Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 5.7.2022, 09:26
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
VIZIUNILE VALENTINEI GÂRLEA - fragmente din cartea "Fenomenul Valentina" a lui Florin Gheorghiță

Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None

Goto page Previous  1, 2, 3, 4
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Member: #308
Country Flag: Israel
Style: subSilver (352)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Maestrul Djwal Khul
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 7.11.2008, 19:52 View PostDownload Post

MAESTRUL DJWAL KHUL

Maestrul Djwhal Khul-Tibetanul asupra acestui subiect; din acesta voi relua, pentru edificare, doar două aliniate, care, pe de o parte, vin să confirme și această percepere extraordinară a Valentinei, iar pe de altă parte, vin să ofere o scurtă dezvăluire a unor fenomene și activități de o mare amploare ale anumitor entități spirituale foarte evoluate:

"Maeștrii primesc un antrenament atent cu privire la manevrarea energiilor... Maestrul este instruit învățând să manevreze energiile extraplanetare, care sunt însă circumscrise printr-un cerc solar ce nu poate fi depășit. Maeștrii care s-au decis să urmeze cea de-a doua Cale sunt învățați să stăpânească și să orienteze energiile sistemice, precum și anumite energii emanate din constelația Balanței sau cele ale unei stele din Ursa Mare. În studiile cele mai avansate și când este mult mai evoluat decât indică termenul de “Maestru”... activitățile sale se vor orienta atunci spre corelarea energiilor din Ursa Mare cu cele din constelația Pleiadelor, în dubla lor relație cu sistemul nostru solar și doar în mod auxiliar cu Pământul nostru. (...) Cele trei constelații își deversează energiile asupra marii zone a Ierarhiei; aici, energiile respective sunt reținute și concentrate până când vor fi revărsate în câmpul conștiinței umane. Efectele acestei eliberări de energii vor fi trezirea intuiției și iluminarea omenirii mai evoluate."
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Member: #308
Country Flag: Israel
Style: subSilver (352)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Încheiere
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 7.11.2008, 19:53 View PostDownload Post

ÎNCHEIERE

Valentina Gârlea: -   Din ceea ce am primit ca dar de la Dumnezeu, nu mă face cu nimic să devin fanfaroană sau să am o mândrie că aș fi făcut eu ceva. Astea toate sunt făcute și așezate de Dumnezeu. Numai că noi trebuie să ajungem să le vedem, să le înțelegem și apoi să le dăm mai departe urmașilor, iar ei, urmașilor lor.

-   Toate sunt lucruri adevărate, dar dacă oamenii nu le văd, le este oarecum frică; însă ele sunt foarte adevărate. Și este greșit să spunem că e ceva -paranormal". Eu spun și susțin tare și cu fruntea sus că ăsta e adevăratul "normal" [N.A.: Valentina se referea la perceperile sale privind corpurile noastre subtile și lumea eterică] al vieții noastre: viața făcută din culori, chiar dacă oamenii nu o văd, căci totul ce-i în jurul nostru și în noi e din culori!

- Nu averea, banii, hainele sau locul în lume e adevărata fericire. După felul în care ne curățim sufletul și suntem mai buni cu el și cu cei din jur, vom avea mai mare mulțumire, căci cea mai mare bucurie este atunci când trăim sufletește cu suflet curat.

-   Susțin cu tărie toate aceste lucruri, căci la multă lume le-or fi de folos. Eu n-oi mai fi mereu să văd prin cele dăruite de Dumnezeu și să le tot spun celor din jur, că, odată și odată, misiunea mea tot mi se termină. Dar oamenilor care vin în urma mea le-or folosi, că pentru mulți o să vină timpul când o să aibe și ei acces la aceste puteri date omului de Dumnezeu.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
   Board Index -> Spiritualitatea Universală, Texte profetice, profeti, prooroci, channeling, clarvazatori, scribi ai lui Dumnezeu
   -> Channeling, Clarvazatori, Scribii lui Dumnezeu, Clarvazatori si profeti contemporani
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 4 of 4  [ 32 Posts ]

Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You cannot download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !