Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 29.3.2024, 02:54
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Atentie !!!


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Atentie !!!
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 15.2.2011, 21:20 View PostDownload Post

Ca urmare sesizarii unor femei membri ai acestui forum dorim sa va atragem atentia asupra unui aspect neconform cu viziunea noastra ca si gazde ale acestui forum si al acestui demers spiritual pe care dorim sa-l imprimam acestui forum Unique.

Am raspuns cu bucurie cererii de infiintare a acestui colt de forum unui membru al forumului, "minunat", pentru ca ideea ni s-a parut interesanta si de bun simt, dar si integrata intr-o viziune superioara, spirituala a relatiei de cuplu. Insa in spatele acestui demers, din pacate se pare ca se ascunde o dorinta personala a acestui user prin care urmareste sa agate femei intr-un mod "spiritual", cu metode "ezoterice". Nu ni se pare corect si demn un asemenea gest (de exemplu scrie un mesaj IDENTIC pe care il trimite in PM la mai multe femei useri, mesaj in care le spune ca a remarcat ceva deosebit in "astrograma" lor si vede o posibila compatibilitate intre ea si el si le cere poze cu ele, adrese de email si chiar sa sa intilneasca cu ele). Indiferent de care sunt motivele reale ale userului minunat, dupa un dialog in PM cu el, noi ca Echipa Unique, am decis sa luam atitudine si sa ne prezentam dezavuarea fata de acest demers al sau si sa explicitam neimplicarea noastra ca si gazde la acest demers al sau, mai ales ca pana azi el a benficiat de statutul de "colaborator" al forumului, statut care poate i-a indus in eroare pe unii vizitatori si membri ai forumului. Noi nu colaboram cu el in aceasta directie. Sunt zeci de astfel de site-uri de "agatat" sau de facut "relatii" sau de "gigolo" sau "femei de companie", asadar pe cei amatori de asa ceva ii invitam catre acele siteuri.

Deasemenea am dorit sa le avertizam si pe alte femei membri ai forumului nostru de aceasta situatie si sa stie in ce situatie se afla si sa nu se mai lase pacalite si manipulate de astfel de "anunturi". Deasemenea nu va recomandam sa ca oferiti adresele de email, poze si alte date personale unor necunoscuti, indiferent de cat de "pompos" s-ar prezenta ei.

Userul minunat primeste cu ocazia aceasta o ATENTIONARE vis a vis de acest demers al sau. Apreciam alte idei si materiale personale ale dansului, pe care cu o anume rezerva personala le-am considerat demne de a fi impartasite si altor oameni, dar cu acest demers al sau din PM nu suntem de acord.

Echipa Unique
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Musca si fugi !
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 17.2.2011, 20:33 View PostDownload Post

Iata reactia userului "minunat". Puteti aprecia singuri cat de minunat este el in toate aspectele sale. La dorinta sa expresa expunem ceea ce doreste:

Pentru a intelege cum au decurs lucrurile voi expune dialogul, in ordine cronologica.

1)
From: Unique
To: minunat
Posted: 7.2.2011, 19:39
Subject: Re: incercare

Quote:
minunat wrote:
Draga Unique,

Tocmai am incercat sa fac ceea ce mi-ai recomandat cu un mesaj trimis pe adresa marixxxxx

Mesajul era in directorul cu mesaje in curs de trimitere, l-am deschis in modul de editare si l-am retrimis, dar n-a aparut apoi in directorul cu mesaje trimise, ci tot in directorul cu mesaje in curs de trimitere. Ma gandesc sa nu fie vreo problema de pe forum...


Forumul merge corect. Dar nu inteleg ce faci tu aici pe forum cu aceste mesaje ? Ai venit aici sa agati femei ? Am primit mesaj de la citeva femei useri pe forum in care ne-au transmis ca incerci o astfel de racolare de femei. Inceteaza cu aceasta actiune aici pe forum. O zi buna.




2)
From: minunat
To: Unique
Posted: 8.2.2011, 12:57
Subject: Re: incercare[hr]
Draga Unique,

Am niste ipoteze privitoare la anumite aspecte astrologice si vreau sa le verific. De aceea am trimis la anumite femei, nascute intre anumite date, mesaje. Imi pare rau ca asta a aparut ca

"racolare de femei".

O zi buna si sper sa intelegi ceea ce fac.



3)
From: Unique
To: minunat
Posted: 8.2.2011, 15:30
Subject: Re: incercare

Quote:
minunat wrote:
Draga Unique,

Am niste ipoteze privitoare la anumite aspecte astrologice si vreau sa le verific. De aceea am trimis la anumite femei, nascute intre anumite date, mesaje. Imi pare rau ca asta a aparut ca

"racolare de femei".

O zi buna si sper sa intelegi ceea ce fac.


Din moment ce le ceri poze si intilnirea cu ele, DA, e vorba mai mult decat "racolare", faci pe GIGOLO "spiritual". E rusinos ceea ce faci. Nu vrem sa fim partasi la o asemenea actiune degradanta. no smile


4)
From: minunat
To: Unique
Posted: 10.2.2011, 12:24
Subject: "agatare" si "racolare" :)

Draga Unique,

Cred ca este vorba despre o mica neintelegere.

Gandeste-te la faptul ca ai putea sa vezi pe cineva care, din punct de vedere teoretic-astrologic pare sa fie o "veche cunostinta", de cine stie cand. Nu ai arde de nerabdare sa vezi cat mai curand acea persoana si sa stai de vorba cu ea??? Poate tu esti altfel... Eu sunt asa cum sunt.

Stii, ADEVARUL este UNIC, dar sunt mai multe perspective din care il poti "interpreta". Este dreptul tau sa vezi ceea ce vezi, dar asta nu inseamna ca ceea ce vezi este si potrivit ca interpretare pentru ceea ce fac eu.

Oricum, pentru linistea si siguranta celor care se simt "agatate" si "racolate", te anunt ca nu mai am de gand sa trimit mesaje unor persoane care se pare ca au o perspectiva cam ciudata asupra a ceea ce fac eu.

Prefer sa ne bucuram de ceea ce se poate face frumos, in domeniul in care se poate face ceva frumos.

                   O zi buna
:)


5)
From: minunat
To: Unique
Posted: 16.2.2011, 13:06
Subject: ATENTIE... si pentru TINE
Draga Unique,

Se pare ca nu ai inteles mai nimic din ce ti-am scris, si nici din ceea ce tu acuzi ca eu am facut.

Dupa cum te-ai putut convinge din mesajele pe care le-am trimis unor femei pe forum, ai putut constata ca limbajul este DECENT si ca NU AM FACUT NICI UN FEL DE AVANSURI SEXUALE. Ti-am explicat clar ce este cu fotografiile si cu vazutul pe viu. De aici, pana la ceea ce tu vrei sa-mi atribui, e o cale lunga si imaginatia ta a batut cu succes campii...

Consider TOTAL DEPLASATA ideea cu "AGATATUL" si "RACOLATUL"; cat despre eticheta de "GIGOLO SPIRITUAL" cred ca este o PERLA UNICA pe care trebuie s-o tii minte sa mai rada si altii.

Eu spun sa faci o treaba temeinica, daca tot ai inceput cu "dezavuarile" si cu "judecatile" pripite.

Posteaza te rog frumos MESAJELE MELE pe FORUM sa le VADA TOTI si sa-si dea fiecare cu parerea. Sunt foarte curios ce o sa spuna oamenii.

Si, in cazul in care vor fi de aceeasi parere cu tine, te rog frumos sa stergi adresa mea de user depe acest forum "spiritual" caci in acel caz nu am aceleasi puncte de vedere cu multi din membrii forumului si nu as vrea sa tulbur ulterior "linistea si ordinea publica".

Vorbeste inainte de asta si cu ELXXX, care a luat legatura cu mine sa-ti spuna cat de "agatata" si de "racolata" a fost de mine;

De asemenea, vorbeste si cu ANXXX, sa-ti spuna cat de mult am insistat sa-mi dea o fotografie s-o am cu mine tot timpul )

Vad ca ai intins coarda cam tare si sa stii ca desi e una, are doua capete...

Deci, daca esti cu adevarat "fair play" fa acest demers, caci nu mi-e rusine de nimic din ce am facut pe acest forum si te rog frumos sa publici si aceasta SCRISOARE catre tine.

Am vorbit frumos si decent si cu femeile "abordate" si cu tine; in schimb mi-ai trimis niste "pareri" foarte subiective si foarte insinuante la adresa mea.

Deci, citeste cu ATENTIE TOATA SCRISOAREA si fii "FAIR PLAY" daca tot esti pus pe fapte mari.

Mai mult, daca vrei sa mai imi pastrezi contul pe acest forum va trebui sa iti ceri si iertare pentru judecatile pripite pe care le-ai facut pe nedrept la adresa mea, necrezandu-ma pe cuvant ca ce ti-am spus asa este.

Poate provii dintr-un mediu unde se practica ceea ce incerci sa-mi atribui si atunci poti vedea mult mai usor "asemenarile". Asta e problema ta si ma opresc aici.



Tu intradevar te vei opri cu acest demers aici, cu atat mai mult cu cat ai fost rugat in prealabil sa incetezi cu aceasta actiune. Mai mult, acum ne mai si ataci pe noi ca si gazde, musti si pe urma fugi. Daca faptele noastre sunt mari sau mici doar Dumnezeu le poate cantari cu adevarat, indiferent cum ne-ar musca sau lauda unii sau altii. Provin dintr-un mediu care pana acum ti-a permis sa faci ce ai facut, iar acum cand ti s-a atras atentia sa nu mai faci ceea ce noi consideram nedemn si nepotrivit cu ce urmarim noi sa realizam aici, brusc acel mediu este unul murdar pentru tine. Pana acum a fost bun si ti-a servit intereselor, acum nu mai este bun si merita sa-l scuipi. As numi asta fatarnicie si nimicnicie. Sa expui numele unor membri fete si sa ceri le expunem si noi numele si sa le cerem sa se injoseasca recunoscand ceva ce crezi tu ca ti-ar ajuta scopurilor nedemne, e o forma de jignire pentru ele. Le-ai ademenit cu vorbe si idei "frumoase, decente si interesante" dupa care le arunci in arena la lei.

Iata FAIR PLAY-ul pe care il doreai.

Cum cucereste un gigolo femeile ? Nu cumva cu cuvinte frumoase si decente ? Nu cu propuneri "decente" ? Iata cateva mostre de abordari pe care le-ai folosit in mod IDENTIC in cazul mai multor mesaje trimise la mai multe membre femei ale forumului:


From: minunat
To: mayah
Sent Date: 05 May 2008
Subject: HRISTOS a INVIAT!
Am senzatia ca este un site interesant. As dori sa cunosc o fata frumushika care sa isi doreasca o relatie de cuplu cit se poate de frumoasa, avind ca principale "ingrediente" DARUIREA de SINE catre DUMNEZEU, PERSEVERENTA si CONSTANTA in practica spirituala si COPIII, la timpul potrivit. Se gaseste pe acest site o asemenea fata pentru mine?

                                     Salutari de la un om care cauta sa traiasca MINUNAT


Acest mesaj a fost trimis catre 45 de useri femei.


From: minunat
To: dorawet
Sent Date: 20 May 2008
Subject: HRISTOS a INVIAT
M-as bucura sa citesti anuntul pe care l-am pus la noua sectiune infiintata referitoare la cuplul spiritual si sa-mi spui ce parere ai...

                                                    Salutari de la un Om minunat


Acest mesaj a fost trimis catre 2 de useri femei.


From: minunat
To: Kalika
Sent Date: 26 Nov 2008
Subject: BUNA
Ar fi interesant sa ne cunoastem... poate. Tu ce spui?


Acest mesaj a fost trimis catre 6 de useri femei.


From: minunat
To: minunat
Sent Date: 26 Apr 2009
Subject: HRISTOS a INVIAT!
M-as bucura sa ne cunoastem. Am o adresa de mail: serban.xxxx@yahoo.com
Scrie-mi cateva randuri ca sa putem lua legatura, asta in cazul in care iti doresti si tu. Eu caut o fata frumushika INTERESATA de SPIRITUALITATE...


Acest mesaj a fost trimis catre 8 de useri femei.


From: minunat
To: elena
Sent Date: 25 Jan 2011
Subject: BUNA
Mai bine mai tarziu decat niciodata:)) Am intrat foarte rar pe acest site si am vazut de-abia acum mesajul tau. Intra pe blogul

antxxxxxxxxx-vxxx.blogspot.com

si lasa un comentariu la un material de acolo. Nu am alta varianta de comunicare momentan, in afara, bineinteles, si de new.unique.ro . Scrie-mi despre tine si ce iti doresti de la o relatie. Mai mult, poti incarca o poza cu tine pe un site de upload si apoi sa-mi trimiti la comentariu adresa de unde s-o pot descarca sa te vad si eu. Sper sa te captiveze materialele postate acolo.

                              Un AN BUN, Serban


Acest mesaj a fost trimis catre 2 de useri femei.



From: minunat
To: nagreece
Sent Date: 29 Jan 2011
Subject: propunere
M-ar interesa sa ne cunoastem mai bine. Caut anumite persoane nascute intre anumite date si vreau sa verific daca ceea ce caut este in acord cu ceea ce presupun. Poti intra pe antxxxxxxxxx-vxxx.blogspot.com ca sa afli mai multe despre mine si sa-mi lasi eventual un mesaj.

                                                           Un AN BUN, Serban


Acest mesaj a fost trimis catre 20 de useri femei.


From: minunat
To: hana
Sent Date: 29 Jan 2011
Subject: Invitatie
M-ar interesa sa ne cunoastem mai bine. Caut anumite persoane nascute intre anumite date si vreau sa verific daca ceea ce caut este in acord cu ceea ce presupun. Poti intra pe antxxxxxxxxx-vxxx.blogspot.com ca sa afli mai multe despre mine si sa-mi lasi eventual un mesaj.

                                                           Un AN BUN, Serban


Acest mesaj a fost trimis catre 8 de useri femei.


From: minunat
To: o_nemuritoare_de_rand
Sent Date: 07 Feb 2011
Subject: Buna, te invit...
Am vazut data ta de nastere si mi-a trezit o vie curiozitate de a te cunoaste pe viu, caci sunt multe aspecte din hartile noastre astrologice care se POTRIVESC FOARTE FRUMOS. M-as bucura sa imi raspunzi si sa-mi spui si ora de nastere si locul din tara unde te-ai nascut. Eu sunt pasionat de multe lucruri spirituale, printre care si anumite notiuni de astrologie. Am infiintat un blog

antxxxxxxxxx-vxxx.blogspot.com

unde poti sa afli mai multe despre mine, inclusiv sa vezi o poza cu mine. Nu am adresa de mail, sunt mai fericit fara :) , dar poti sa-mi scrii pe acest site sau pe blog.

Chiar sunt foarte curios cum ar fi sa ne intalnim pe viu
love

Acest mesaj a fost trimis catre 4 de useri femei.


Am omis si aspectul de mincinos pe care il posezi. Zici mai sus, in 07-febr.2011 ca nu ai adresa de email, dar mai sus in 26.apr.2009 iti dai adresa de email. Mai mult, ne spui ca nu agati femei, dar ai trimis zeci de mesaje IDENTICE la mai multe femei. Puteai sa taci in gura la mesajul nostru de atentionare si sa lasi lucrurile sa mearga mai departe, oprindu-te sa mai faci ceea ce te-am rugat, dar tu te-ai orgolizat si ne-ai atacat in mod nedemn si murdar.

Ca si gazde ne pare rau de acest incident, dar nu suntem responsabili pentru ceea ce alege fiecare user sa scrie aici sau prin intermediul sistemului de mesagerie privata (PM). Incepand din acest moment nu mai beneficiezi de serviciile gratuite pe care forumul nostru le ofera. Nu dorim sa colaboram cu astfel de persoane iresponsabile, fatarnice si rautacioase. Daca unii se lasa prostiti de "cuvintele tale decente" e alegerea lor, dar aceasta nu se va mai petrece prin intermediul sistemului nostru. Exista zeci de site-uri de socializare unde poti sa-ti folosesti mijloacele "sofisticate" si "spirituale" de a le pacali si manipula pe femeile naive.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index
   -> UNIQUE - La răscruce de drumuri, CUPLUL SPIRITUAL - alegerea persoanei potrivite formarii unui cuplu spiritual armonios
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 2 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You cannot download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !