Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 28.3.2024, 15:24
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Blog ?


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Analist
Aspirant
Aspirant

Analist is offline

Joined: 14 Sep 2013
Member: #693
Posts: 8
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Topic icon
Blog ?
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 4.11.2013, 02:47 View PostDownload Post

Salut.

Ce ziceti de implementarea suplimentara a unei "functii" de BLOG? In genere, softul de blog, tehnic vorbind e mai slab la toate capitolele fata de un soft de forum, dar are "avantajul" simplitatii de afisare si mai ales al celui de postare pentru cei mai putin experti in domeniul spatiului virtual.

Aici forumul e bogat, dar stufos si greu se ajunge la un subiect sau topic de interes.

Ce ziceti de idee?

O seara buna.
Back to top See my Info
Suport Unique
Site Admin
Site Admin

Suport Unique is offline

Joined: 02 Mar 2005
Member: #10
Posts: 33
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: Blog ?
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 14.11.2013, 22:29 View PostDownload Post

Am cochetat si noi cu ideea aceasta cu multi ani in urma, dar nu ni s-a parut prea potrivita, tehnic vorbind, cu ceea ce am urmarit sa expunem in acest proiect spiritual.

Cu toate acestea, tehnica a mai avansat si sunt mai multe optiuni si pluginuri acum in anii acestia fata de perioada cand am deschis noi forumul. Am deschis o astfel de sectiune BLOG dar si un de PORTAL, care face cam acelasi lucru si este si mult mai conectat la viata si baza de date a forumului. Verificam si pe unul si pe altul si vedem daca raman amandoua sau numai unul. Multumim de sugestie. Sper sa va ajute pe toti cei interesati.

O seara buna.
Back to top See my Info
Analist
Aspirant
Aspirant

Analist is offline

Joined: 14 Sep 2013
Member: #693
Posts: 8
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Topic icon
Re: Blog ?
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 19.11.2013, 00:05 View PostDownload Post

Suport Unique @ Thu 14 Nov, 2013 20:29 wrote:
Am cochetat si noi cu ideea aceasta cu multi ani in urma, dar nu ni s-a parut prea potrivita, tehnic vorbind, cu ceea ce am urmarit sa expunem in acest proiect spiritual.

Cu toate acestea, tehnica a mai avansat si sunt mai multe optiuni si pluginuri acum in anii acestia fata de perioada cand am deschis noi forumul. Am deschis o astfel de sectiune BLOG dar si un de PORTAL, care face cam acelasi lucru si este si mult mai conectat la viata si baza de date a forumului. Verificam si pe unul si pe altul si vedem daca raman amandoua sau numai unul. Multumim de sugestie. Sper sa va ajute pe toti cei interesati.

O seara buna.

Multumesc. Puteti infiinta si alte sectiuni, dupa modelul existent deja pe forum? Ce de exemplu, cum este la sectiunea "Revista presei", sa fie si o sectiune "Dreptul la replică".
Back to top See my Info
Helper Unique
Site Admin
Site Admin

Helper Unique is offline

Joined: 17 Jun 2005
Member: #35
Posts: 38
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: Blog ?
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 19.11.2013, 22:10 View PostDownload Post

Ne vom gandi si la aceasta varianta, totusi sa stii ca nu dorim sa dezvoltam doua proiecte separate si parelele, forumul si blogul, ci unul singur, Forumul. Blogul este un "apendice" atasat la forum. Stim ca este mai complicat de utilizat softul de forum, dar odata ce te obisnuiesti cu el, blogul ti se pare o "jucarie de gradinita". Discutile sunt mai usor de urmarit, subiectele sau articolele sunt mai clar si adecvat expuse pe topicul lor samd.
Back to top See my Info
Helper Unique
Site Admin
Site Admin

Helper Unique is offline

Joined: 17 Jun 2005
Member: #35
Posts: 38
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: Blog ?
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 14.12.2013, 03:17 View PostDownload Post

Analist @ Mon 18 Nov, 2013 23:05 wrote:
Puteti infiinta si alte sectiuni, dupa modelul existent deja pe forum? Ce de exemplu, cum este la sectiunea "Revista presei", sa fie si o sectiune "Dreptul la replică".

S-a infiintat si o asemenea rubrica "Dreptul la Replica" pe Blog inca de multe zile in urma, dar se pare ca e la fel de "vid" ca si in cele prezente deja pe forum. Probabil nu exista asemenea cereri si e o democratie perfecta pe intreg netul romanesc. roll

PS. Modulul de preview inca nu functioneaza corect aici in noul forum, asa ca ar fi bine deocamdata de evitat si de preferat trimiterea postului si apoi editarea sa. Scuzele noastre, dar softul are cateva mici neadaptari cu noua platfoma de php implementata pe serverele host-ului. no idea
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index
   -> Despre portalul spiritual UNIQUE, Sugestii, întrebări și anunțuri pentru gazdele portalului
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 5 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You can download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !