Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 18.4.2024, 03:20
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Sundar Singh - "Viziuni din lumea spiritelor"


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Duhul
Initiat
Initiat

Duhul is offline

Joined: 09 Oct 2007
Member: #308
Posts: 316
Country Flag: Israel
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Manifestarea iubirii lui DUMNEZEU
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 8.11.2008, 00:02 View PostDownload Post

MANIFESTAREA IUBIRII LUI DUMNEZEU


Apoi, un alt mare înțelept a spus: "Toți locuitorii cerurilor cele mai înalte știu că Dumnezeu este Iubire. Iubirea Sa este așa de mare, atît de intensă, atît de elevată, încît El se încarnează prin modelele sale Divine, pentru a-l ajuta pe oameni să progreseze.

Astfel, avem cazul lui Isus care s-a jertfit pe cruce pentru salvarea umanității. El a suferit astfel ca să poată să-i salveze pe oameni, preluînd păcatul întregii omeniri. În cazul modelelor divine, iată că Dumnezeu a devenit chiar om. Și astfel arată umanității Iubirea Sa, iar oamenii, avînd în față aceste exemple divine, să aspire să ajungă la fel de elevați și să-L poată cunoaște pe Dumnezeu. Dacă nu ar fi fost așa, dragostea sa ar fi rămas ascunsă pentru totdeauna oamenilor. Acum întreaga creație așteaptă cu nerăbdare manifestarea modelelor divine care urmează să restaureze și să impulsioneze evoluția la nivelul planetei noastre. Încetul cu încetul, se va apropia timpul cînd întreaga creație, recunoscînd pe Dumnezeu în toate acțiunile, gîndurile și aspirațiile ei, va fi eliberată pentru totdeauna de ceea ce este rău, de suferință, de ignoranță și de iluzie. Atunci umanitatea va rămîne într-o stare de fericire superioară și, fiind unită cu Dumnezeu, va împlini scopul pentru care a fost creată, și vom putea spune că Dumnezeu va fi simțit permanent în fiecare ființă."

De asemenea, îngerii mi-au mai spus multe lucruri pe care nu am primit permisiunea să le dezvălui. Am consemnat numai unele dintre cele mai simple viziuni pe care le-am avut, cît și răspunsurile pe care le-am primit la întrebările mele, în lumile invizibile, în speranța că mulți dintre cei care le vor citi sau asculta, vor obține prin intermediul lor, inspirația spirituală necesară evoluției, vor avea prudența de a nu greși, vor asimila această învățătură, și chiar vor putea spera la o mîngîiere viitoare pentru suferințele cu care încă se confruntă, Nu este prea departe timpul în care toți cei care vor afla aceste lucruri vor trece și ei în lumea invizibilă și vor vedea aceste lucruri direct cu proprii lor ochi. Atunci vor fi capabili să confirme ceea ce acum li se pare de necrezut. Dar, înainte de a părăsi pentru totdeauna această lume, pentru a merge în împărăția Veșnică a Tatălui Divin, trebuie ca, prin ajutorul Harului și a Grației Divine, să aspirăm și să ne rugăm cu fervoare pentru a deveni, prin evoluția noastră spirituală, demni de această stare. Astfel vom reuși, fără îndoială, să îndeplinim scopul existenței noastre și vom intra fără umbră de regret în bucuria eternă a împărăției Divine a Tatălui Ceresc.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
“Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a pogorât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.”
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index -> Spiritualitatea Universală, Texte profetice, profeti, prooroci, channeling, clarvazatori, scribi ai lui Dumnezeu
   -> Profețiile și profeții lumii, Profetii (proroocii) planetei
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 5 of 5  [ 41 Posts ]
 

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You cannot download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !