Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 28.3.2024, 18:15
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
O mostra de gandire pozitiva


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Dr Unique
Colaborator
Colaborator

Dr Unique is offline

Joined: 21 Dec 2008
Member: #420
Posts: 54
Country Flag: France
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Topic icon
O mostra de gandire pozitiva
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 6.11.2009, 15:56 View PostDownload Post

*O mostra de gandire pozitiva*

 
      Sunt recunoscator :

      Sotiei care sforaie toata noaptea, Pentru ca doarme acasa cu mine si nu cu altcineva !
      Fiului meu adolescent care se plange ca trebuie sa spele vasele, Pentru ca inseamna ca este acasa si nu pe strazi.
      Impozitelor pe care le platesc,  Pentru ca inseamna ca sunt angajat.
      Murdariei de curatat dupa o petrecere, Pentru ca inseamna ca am fost inconjurat de prieteni.
      Hainelor care sunt putin cam strimte,   Pentru ca inseamna ca am destul de mincare.
      Umbrei mele care ma insoteste la  munca, Pentru ca inseamna ca sunt afara la lumina soarelui.
      Podelei care trebuie stearsa si  ferestrelor care trebuiesc spalate,  Pentru ca inseamna ca am o locuinta.
      Tuturor nemultumirilor la adresa  guvernului pe care le aud,  Pentru ca inseamna ca avem libertatea  cuvintului.
      Locului de parcare pe care il gasesc tocmai la capatul parcarii, Pentru ca inseamna ca pot sa merg si  ca am fost binecuvantat cu un mijloc  de transport.
      Zgomotului pe care trebuie sa-l suport de la vecini,  Pentru ca inseamna ca pot auzi.
      Gramezii de rufe de spalat si calcat,  Pentru ca inseamna ca am haine de imbracat.
      Oboselii si durerilor musculare la  sfarsitul unei zile,  Pentru ca inseamna ca am fost capabil sa muncesc din greu.
      Soneriei care ma trezeste in zorii zilei, Pentru ca inseamna ca sunt viu.

      SI , IN SFARSIT, ... pentru e-mail-uri,   Deoarece inseamna ca am prieteni care  se gandesc la mine.
      O zi frumoasa...si incercati sa  ganditi pozitiv...  doar avem atatea daruri...pe care le  uitam din pacate...
      Toate astea mi le spun in primul rand  mie..

PS. Si sanatatea mentala izvorata din gandirea pozitiva este foarte importanta pentru orice om, indiferent de orientarea sa religioasa sau non-religioasa.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mens sana in corpore sano !
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index
   -> UNIQUE - La răscruce de drumuri, Popas Unique
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 1 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You can download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !