Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 28.3.2024, 11:55
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Popularizarea portalului spiritual Unique


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
ascension
Aspirant
Aspirant

ascension is offline

Joined: 07 Jul 2005
Member: #42
Posts: 13
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Popularizarea portalului spiritual Unique
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 12.7.2005, 10:19 View PostDownload Post

Am constatat ca nu intra prea multe persoane pe acest forum, iar mesajele pe care le-am scris nu numai ca nu am primit raspuns la ele ci nici macar nu au fost citite...

Sugestia mea este sa se realizeze o campanie de popularizare a acestui forum, chiar un parteneriat cu site-ul www.yogaesoteric.net si alte site-uri spirituale pentru reclame reciproce (bannere, mai ales ca yogaesoteric nici nu mai are forum momentan)

Eu sunt sigura ca exista f multe persoane interesate de spiritualitate si de discutii pe un forum spiritual care nu stiu cum ar putea sa afle despre Unique...

(O alta sugestie mai putin importanta este legata de culorile folosite: cred ca era mult mai bine un fond alb (sau deschis oricum) decat unul negru, si un scris negru pe alb e mult mai lizibil...)
Back to top See my Info
Thunder
Practicant
Practicant

Thunder is offline

Joined: 16 Jul 2005
Member: #48
Posts: 162
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Re: Popularizarea portalului spiritual Unique
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 16.7.2005, 15:23 View PostDownload Post

ascension @ Marti 12 Iul, 2005 10:19 wrote:
Am constatat ca nu intra prea multe persoane pe acest forum, iar mesajele pe care le-am scris nu numai ca nu am primit raspuns la ele ci nici macar nu au fost citite...

Sugestia mea este sa se realizeze o campanie de popularizare a acestui forum, chiar un parteneriat cu site-ul www.yogaesoteric.net si alte site-uri spirituale pentru reclame reciproce (bannere, mai ales ca yogaesoteric nici nu mai are forum momentan)

Buna ziua la toata lumea. O sa incerc si eu o expunere personala vis a vis de aceasta colaborare si acest forum. Din cite se vede din expunere, forumul tinteste toate categoriile de cautatori spirituali, nu numai o categorie anume, numai crestini, sau numai yoghini, samd. Sint deja citeva materiale extrase de pe tarimul yoga si chiar trimiteri (linkuri) catre yogaesoteric, dar nu stiu in ce masura cei de la yogaesoteric sint deschisi la colaborare cu alte persoane sau site-uri si forumuri. Oricum, reclama ar fi buna pusa peste tot unde exista cautatori spirituali, nu numai printre yoghini.

Quote:
Eu sunt sigura ca exista f multe persoane interesate de spiritualitate si de discutii pe un forum spiritual care nu stiu cum ar putea sa afle despre Unique...

De acord cu tine. Mai trebuie convinsi gazdele sa faca ceva demersuri in directia asta sau sa faca ceilalti fara sa mai intrebe gazdele, caci sint sigur ca nu le va displace.

Quote:
(O alta sugestie mai putin importanta este legata de culorile folosite: cred ca era mult mai bine un fond alb (sau deschis oricum) decat unul negru, si un scris negru pe alb e mult mai lizibil...)

Exista pe mai toate forumurile mai preformante posibilitatea de a alege interfata grafica.

Exista doua interfete grafice care s-ar putea sa-ti convina alegerii tale. :) Invasion Blue si subSilver.
Back to top See my Info Personal Gallery of Thunder
Maria
Aspirant
Aspirant

Maria is offline

Joined: 21 Jul 2005
Member: #51
Posts: 1
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Popularizarea portalului spiritual Unique
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 21.7.2005, 23:11 View PostDownload Post

Buna ziua, sunt redactor al site-ului www.yogaesoteric.net si am constatat ca ati preluat un numar foarte mare de materiale de pe site-ul nostru fara a preciza provenienta lor. Sau in rarele cazuri cand ati precizat sursa, ati omis sa puneti si numele autorului articolului. Vreau sa va asigur ca acele materiale sunt originale, scrise chiar de instructori yoga din scoala MISA, nu sunt preluate de nicaieri altundeva, si va rugam ca intotdeauna cand mai preluati astfel de materiale sa precizati autorul lor si sursa. De altfel va rugam sa faceti acum aceste completari pentru materialele pe care le-ati postat deja! De exemplu, pentru conferinta lui Gregorian Bivolaru, Barfa si calomnia, am aprecia daca ati preciza autorul! Toate materialele despre Shambala pe care le-ati preluat sunt fragmente din articole publicate in Yoga Magazin si semnate de Monica Dascalu. Articolele de Maha Vidiya Yoga sunt scrise de Dan Bozaru, etc.
Altfel, noi suntem deschisi spre colaborare, dar nu ne-a contactat nimeni din partea Unique, deci poate ca nu exista interesul unei colaborari reale, in ciuda cantitatii impresionante de materiale preluate. Va acordam permisiunea de a prelua in continuare materialele noastre, cu conditia sa precizati sursa si autorii articolelor. Va putem prezenta forumul pe siteul nostru, daca doriti puteti redacta chiar dvs o scurta prezentare a lui ca o scrisoare catre redactie.
Va dorim succes in tot ceea ce intreprindeti!
Maria, redactor www.yogaesoteric.net
Back to top See my Info
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: Popularizarea portalului spiritual Unique
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 22.7.2005, 03:36 View PostDownload Post

Bine ai venit Maria !

Multumim pentru oferta si pentru vizita. Ti-am raspuns in PM cu mai multe detalii referitor la afirmatiile tale.

O zi buna in continuare.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
ascension
Aspirant
Aspirant

ascension is offline

Joined: 07 Jul 2005
Member: #42
Posts: 13
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Popularizarea portalului spiritual Unique
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 22.7.2005, 11:57 View PostDownload Post

Ma bucur atat de mult   :))
Iti multumesc mult Maria ca ai facut acest prim pas, chiar ar fi extraordinar sa creasca din ce in ce mai mult o comunitate spirituala care sa comunice pe internet!
Iti multumesc si tie Unique si sper sa fii la inaltime cu privire la colaborarea aceasta care ar aduce mari beneficii de popularizare a forumului, cel putin in zona legata de yoga care este destul de vasta printre subiectele forumului, dar nu numai.

Mult succes tuturor si sa crestem mari! :P
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Nu exista decat Dumnezeu in lumea perfecta a lui Dumnezeu.
Back to top See my Info
Shiva
Invatacel
Invatacel

Shiva is offline

Joined: 27 Feb 2005
Member: #4
Posts: 62
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Impreuna si uniti
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 22.7.2005, 17:11 View PostDownload Post

Maria @ Thu Jul 21, 2005 10:11 pm wrote:
Buna ziua, sunt redactor al site-ului www.yogaesoteric.net si am constatat ca ati preluat un numar foarte mare de materiale de pe site-ul nostru fara a preciza provenienta lor. Sau in rarele cazuri cand ati precizat sursa, ati omis sa puneti si numele autorului articolului. Va dorim succes in tot ceea ce intreprindeti!
Maria, redactor www.yogaesoteric.net


Ca "autor" al acelor mesaje cu tematica shivaita, imi cer scuze pentru cele cateva scapari referitoare la a pune sursa acelor articole la unele dintre mesajele postate aici pe forum, dar oricum ele au fost poastate toate in aceiasi zi, in aceiasi sectiune a forumlului: shivaism. In cazul in care nu s-a mentionat sursa la unul dintre acele mesaje, se deduce zic eu ca au aceiasi sursa cu cele din acelasi sir. Oricum acest aspect nu este atat de grav si se poate remedia. Cat despre autorii articolelor respective din subiectul shivaism nu sunt mentionati nici la sursa originala www.yogaesoteric.net, deci nu avem ce pune. Daca aveti aceste informatii va rugam sa le expuneti in respectivele topice sau intr-un PM catre mine, alt moderator sau administrator si le completam noi.

Va dorim si noi succese in tot ce intreprindeti si este in acord cu voia divina.   big grin

PS. Personal am urmarit sa expun pe acest forum date referitoare la yoga. Asteptam si alti colaboratori care sa acopere si alte domenii ale forumului, inclusiv pe tematicile unde exista deja colaboratori si moderatori. Ideea de co-moderator este extrem de binevenita. Impreuna si uniti putem realiza mult si eficient pe taramul spiritualitatii. Daca cei malefic orientati isi dau mana si actioneaza la unison, ba chiar in spirit de echipa ("fraternitate") si in mod organizat, de nu am face-o si noi care avem o orientare benefica, spirituala ?  :)
Back to top See my Info
kalysto
Colaborator
Colaborator

kalysto is offline

Joined: 02 Apr 2008
Member: #354
Posts: 9
Location: Bacau
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: Popularizarea portalului spiritual Unique
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 2.4.2008, 15:01 View PostDownload Post

Materialele continute pe acest forum sunt foarte interesante si utile, indiferent de sursa lor... Pacat insa, cum se spunea si in post-urile anterioare, ca acest forum nu este publicizat...

Eu am gasit acest forum intamplator, astazi... S-ar putea face schimburi de bannere, inscriere in motoare de cautare etc etc... eu propuneri am... :)
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
George Enea
-------------------------------
http://georgeenea.blogspot.com/
Back to top See my Info
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
propuneri
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 3.4.2008, 02:42 View PostDownload Post

kalysto @ 2.4.2008, 14:01 wrote:
Materialele continute pe acest forum sunt foarte interesante si utile, indiferent de sursa lor... Pacat insa, cum se spunea si in post-urile anterioare, ca acest forum nu este publicizat...

Eu am gasit acest forum intamplator, astazi... S-ar putea face schimburi de bannere, inscriere in motoare de cautare etc etc... eu propuneri am... :)

Fii bine venit. Te asteptam cu propuneri.  roll
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index
   -> Despre portalul spiritual UNIQUE, Sugestii, întrebări și anunțuri pentru gazdele portalului
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 8 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You can download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !