Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 29.3.2024, 08:45
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Bine ai venit calatorule !


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Bine ai venit calatorule !
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 2.3.2005, 04:39 View PostDownload Post

Te-ai gindit uneori ca esti intr-o situatie grea ?

O binecuvintare pentru toti.

Tot raul spre bine !
Back to top See my Info
Miliardarul
Aspirant
Aspirant

Miliardarul is offline

Joined: 21 May 2007
Member: #224
Posts: 24
Country Flag: Argentina
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Bine v-am gasit!
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 26.5.2007, 23:24 View PostDownload Post

Bine v-am gasit.

Multumesc pentru invitatia de a participa la "viata" acestui forum. Lumea e mica si iata ca uneori de unde nu te astepti apare o "invitatie". :)

Multumesc in mod special unei anumite persoane care m-a invitat personal aici si ii reamintesc ca macar si pentru asta a fost buna interventia mea pe softpedia.  turnon  Modul penibil si tendentios si vadit partinitor al celor ce raspund de functionarea forumului SP au contribuit la a nu mai scrie pe softpedia, dar si timpul relativ limitat pe care l-am avut disponibil in ultima vreme. M-a distrat si chiar bucurat faptul ca am fost "identificat" cu un anume "personaj" sau altul de la SP, aspect pentru care eu consider aceasta situatia e ca si un atu ce este favorabil in aceasta ipostaza a mea de "comunicator" si "miliardar". Dar sa nu aducem "rufele" altor forumuri aici si sa venim in intimpinarea acestui proiect "mamut" de pe Unique.  roll

Parerea mea personala referitoare la proiectul Unique este ca este putin cam bogat ca si oferta, dar prea putin populat si "pompat" cu viata si informatii. Viata unui forum este data in special de dialog. Participantii la acest dialog dau tonul la cintec.

Topicurile sint pe alocuri putin cam "incilcit" asezate, iar ca si incepator sau nou venit aici pe forum, risti sa te "pierzi" cautind anumite subiecte ce nu sint foarte evident legate de un anume titlu de topic sau sub-forum. Ar fi fost mai putin complicat o insiruire a topicelor, dar lista ar fi fost extrem de lunga si poate si plictisitoare pentru unii, sau incercata instalarea unei functii de "harta a site-ului". Oricum, asa cum este acum insa are o imbinare cit de cit potrivita intre "lungime" si "ordonare" (ascundere).

Aaa, sa nu uit, cred ca este buna alegerea terminologiei de "echipa Unique" intrucit spiritul de echipa ajuta la succesul acelei activitati specifice de echipa.

Nu as putea spune ca sint un "expert" in aceasta directie, insa daca va poate ajuta cu ceva ideea de a imbunatatii ideea de "comunicare" cit si aceea de a invata sa vedeti si demasca tertipurile din spatele unor cuvinte, ale unor idei si persoane, poate ca v-as putea ajuta in aceasta directie. Majoritatea oamenilor vor sa para ce nu sint, sau vor sa ascunda adevaratele lor fete sau intentii. Acestea insa se pot "vedea" printre cuvinte, printre fraze, printre atitudini si reactiile lor.

Mai exista o anume categorie de indivizi ce si-au propus sa manipuleze intr-un mod pervers si ordinar (folosind uneori de ex. tehnici de NLP si manipulare) pe cei din jurul lor, indivizi care merita sa fie expusi, demascati, si nu numai ca si persoane, cit in special demascarea modalitatilor prin care ei incearca s-o faca. Nu stiu cit de adecvat poate fi acest subiect si cit de mult poate ajuta el bunul mers aici pe Unique, dar sigur cred ca ajuta pe oricine sa vada adevarul dintre cuvinte si din spatele lor.  thumbs

Nu vreau sa deranjez sau sa jignesc pe cineva dar daca tot mi s-a cerut parerea spun si eu ce vad, macar la o prima vedere.  king grin
Back to top See my Info
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Re: Bine v-am gasit!
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 27.5.2007, 01:24 View PostDownload Post

Miliardarul @ 26.5.2007, 23:24 wrote:
Bine v-am gasit.

Multumesc pentru invitatia de a participa la "viata" acestui forum.

Bine ai venit. Ai adus si bogatia, abundenta si prosperitatea specifica unui "miliardar" ?  show tongue

Quote:
sa venim in intimpinarea acestui proiect "mamut" de pe Unique.  roll

Asta e chiar bine venit.  thumbs

Quote:
Parerea mea personala referitoare la proiectul Unique este ca este putin cam bogat ca si oferta, dar prea putin populat si "pompat" cu viata si informatii. Viata unui forum este data in special de dialog. Participantii la acest dialog dau tonul la cintec.


De acord, dar nu dorim sa facem "reclama agresiva". Aici speram sa vina acela al carui suflet il cheama sau il aduce pe forum. Pic cu pic se ace marea, nu-i asa ?  :)

Quote:
Topicurile sint pe alocuri putin cam "incilcit" asezate, iar ca si incepator sau nou venit aici pe forum, risti sa te "pierzi" cautind anumite subiecte ce nu sint foarte evident legate de un anume titlu de topic sau sub-forum. Ar fi fost mai putin complicat o insiruire a topicelor, dar lista ar fi fost extrem de lunga si poate si plictisitoare pentru unii, sau incercata instalarea unei functii de "harta a site-ului". Oricum, asa cum este acum insa are o imbinare cit de cit potrivita intre "lungime" si "ordonare" (ascundere).


S-a incercat si varianta cu "toate forumurile la vedere" dar lista era putin cam lunga si deja aceasta lista a mai crescut de atunci. Sintem insa deschisi la orice idei inspirate.  sweet

Quote:
Aaa, sa nu uit, cred ca este buna alegerea terminologiei de "echipa Unique" intrucit spiritul de echipa ajuta la succesul acelei activitati specifice de echipa.


Multumim. Chiar asta si dorim, sa fim o adevarata echipa, in adevaratul sens al cuvintului.

Quote:
Nu as putea spune ca sint un "expert" in aceasta directie, insa daca va poate ajuta cu ceva ideea de a imbunatatii ideea de "comunicare" cit si aceea de a invata sa vedeti si demasca tertipurile din spatele unor cuvinte, ale unor idei si persoane, poate ca v-as putea ajuta in aceasta directie. Majoritatea oamenilor vor sa para ce nu sint, sau vor sa ascunda adevaratele lor fete sau intentii. Acestea insa se pot "vedea" printre cuvinte, printre fraze, printre atitudini si reactiile lor.


Fiecare e bine venit cu ideile, calitatile, cunoasterea si inzestrarile lui. Impreuna putem realiza mai multe decit singuri, separati.  cuddle

Quote:
Mai exista o anume categorie de indivizi ce si-au propus sa manipuleze intr-un mod pervers si ordinar (folosind uneori de ex. tehnici de NLP si manipulare) pe cei din jurul lor, indivizi care merita sa fie expusi, demascati, si nu numai ca si persoane, cit in special demascarea modalitatilor prin care ei incearca s-o faca. Nu stiu cit de adecvat poate fi acest subiect si cit de mult poate ajuta el bunul mers aici pe Unique, dar sigur cred ca ajuta pe oricine sa vada adevarul dintre cuvinte si din spatele lor.


Asta e de cind lumea, dar atita timp cit nu este creata o atmosfera deranjanta fiecare e bine venit.

Quote:
Nu vreau sa deranjez sau sa jignesc pe cineva dar daca tot mi s-a cerut parerea spun si eu ce vad, macar la o prima vedere.  king grin


Multumim. Fii bine venit si asteptam si alte idei si sugestii.  hello
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index
   -> UNIQUE - La răscruce de drumuri, Popas Unique
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 3 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You can download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !