Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 24.4.2024, 15:31
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Adevaruri despre scoala de Yoga MISA pe care mass media obedienta Francmasoneriei le ascunde opiniei publice


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
1%
Milenar
Milenar

1% is offline

Joined: 31 Aug 2006
Member: #83
Posts: 1069
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Adevaruri despre scoala de Yoga MISA pe care mass media obedienta Francmasoneriei le ascunde opiniei publice
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 31.8.2006, 16:49 View PostDownload Post

Buna ziua la toata lumea.
Salut aceasta superba decizie de infiintare a unui forum spiritual romanesc. Daca el isi va implini scopul pentru care a fost creat cred ca va fi o mare reusita a Binelui de pe aceasta planeta si din Romania.

Voi incerca sa ajut si eu acest "proiect spiritual" de anvergura cu posibilitatile mele. Un prim pas pe care doresc sa-l fac este acela de a oferi celor interesati cateva dintre multele adevaruri ascunse cu grija de "oculta malefica" a planetei in ceea ce priveste scoala de Yoga MISA, al carui mentor spiritual este dl. Gregorian Bivolaru. Pas cu pas sper sa ofer cateva informatii care sa arate motivele pentru care dl. Bivolaru este atat de vanat, barfit si calomniat, iar MISA este atat de negru si murdar prezentata de mass media obedienta masoneriei si clanurilor mafiote din Romania si din afara tarii. Ceea ce au facut acesti indivizi perversi si meschini este o ampla campanie de manipulare, de denigrare si demitizare si demonizare a scolii MISA, a d-lui Bivolaru si invataturii spirituale cu totul aparte oferite in cadrul scolii de Yoga MISA. In acest sens acestia s-au folosit de calomnie, minciuna, exagerare si prezentarea tendentioasa a unor adevaruri, etc. Ziarele, televiziunile si chiar internetul au fost umplute de tot felul de astfel de mizerii manipulatorii ce sunt expuse de niste indivizi meschini ce-si aroga titlul de "oameni de bine", oameni ce ne vor binele si vor sa ne informeze "corect" si "obiectiv" despre neregulile pe care ei le intalnesc in societate, in viata si chiar viata spiritual-religioasa a romanului. Astfel, acesti "acoliti ai minciunii si manipularii" ne prezinta pe toate aceste canale publice "nedreptatile", "neregulile" si "non-spiritualitatea" ce sunt intalnite (de ei) la MISA, la dl. Bivolaru, la unii yoghini si participanti in cadrul scolii de Yoga MISA. Ceea ce este frapant pentru o minte inteligenta si rationala este ca acesti calomniatori ne prezinta DOAR asa zise nereguli sau parti rele ale invataturii MISA, ale d-lui Bivolaru etc. Ca de exemplu, din miile de tehnici si practici si invataturi spirituale predate la cursul de yoga MISA sunt prezentate doar 3-5 dintre ele si evident ca fiind rele, deviate, nespirituale, etc. Ceea ce doresc eu acum intr-o prima faza este sa expun prin intermediul acestui excelent site spiritual si parte din aspectele spirituale prezentate de MISA, mai precis unele aspecte care "acolitii minciunii si manipularii" le ascund si nu le comenteaza in paralel cu asa zisele aspecte negative pe care ei le-ar fi descoperit (a se citi inventat), cum ar face un real si bineintentionat om de presa, un asa zis "om de bine", impartial si obiectiv. Oricum va las sa judecati singuri informatiile (text, audio si video) pe care voi incerca sa le ofer aici pe forum alaturi de alti colegi ai mei.

Eu personal sunt un cursant al scolii de Yoga MISA si am ales acest nick (1%) in urma citirii unor afirmatii eronate si tendentioase ale unor astfel de "acoliti ai minciunii" care spuneau despre cei care formeaza umanitatea ca sunt majoritatea (99%) si ca ei, majoritatea, detin adevarul si constituie etalonul dupa care se judeca oamenii, spiritualitatea si viata in sine, si nu cei 1% (care in opinia lor ar trebui sa mergem la culcare pentru ca noi, cei 1%, am fi cei beti (orbi) si nu ei, majoritatea de 99%) care au idei inovatoare, spirituale despre lume si viata, despre realitatea inconjuratoare, procent in care erau integrati si acei yoghini din MISA care mai iau pe ici pe colo (pe Internet) atitudine impotriva acestei campanii mizere de dezinformare. Din acest motiv am ales sa ma semnez cu acest simbolic "1%". Nu degeaba se spune in majoritatea cailor spirituale ca drumul catre Tinta Finala este ingust si rezervat celor putini. Nu este o etalare de tip "elitist", ci mai degraba o reactie de tip "manifest" impotriva acestora ce cred ca multimea are adevarul si dreptatea de partea lor doar pentru motivul ca sunt "mai multi" sau "majoritatatea".   roll  


Asa sa ne ajute Dumnezeu pe toti si pe fiecare in parte cum facem si suntem in Voia Lui.  wave
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Totul cu si alaturi de Dumnezeu !
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index
   -> UNIQUE - La răscruce de drumuri, Revista presei - Manipularea - Informații cenzurate - Dialog cu persoanele publice si invitatii Forumului Unique
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 1 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You can download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !