Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 19.4.2024, 00:59
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Pana la urma, ce s-a petrecut cu marele cutremur anuntat ?!


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Haznet
Discipol
Discipol

Haznet is offline

Joined: 11 Mar 2005
Member: #12
Posts: 79
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Pana la urma, ce s-a petrecut cu marele cutremur anuntat ?!
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 25.9.2009, 21:35 View PostDownload Post

Ce s-a peytrecut cu acest cutremur si cu multiplele "anunturi" ale acestui cutremur ? Amintesc cateva "surse": o mare parte din mass media, Aurel Raileanu, ing. Ion Istrate, Gheorghe Marmureanu directorul Institutului pentru Fizica Pamanatului si altii.

Ca sa intelegeti mai bine la ce ma refer, va prezint un astfel de anunt pe care l-am primit si eu pe email. Gluma gluma dar ...  censored

A INCEPUT NUMARATOAREA INVERSA PANA LA CUTREMURUL DIN 13 SEPTEMBRIE 2009: 15, 14, ......
Autor: Sorin RAPITA
Aurel Raileanu - OMUL MAGNET cum i se mai spune - a prezis un cutremur catastrofal pentru Romania pe data de 13 septembrie 2009, la ora 9.00 dimineata. Cel mai mare cutremur pe care l-a avut Romania . Unii au luat in ras predictiile bucuresteanului de 40 de ani, altii le-au minimalizat, altii, inclusiv noi le luam foarte serios in considerare.

Incepand de astazi, 30 august si pana la fatidica zi anuntata de Aurel Rraileanu va vom tine la curent cu toate informatiile pe aceasta tema. Din mai multe motive: Bucurestiul va fi foarte serios lovit de cutremurul anuntat, oamenii nu sunt informati despre ce trebuie sa faca in caz de cutremur si, nu in ultimul rand, va vom spune unde ar trebui sa fiti la momentul respectiv pentru a fi cat mai feriti de acest eveniment nefericit pentru Romania .

Dar cine este Aurel Raileanu ? Este un fizioterapeut din Bucuresti, suporter stelist, are 40 de ani si are o calitate exceptionala. Tine lipite obiectele metalice pe piept si pe fata. Motiv pentru care i se spune OMUL MAGNET. Recent, Aurel Raileanu, a intrat în Guinness Book datorita abilitatilor sale neobisnuite de a tine „lipite“ orice obiecte metalice pe piept si fata, care au fost testate într-un laborator din Anglia. Evenimentul, relatat in presa britanica de cotidianul The Sun, care a publicat un amplu material, ilustrat si cu fotografii despre bucuresteanul în vârsta de 40 de ani, pe care l-a numit „Magnetul uman“, Raileanu a acceptat sa plece la Londra, la invitatia tabloidului britanic. În urma testelor facute la Colegiul Imperia din Londra, profesorul Russell Cowburn a declarat, pentru The Sun: „Tipul de forta necesara pentru lipirea unei linguri pe pieptul lui Aurel, asa cum mi-a aratat ca poate face, ar trebui sa fie între 100 si 1.000 de ori mai puternica decât câmpul magnetic al pamântului. Cu aparatele folosite nu am detectat nimic anormal în privinta câmpului magnetic, dar abilitatile lui pot fi generate chimic sau de ceva existent în pielea sau muschii lui“. Aurel Raileanu sustine ca prin abilitatile sale a reusit sa tina pe piept si un televizor, iar la Londra a fost testat de reprezentantii Guinness Book, pentru stabilirea unui record mondial la cât mai multe agrafe de birou lipite pe fata. Bucuresteanul a reusit sa tina pe fata timp de 5 secunde, 61 de agrafe de birou, iar la final, purtatorul de cuvânt al Guinness Book, Amarilis Espinoza, a declarat: „Suntem fericiti sa-i spunem bun-venit în familia doborâtorilor de recorduri mondiale de la Guinness Book“. Ziaristii de la The Sun i-au cerut sa tina pe piept si Trofeul Barclays, care se acorda câstigatoarei Premier League, dar Raileanu nu a reusit, motivând ca nu greutatea acestuia a fost de vina, ci forma rotunda. „Nu greutatea a fost problema, ci forma sa rotunda. Nu am vrut sa risc mai mult cu încercarea de a tine trofeul pe piept, pentru a nu-l scapa si sparge, pentru ca este un trofeu pretios. Ma bucur ca l-am atins, pentru ca sunt un mare fan al fotbalului. Acasa tin cu Steaua Bucuresti“, a declarat Aurel Raileanu.

Revenind la predictia lui Aurel Raileanu: "In data de 13 septembrie 2009, Romania o sa fie lovita de un cutremur foarte mare. Este posibil sa fie chiar mai mare decat cel din anul 1977, ceea ce inseamna ca o sa existe foarte multe pagube dar si foarte multi morti."

Este important de stiut ca Aurel Raileanu a mai prezis si alte cutremure de-a lungul anilor precum cele din din 21 octombrie 2005, cel din 2 decembrie 2005, cel din 6 martie 2006 si seismul din 5 iulie 2008. Din acest motiv aceasta alarma pe care o trage omul magnet trebuie sa ne puna pe ganduri.

"La ora 9 dimineata, in data de 13 septembrie 2009 un cutremur cu o intensitate foarte mare o sa loveasca Romania . Acest cutremur are rolul de a purifica lumea si numai asa o sa se faca trecerea spre a cincea dimensiune mult mai usor."

"Interesant este faptul ca din ce in ce mai multi oameni clarvazatori arata cu degetul spre luna septembrie pentru producerea celui mai devastator cutremur pe care Romania l-a avut pana acum. Nu mai stiu ce sa cred si nu stiu ce poate sa fie adevarat dar pot spune cu mana pe inima ca lumea este in schimbare. Nu stiu daca raul o sa fie eradicat dar sunt constient ca la un cutremur de peste 7 grade pe scara Richter o sa fie foarte multe victime."

Tocmai din acest motiv vrem sa va dam toate informatiile necesare. Pentru binele Dumneavoastra.
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index
   -> UNIQUE - La răscruce de drumuri, Popas Unique
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 1 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You can download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !