bucuria de a fi preaiubiții mei. Dumnezeu vă va binecuvânta și vă va dărui o abundență de haruri. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea." 07/2007

Mesajul din 25 august 2007 "Dragi copii, și astăzi vă invit la convertire. Viața voastră, copilașilor, să fie oglindirea bunătății lui Dumnezeu și nu a urii sau a necredinței. Rugați-vă, copilașilor, pentru ca rugăciunea să devină viață pentru voi. Astfel veți descoperi în viața voastră pacea și bucuria pe care Dumnezeu le dăruiește acelora care au inima deschisă față de iubirea Sa. Iar voi, cei care sunteți departe de milostivirea lui Dumnezeu, convertiți-vă, pentru ca Dumnezeu să nu devină surd la rugăciunile voastre și să nu fie prea târziu pentru voi. De aceea, în acest timp de har, convertiți-vă și puneți-L pe Dumnezeu pe primul loc în viața voastră. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea." 08/2007

Mesajul din 25 septembrie 2007 "Dragi copii! Și astăzi vă invit pe toți să vă înflăcărați inimile cu o iubire cât mai arzătoare față de Răstignit, și să nu uitați că din iubire față de voi El și-a dat viața pentru ca voi să vă mântuiți. Copilașilor, meditați și rugați-vă pentru ca inimile voastre să se deschidă iubirii lui Dumnezeu. Vă mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea." 09/2007

Mesajul din 25 octombrie 2007 "Dragi copii! Dumnezeu m-a trimis între voi din iubire pentru ca eu să vă conduc pe calea mântuirii. Mulți dintre voi și-au deschis inimile și mi-au acceptat mesajele, însă mulți s-au pierdut pe această cale și nu au ajuns niciodată să Îl cunoască cu toată inima pe Dumnezeul iubirii. De aceea vă invit să fiți voi iubire și lumină acolo unde este întuneric și păcat. Eu sunt cu voi și vă binecuvântez pe toți. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea." 10/2007

Mesajul din 25 noiembrie 2007 "Dragi copii! Astăzi, când Îl sărbătoriți pe Cristos Regele întregii creații, doresc ca El să fie regele vieții voastre. Numai prin dăruire, copilașilor, puteți înțelege darul jertfei lui Isus pe cruce pentru fiecare dintre voi. Copilașilor, dăruiți-I timp lui Dumnezeu, pentru ca El să vă transforme și să vă umple cu harul Său, astfel încât voi să fiți har pentru ceilalți. Eu sunt pentru voi, copilașilor, un dar al harului iubirii care vine de la Dumnezeu pentru această lume fără pace. Mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea." 11/2007

Mesajul din 25 decembrie 2007 "Dragi copii, cu mare bucurie în inimă vi-l aduc pe Regele păcii, pentru ca El să vă binecuvânteze cu binecuvântarea sa. Adorați-L și dăruiți timp Creatorului după care tânjește inima voastră. Nu uitați că sunteți pelegrini pe acest pământ și că lucrurile pământești vă pot aduce bucurii mici, dar prin Fiul meu vi se dăruiește viața veșnică. De aceea sunt cu voi, să vă conduc spre acela după care tânjește inima voastră. Vă mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea." 12/2007

APARIȚIA ANUALĂ A LUI JAKOV COLO DIN 25 DECEMBRIE 2007

În ultima apariție zilnică din 12 septembrie 1998, Sfânta Fecioară i-a spus lui Jakov Colo că va avea apariții anuale în data de 25 decembrie, de Crăciun. Așa s-a întâmplat și anul acesta. Sfânta Fecioară a venit cu Isus Copil în brațe. Apariția a început la ora 14:29 și a durat 6 minute. Sfânta Fecioară a dat următorul mesaj:

"Dragi copii, vă invit în mod special să vă deschideți la Dumnezeu și fiecare dintre inimile voastre să devină locul în care se naște micul Isus. Copilașilor, tot acest timp în care Dumnezeu îmi îngăduie să rămân cu voi, este pentru că doresc să vă conduc la bucuria vieții voastre. Copilașilor, singura bucurie adevărată din viața voastră este Dumnezeu. De aceea, dragi copii, nu căutați bucuria în lucrurile pământești, ci deschideți-vă inimile și primiți-l pe Dumnezeu. Copilașilor, totul trece, numai Dumnezeu rămâne în inima voastră. Vă mulțumesc că ați răspuns la chemarea mea."
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Groups:
Topic icon
Anul 2008
PostPosted: 8.8.2009, 01:07 View PostDownload Post

Mesajul din 25 ianuarie 2008 "Dragi copii, va apropiati prin acest post al Pastelui de un timp de har. Inima voastra este precum pamantul arat si este pregatita sa primeasca fructul care va creste in bine. Copilasilor, sunteti liberi de a alege binele sau raul. De aceea va invit: rugati-va si postiti. Semanati bucuria si in inimile voastre va creste fructul bucuriei spre binele vostru si ceilalti il vor vedea si il vor primi prin viata voastra. Renuntati la pacat si alegeti viata vesnica. Eu sunt cu voi si mijlocesc pentru voi la Fiul meu. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea."

Mesajul din 25 februarie 2008 "Dragi copii, in acest timp de haruri va invit din nou la rugaciune si la renuntari. Ziua voastra sa fie intesata de rugaciuni arzatoare scurte pentru toti cei care nu au cunoscut iubirea lui Dumnezeu. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 02/2008

Aparitia anuala a Mirjanei Dragicevic-Soldo 18 martie 2008

Vizionara Mirjana Dragicevic-Soldo a avut aparitii zilnice din 24 iunie 1981 pana in 25 decembrie 1982. La ultima aparitie zilnica, dupa ce i-a fost incredintat al zecelea secret, Sf. Fecioara i-a spus ca va avea de acum inainte numai aparitii anuale in data de 18 martie si asa s-a intamplat in anii care au urmat.

Peste o mie de pelerini s-au adunat la Rozariu la comunitatea CENACOLO. Aparitia a inceput la 14:01 si a durat pana la 14:08. Mirjana a declarat:

N-am vazut-o pe Sf. Fecioara niciodata adresandu-ni-se astfel. Si-a intins bratele catre noi si cu bratele intinse asa a spus:

"Dragi copii, astazi intind mainile catre voi. Nu va fie teama sa le apucati. Ele vor sa va dea iubire, pace si sa va ajute in mantuire. De aceea, copiii mei, apucati-le. Umpleti-mi inima de fericire iar eu va voi conduce la sfintenie. Calea pe care va conduc este grea, plina de incercari si de caderi. Eu voi fi cu voi, iar bratele mele va vor sustine. Fiti perseverenti pentru ca la sfarsitul drumului, toti impreuna, in bucurie si iubire, ne vom putea tine de mana cu Fiul Meu. Veniti cu mine, nu va fie frica. Va multumesc."

Mesajul din 25 martie 2008 "Dragi copii, va invit sa lucrati la convertirea personala. Sunteti inca departe de intalnirea cu Dumnezeu in inima voastra, de aceea petreceti mai mult timp in rugaciune si adoratia lui Isus in Preasfantul Sacrament al altarului, ca sa va schimbe si sa puna in inimile voastre o credinta vie si dorinta de viata vesnica. Totul este trecator, copilasilor, numai Dumnezeu ramane. Sunt cu voi si va indemn cu dragoste. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea."

Mesajul din 25 aprilie 2008 "Dragi copii si astazi va invit sa cresteti in iubirea lui Dumnezeu ca o floare care simte razele calde de primavara. Tot astfel si voi, copilasilor, cresteti in iubirea lui Dumnezeu si duceti-o celor care sunt departe de Dumnezeu. Cautati voia lui Dumnezeu si faceti bine acelora pe care Dumnezeu vi i-a pus in cale si fiti lumina si bucurie. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea."

Mesajul din 25 mai 2008 "Dragi copii, in acest timp de har, in care Dumnezeu mi-a permis sa fiu cu voi, va invit din nou, copilasilor, la convertire. Lucrati la salvarea lumii in mod special cand sunt cu voi. Dumnezeu este indurator si daruieste haruri speciale si de aceea cereti-le prin rugaciune. Eu sunt cu voi si nu va las singuri. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea."

Mesajul din 25 iunie 2008 "Dragi copii, si astazi cu mare bucurie va invit sa ma urmati si sa ascultati mesajele mele. Sa fiti purtatori de pace si de iubire plini de bucurie in aceasta lume fara pace. Eu sunt cu voi si va binecuvantez pe toti cu Fiul meu Isus Regele pacii. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea."

Mesajul din 25 iulie 2008 "Dragi copii, in acest timp in care va ganditi la odihna trupului, eu va invit la convertire. Rugati-va si faceti astfel incat inima voastra sa ravneasca dupa Dumnezeu creatorul, Care este adevarata odihna a sufletului si a trupului vostru. Fie ca El sa va reveleze chipul Sau si sa va daruiasca pacea Sa. Eu sunt cu voi si mijlocesc inaintea lui Dumnezeu pentru fiecare dintre voi. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea."

Mesajul din 25 august 2008 "Dragi copii, si astazi va invit la convertirea personala. Fiti voi cei care se convertesc si, cu viata voastra, sa marturisiti, sa iubiti, sa iertati si sa aduceti bucuria Celui-inviat-din-morti in aceasta lume in care Fiul meu a murit si in care oamenii nu simt nevoia de a-L cauta si a-L descoperi in propria viata. Ado-rati-L si speranta voastra sa fie speranta pentru acele inimi care nu-L au pe Isus. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea" 08/2008

Mesajul din 25 septembrie 2008 "Dragi copii, fie ca viata voastra sa fie din nou o hotarare pentru pace. Sa fiti purtatori de pace bucurosi si nu uitati catraiti intr-un timp de haruri, unde Dumnezeu prin prezenta meava da mari haruri. Nu va inchideti, copilasilor, ci profitati de acest timp si cautati harul pacii si al iubirii pentru viata voastra ca sa deveniti martori pentru ceilalti. Va binecuvantez cubinecuvantarea mea de mama. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 09/2008

Mesajul din 25 octombrie 2008 "Dragi copii, va invit pe toti in mod special sa va rugati pentru intentiile mele, pentru ca prin rugaciunile voastre sa se opreasca planul Satanei pe acest pamant, pe zi ce trece din ce in ce mai departat de Dumnezeu, si care se pune in locul lui Dumnezeu si distruge tot ceea ce este frumos di bun in sufletul fiecaruia dintre voi. De aceea, copilasilor, inarmati-va cu rugaciunea si postul, ca sa deveniti constienti de cat de mult va iubeste Dumnezeu si faceti voia lui Dumnezeu. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea". 10/2008

Mesajul din 25 noiembrie 2008 "Dragi copii, si astazi va invit in acest timp de har sa va rugati pentru ca pruncul Isus sa se poata naste in inimile voastre. El, Care este adevarata pace, sa daruiasca pace prin voi lumii intregi. De aceea, copilasilor, rugati-va fara incetare pentru aceasta lume turbulenta fara speranta, pentru ca voi sa deveniti marturisitori de pace pentru toti. Fie ca pacea sa curga in inimile voastre ca un fluviu de haruri. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 11/2008

Mesajul din 25 decembrie 2008 "Dragi copii, voi alergati, lucrati, adunati, dar fara binecuvantare. Voi nu va rugati! Astazi va invit sa va opriti in fata ieslei si sa meditati la Isus pe care eu vi-L aduc si astazi, ca sa va binecuvanteze si sa va ajute sa intelegeti ca fara El nu aveti viitor. De aceea, copilasilor, puneti in mainile lui Isus vietile voastre, pentru ca El sa va conduca si sa va pazeasca de tot raul. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 12/2008
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Groups:
Topic icon
Anul 2009
PostPosted: 8.8.2009, 01:10 View PostDownload Post

Mesajul din 25 ianuarie 2009 "Dragi copii, si astazi va invit la rugaciune. Rugaciunea sa fie ca o samanta pe care o puneti in inima mea, pe care o voi da Fiului meu Isus pentru mantuirea sufletelor voastre. Doresc, copilasilor, ca fiecare dintre voi sa se indragosteasca de viata vesnica, care este viitorul vostru, si ca toate lucrurile pamantesti sa va fie un ajutor care sa va apropie de Dumnezeu Creatorul. Eu sunt cu voi atat de mult timp pentru ca sunteti pe calea gresita. Numai cu ajutorul meu, copilasilor, veti deschide ochii. Sunt multi aceia care, traind mesajele mele, inteleg ca sunt pe calea sfinteniei catre sfintenie. Multumesc ca ati raspuns la chemare mea." 01/2009

Mesajul din 25 februarie 2009 "Dragi copii, in aceasta perioada de renuntare, de rugaciune si penitenta va invit din nou: mergeti sa va spovediti pacatele, pentru ca harul sa va poata deschide inimile si dati-i voie ca el sa va schimbe. Convertiti-va, copilasilor, deschideti-va lui Dumnezeu si planului Sau cu fiecare dintre voi. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 02/2009

Mesajul din 25 mai 2009 "Dragi copii, in acest timp ca invit pe toti sa va rugati pentru pogorarea Duhului Sfant asupra fiecarei persoane botezate, astfel incat Duhul Sfant sa va reinnoiasca pe toti si sa va conduca pe calea marturiei credintei voastre pe voi si pe toti cei care sunt departe de Dumnezeu si de iubirea Sa. Eu sunt cu voi si mijlocesc pentru voi inaintea PreaInaltului. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea" 05/2009

Mesajul din 25 iunie 2009 "Dragi copii, bucurati-va cu mine, convertita-va in bucurie si multumiti-I lui Dumnezeu pentru darul prezentei mele in mijlocul vostru. Rugati-va ca in inimile voastre Dumnezeu sa fie in centrul vietii voastre si marturisiti cu viata voastra, copilasilor, pentru ca fiecare creatura sa poata simti iubirea lui Dumnezeu. Fiti mainile mele intinse pentru fiecare creatura, pentru ca fiecare dintre ele sa se apropie de Dumnezeul iubirii. Eu va binecuvantez cu binecuvantarea mea materna. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 06/2009

Mesajul din 25 iulie 2009 "Dragi copii, acest timp sa fie pentru voi un timp de rugaciune. Multumesc ca ati raspuns la chemarea mea." 07/2009"
Back to top See my Info
   Board Index -> Spiritualitatea Universală, Texte profetice, profeti, prooroci, channeling, clarvazatori, scribi ai lui Dumnezeu
   -> Aparitii si comunicari divine, Aparitii mariale (aparitiile, comunicarile si profetiile Fecioarei Maria)
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 2 of 2  [ 15 Posts ]

Goto page Previous  1, 2
Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You cannot download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !