Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 28.3.2024, 14:54
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Aspecte favorabile pentru conceptie(sarcina)?


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
laura24
Aspirant
Aspirant

laura24 is offline

Joined: 10 Oct 2010
Member: #626
Posts: 3
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Aspecte favorabile pentru conceptie(sarcina)?
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 10.10.2010, 21:53 View PostDownload Post

Buna seara!
Am inceput  un tratament pentru fertilizare in vitro in 9 octombrie 2010.As vrea sa stiu daca aspectele astrologice sunt favorabile pentru a avea copii in urma acestei proceduri. roll
Datele mele sunt:
24.07.1969, coordonate 21.35 est-46.09 nord (Ghioroc,Arad),ora 09.30
Multumesc celor care raspund !  hello
Back to top See my Info
Ganapati
Avansat
Avansat

Ganapati is offline

Joined: 24 Feb 2009
Member: #453
Posts: 266
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Aspecte favorabile pentru conceptie(sarcina)?
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 12.10.2010, 23:12 View PostDownload Post

laura24 @ Sun 10 Oct, 2010 21:53 wrote:
Buna seara!
Am inceput  un tratament pentru fertilizare in vitro in 9 octombrie 2010.As vrea sa stiu daca aspectele astrologice sunt favorabile pentru a avea copii in urma acestei proceduri. roll
Datele mele sunt:
24.07.1969, coordonate 21.35 est-46.09 nord (Ghioroc,Arad),ora 09.30
Multumesc celor care raspund !  hello

Buna Laura. Bine ai venit aici pe forum. In domeniul astrologic nu sunt un mare cunoscator, insa din cate imi amintesc aceste calcule se fac vis a vis de nasterea unui copil, nu de conceptia lui. In plus de asta, fecundarea in vitro eu zic ca nu e cea mai buna alegere dpdv divin sau si subtil energetic. Momentul conceperii, al copulatiei si al fecundarii efective si mai ales locul in care are el loc este un loc divin ales in uterul femeii, care are o seama de protectii fizice si subtile pentru sufletul care va alege acel ovul si acei parinti ca si gazda. Cand un spirit alege sa vina in planul fizic isi alege cu grija parintii si momentul nasterii dar si al conceperii. Fecundarea in vitro nefiind o actiune divin conceputa exista riscul ca la asa zisa "concepere" sa vina un spirit nu tocmai potrivit si apropiat familiei respective.

Din cate stiu eu exista tratamente de fertilizare si chiar alegerea unor anumite momente astrologice si folosirea unor anumite ore planetare si curgerea flusurilor energetice, pe o nara sau alta, dar e ceva mai complex si se fac numai in cazul unei conceptii normale.

Iarta-ma daca nu am raspuns direct la intrebarea ta si nici nu am dat o veste prea buna. Oricum, iti urez succes si faca-se voia lui Dumnezeu.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
मैं गणेश, सुप्रीम शिव का बेटा हूँ!
Back to top See my Info
laura24
Aspirant
Aspirant

laura24 is offline

Joined: 10 Oct 2010
Member: #626
Posts: 3
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Aspecte favorabile pentru conceptie(sarcina)?
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 13.10.2010, 08:27 View PostDownload Post

Multumesc pentru raspuns.Acum daca stam sa ne gandim bine tot Dumnezeu ajuta si stiinta sa se dezvolte nu ?
Cand alta solutie nu mai exista apelam la tot ce e posibil sa avem copii.Eu am tot incercat alte posibilitati pana la varsta mea cand alta solutie nu este.Daca Dumnezeu vreau voi avea copii ,daca nu nu .Eu incercam sa aflu daca conjunctura atrala este favorabila .
Oricum iti multumesc pentru opinii.
Numai bine !
Back to top See my Info
Ganapati
Avansat
Avansat

Ganapati is offline

Joined: 24 Feb 2009
Member: #453
Posts: 266
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Aspecte favorabile pentru conceptie(sarcina)?
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 14.10.2010, 13:04 View PostDownload Post

Succes. Dumnezeu sa te ajute dupa Voia Lui si ceea ce e mai bun pentru sufletul tau.  hello
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
मैं गणेश, सुप्रीम शिव का बेटा हूँ!
Back to top See my Info
laura24
Aspirant
Aspirant

laura24 is offline

Joined: 10 Oct 2010
Member: #626
Posts: 3
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Aspecte favorabile pentru conceptie(sarcina)?
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 14.10.2010, 16:19 View PostDownload Post

Numai bine si dumneavoastra!
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index -> Arte inițiatice - Științe oculte, Astrologia
   -> ASTROLOGIA MEDICALA, Generalitati ASTROLOGIA MEDICALA
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 5 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You cannot download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !