Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 28.3.2024, 11:24
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
nedumerire


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
shatrani
Aspirant
Aspirant

shatrani is offline

Joined: 16 Jun 2005
Member: #29
Posts: 5
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
nedumerire
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 15.7.2005, 01:40 View PostDownload Post

Stimati administratori,Dragi colegi,

Am cercetat acest forum care in opinia mea trebuie sa fie un forum de ... discutii.
Dar am constatat ca nu exista nici un comentariu la nici o tema abordata. Ce se petrece? Nimeni nu are nimic de spus?
Nici macar la tema Iisus! Chiar au murit contradictiile si opiniile ortodoxie- catolicism?
Am cautat un topic unde sa se discute  despre ceea ce se petrece in Romania si sa comentam.. De exemplu: intamplarile de la Tanacu- cum se vad in ochii celor care cunosc informatii ezoterice profunde ceea ce s-a petrecut acolo?
Despre ceea ce se petrece cu inundatiile si abordarea lor dpdv esoteric- karmic- astrologic.
Politica si dedesupturile ei legatura cu francmasoneria si ceea ce trebuie sa intelegem din ceea ce se petrece acum in tara. Avem un presedinte care este scorpion si in toate actiunile lui se simt transformarile  prin care trece tara asta.
Asta speram eu de la un forum de discutii sa  vina lumea sa posteze opinii, comentarii, simtiri, revelatii in legatura cu ceea ce se petrece , caci decodificarea a ceea ce se petrece nu e intotdeauna usoara.
Deocamdata acest forum este un forum de informatii adunate de pe alte siteuri si din alte surse .
Informatiile sunt minunate, dar de ce nu comenteaza lumea ? Pentru ca ceea ce este postat nu sunt opiniile cuiva sa le combati sau sa iti spui parerea . E o expunere minunata care nu necesita comentarii.
As dori sa shtiu este acest forum un forum de discutii?
Cu multumiri,
Shatrani.
Back to top See my Info
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
completari
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 15.7.2005, 16:39 View PostDownload Post

shatrani @ Fri 15 Jul, 2005 01:41 wrote:
salutare


Quote:
Stimati administratori,Dragi colegi,

Am cercetat acest forum care in opinia mea trebuie sa fie un forum de ... discutii.

Adevarat, dar deocamdata el inca nu a prins viata cu adevarat. Este inca in faza "copilului din burtica femeii". :)

Quote:
Dar am constatat ca nu exista nici un comentariu la nici o tema abordata. Ce se petrece? Nimeni nu are nimic de spus?

Timpul liber probabil ca lipseste la multi, iar numarul de useri nu e atat de mare deocamdata. Mizam insa ca pe viitor Dumnezeu sa fie calauza pentru toti cautatorii spirituali care doresc sa participe la crearea unui climat spiritual pe taramul virtual al Internetului. Nici Roma, nici Templul de la Ierusalim nu s-au facut in cateva zile sau luni. :) Orice constructie care se doreste a avea rezistenta si durabilitate trebuie facuta pe temelii solide. De fiecare din noi depinde aceasta soliditate si durabilitate.

Quote:
Nici macar la tema Iisus! Chiar au murit contradictiile si opiniile ortodoxie- catolicism?

Eu zic ca vor apare si astfel de contradictii, la cat de multe directii spirituale sunt expuxe pe forum, la cat de generos am urmarit sa fie cuprinderea sa pe taramul ocult-spiritual religios. Dorinta noastra a celor care au avut aceasta ideea a unui forum-portal spiritual romanesc este sa fie o paleta cat mai larga a acestor preocupari specifice domeniilor de granita ale constiintei si spiritului uman in contextul Divinitatii Supreme. Contradictiile vor apare si speram ca ele sa nu imbrace forme "extremiste" si de tip fanatico-habotnic si cu o orientare distructiva si dezbinatorie, ci constructiva si care sa aduca unitate. Stim bine cine urmareste sa dezbine (si mai apoi sa stapaneasca).

Quote:
Am cautat un topic unde sa se discute  despre ceea ce se petrece in Romania si sa comentam.. De exemplu: intamplarile de la Tanacu- cum se vad in ochii celor care cunosc informatii ezoterice profunde ceea ce s-a petrecut acolo?

- exista forumuri speciale pentru diferite subiecte, exista unele care acopera ceea ce nu este cuprins in cele specifice si mai exista si posibilitatea sa aduceti noi sugestii de forumuri si subiecte abordate. Subiectele care nu se incadreaza intr-un anume topic specific denumirii sale vor fi mutate in cele cu tematica specifica. Dorim deasemenea o cat mai buna ordonare, aranjare si armonie in buna desfasurare, postare si asezare a subiectelor de discutie pentru a fi cat mai usor de vizualizat si gasit. In curand speram sa inseram si optiunea de "anunt postare mesaj-cu-mesaj" direct pe adresa personala a utilizatorului, precum se procedeaza la listele de discutii de la Yahoo.

Acest caz particular al evenimentelor de la Tincu se pot discuta de ex. la: Popas sau la Off Topic

Quote:
Despre ceea ce se petrece cu inundatiile si abordarea lor dpdv esoteric- karmic- astrologic.

Acest subiect poate fi integrat la forumul Astrologia, sau, mai noul topic infintat la ideea pe care ne-au sugerat-o indirect: Astrologia esoterica

Quote:
Politica si dedesupturile ei legatura cu francmasoneria si ceea ce trebuie sa intelegem din ceea ce se petrece acum in tara. Avem un presedinte care este scorpion si in toate actiunile lui se simt transformarile  prin care trece tara asta.

Aceste subiecte pot fi integrate la: Politica si Spiritualitate sau Piedici pe calea spirituala (Dusmanii lui Dumnezeu).

Quote:
Asta speram eu de la un forum de discutii sa  vina lumea sa posteze opinii, comentarii, simtiri, revelatii in legatura cu ceea ce se petrece , caci decodificarea a ceea ce se petrece nu e intotdeauna usoara.

Alegerea si impulsul poate apartine oricui, inclusiv si tie. :)

Quote:
Deocamdata acest forum este un forum de informatii adunate de pe alte siteuri si din alte surse .
Informatiile sunt minunate, dar de ce nu comenteaza lumea ? Pentru ca ceea ce este postat nu sunt opiniile cuiva sa le combati sau sa iti spui parerea . E o expunere minunata care nu necesita comentarii.

"Lumea" prezenta pe forum e putina si mai e nevoie si de un implus exterior dar si de o atractie launtrica a fiecaruia in parte.  wink

Quote:
As dori sa shtiu este acest forum un forum de discutii?

Este, dar nu putem forta pe oameni sa raspunda la comanda sau ordin. :) Alegerea le apartine.

Quote:
Cu multumiri,

Asemenea.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
shatrani
Aspirant
Aspirant

shatrani is offline

Joined: 16 Jun 2005
Member: #29
Posts: 5
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: nedumerire
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 15.7.2005, 18:43 View PostDownload Post

eu n-am zis ca nu am unde sa le incadrez zau! Doar am zis ca si la informatiile care sunt postate deja nu sunt comentarii!! E acest forum un forum NO COMMENT????
SI zau ... eu chiar as vrea sa shtiu interpretarea esoterica a faptului ca Romania este sub ape...
Cheers!! cu apa de ploaie!! lol
Back to top See my Info
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: nedumerire
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 16.7.2005, 15:01 View PostDownload Post

shatrani @ Fri 15 Jul, 2005 18:43 wrote:
eu n-am zis ca nu am unde sa le incadrez zau! Doar am zis ca si la informatiile care sunt postate deja nu sunt comentarii!! E acest forum un forum NO COMMENT????

Asta e, acum, la inceput, functioneaza mai mult ca si portal. :)

Quote:
SI zau ... eu chiar as vrea sa shtiu interpretarea esoterica a faptului ca Romania este sub ape...
Cheers!! cu apa de ploaie!! lol

Pentru a afla reala semnificatie va trebui sa asteptam comentariu unei fiinte intelepte, pana atunci, ne dam si noi cu presupusul fiecare si poate iese ceva ceva adevarat la suprafata.  show tongue
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
shatrani
Aspirant
Aspirant

shatrani is offline

Joined: 16 Jun 2005
Member: #29
Posts: 5
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: nedumerire
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 16.7.2005, 21:45 View PostDownload Post

Dar in asta consta un forum!! De dat cu presupusul, de spus parerea! Astfel ce rost mai are. Mai bine intram cu totii in meditatie ca aflam mai multe.  Ii mai vezi rosul acestui forum daca tot shtii pe cine trebuie sa asculti si sa nu comentezi? Eu cred ca omul e o fiinta VIE cu liber arbitru si cu pareri si limite . Astfel inveti .. !!
Einstein spunea ca daca nu ai greshit niciodata inseamna ca nu esti viu.
Parca si Maharishi sau Mahatma Gandhi( imi scapa acum cine exact) a  intrebat un om daca a pacatuit vreodata. Si acesta a raspuns , nu. Si i-a  zis sa se duca sa pacatiuasca.
De ce??
Intreaba un maestru daca nu ai o interpretare. Despre asta este vorba.
Back to top See my Info
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: nedumerire
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 16.7.2005, 23:02 View PostDownload Post

Incetul cu incetul, lucrurile si discutiile vor demara. :)
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
atmanfree
BANED
BANED

atmanfree is offline

Joined: 14 Sep 2007
Member: #292
Posts: 12
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: nedumerire
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 18.9.2007, 00:53 View PostDownload Post

Cred ca forumul este prea stufos, are foarte multe subiecte , cred ca multi se retrag cand vad ca e prea mult.E foarte incarcat.Vad ca nedumerirea asta nu e numai la unul singur ci si cei care s-au inscris de curand.Lipsa de activitate din 2005 tired
Back to top See my Info
Thunder
Practicant
Practicant

Thunder is offline

Joined: 16 Jul 2005
Member: #48
Posts: 162
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Re: nedumerire
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 18.9.2007, 23:47 View PostDownload Post

atmanfree @ Tue 18 Sep, 2007 00:53 wrote:
Cred ca forumul este prea stufos, are foarte multe subiecte , cred ca multi se retrag cand vad ca e prea mult.E foarte incarcat.Vad ca nedumerirea asta nu e numai la unul singur ci si cei care s-au inscris de curand.Lipsa de activitate din 2005 tired


look Cind intri intr-o biblioteca, te inspaiminti de miile de carti care le gasesti acolo si fugi, sau te duci la raionul special care te atrage si ai nevoie ?

Sa nu uitam ca lucrurile de calitate uneori se fac cu rabdare si cu perseverenta.  thumbs
Back to top See my Info Personal Gallery of Thunder
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: nedumerire
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 19.9.2007, 00:49 View PostDownload Post

Thunder @ 19.9.2007, 00:47 wrote:
atmanfree @ Tue 18 Sep, 2007 00:53 wrote:
Cred ca forumul este prea stufos, are foarte multe subiecte , cred ca multi se retrag cand vad ca e prea mult.E foarte incarcat.Vad ca nedumerirea asta nu e numai la unul singur ci si cei care s-au inscris de curand.Lipsa de activitate din 2005 tired


Cind intri intr-o biblioteca, te inspaiminti de miile de carti care le gasesti acolo si fugi, sau te duci la raionul special care te atrage si ai nevoie ?


Bine zis.  2thumbs
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index
   -> Despre portalul spiritual UNIQUE, Sugestii, întrebări și anunțuri pentru gazdele portalului
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 9 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You can download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !