Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 28.3.2024, 16:00
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Mesaje primite de catre yoghini din cadrul MISA în timpul tehnicii “Rugăciunea de 24 de ore”


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Thunder
Practicant
Practicant

Thunder is offline

Joined: 16 Jul 2005
Member: #48
Posts: 162
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Mesaje primite de catre yoghini din cadrul MISA în timpul tehnicii “Rugăciunea de 24 de ore”
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 16.10.2006, 23:33 View PostDownload Post

In cadrul scolii de yoga MISA s-au revelat deosebit de multe tehnici spirituale. Printre cele mai importante si mai utile si in acelasi timp uzuale (usor de aplicat de catre orice fiinta, fie ea angrenata pe calea yoga sau pe alta cale spirituala, sau fara a fi angrenata pe o cale spirituala) sint asa numitele tehnici: "Arta Binecuvintarii" si "Dialog cu Dumnezeu (Rugaciunea de 24 de ore)". Multe fiinte yoghine si neyoghine au aplicat aceste tehnici spirituale, obtinind rezultate uluitoare si remarcabile. In cadrul tehnicii "Rugaciunea de 24 de ore", unii yoghini au avut adevarate REVELATII DIVINE, reusind sa aibe un adevarat DIALOG cu Dumnezeu. Chiar daca pare de domeniul fantasticului sau irealului, aceste dialoguri au existat si sint notate de cei care le-au avut, iar o parte dintre ele vi le expunem si dumneavoastra, aici pe acest SITE.

sursa: http://www.revelatii24h.go.ro/

Rugăciunea de 24 de ore
Arta binecuvîntării (textul)
ARTA BINECUVANTARII - The Art of Blessing by Gregorian Bivolaru (video)
Legile sau principiile esentiale pe care se bazeaza Arta Binecuvantarii - conferința publică (înregistrare video)
Comparație între Rugăciunea de 24 ore și Arta Binecuvântării - conferință publică (înregistrare video)

Previziuni spirituale 2004 - Gregorian Bivolaru - 05-01-2004
Previziuni anul 2004 - Svetlana - 05-01-2004

- Index mesaje Jean - Ultimul Update: 19.12.2004    
- Index mesaje Svetlana - Ultimul Update: 18-12-2004    
- Index mesaje Adrian - Ultimul Update: 23-11-2002
- Index mesaje Octavian - Ultimul Update: 18-12-2004    
- Index mesaje Giulia - Ultimul Update: 23-11-2002
- Index mesaje Ileana - Ultimul Update: 23-11-2002
- Index mesaje Ingrid - Ultimul Update: 23-11-2002

Editare (17.04.2008): Avind in vedere ca de multe ori site-urile go.ro si as.ro nu functioneaza in cele mai bune conditii, sau uneori pica, alteori sint sterse conturile si continutul site-urilor, o sa urmaresc ca prin bunavointa gazdelor sa postez aici pe Unique aceste mesaje cit si continutul acelor site-uri.
Back to top See my Info Personal Gallery of Thunder
Thunder
Practicant
Practicant

Thunder is offline

Joined: 16 Jul 2005
Member: #48
Posts: 162
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Mesaje primite de Jean Stefanescu
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 16.10.2006, 23:37 View PostDownload Post



CUPRINS
partea 1


________________________________________________________________________________
J 18.G. Luni, 17 Aprilie 2000, ora 23:50 - (comuniune cu ghidul spiritual)
Cum sa fac LECTIILE DE YOGA pe care le tin în Pitesti mai eficiente, mai atractive? Este bine sa mentin meditatiile de revelare a Sinelui la începutul lectiei?
________________________________________________________________________________
J 19.G. Marti, 18 Aprilie 2000, ora 21:00
(comuniune cu ghidul spiritual)
Ce trebuie sa fac pentru A TRANSMITE STUDENTILOR mei, o data cu cunostintele tehnice, ADEVARURI DIVINE? Cum sa le corelez cu predarea, pentru a deschide acesti copii spre lumina divina?
________________________________________________________________________________
J 20.G. 21 Iulie 2000, ora 21:30 - (comuniune cu ghidul spiritual)
Spune-mi, te rog, CÂT DE IMPORTANT ESTE SA REALIZEZI RUGACIUNEA DE 24 DE ORE, TOATA ACEASTA PERIOADA? Cât se pierde daca o întrerupi mai devreme, daca atipesti, daca manânci? Cât de des putem tine aceasta tehnica?
________________________________________________________________________________
J 21.G. 27 Iulie 2000, ora 21:30 - (comuniune cu ghidul spiritual)
La ce încercari va fi supusa ROMÂNIA si poporul român în viitorul apropiat?
________________________________________________________________________________
J 4. 2-3 Iulie 2000, ora 2:45
Ce sa fac sa-mi treaca oboseala si cum sa fac sa te pot percepe direct?
________________________________________________________________________________
J 5. 2-3 Iulie 2000, ora 2:50
Nu pot sa-ti aud vocea?
________________________________________________________________________________
J 6. 2-3 Iulie 2000
Ce-am putea face ca ROMÂNIA sa aiba conducatori mai buni?
________________________________________________________________________________
J 7. 2-3 Iulie 2000
Ce perspective are tara noastra de a se redresa?
________________________________________________________________________________
J 9. Duminica, 16 Iulie 2000, ora 22:30
Cum sa-mi mobilizez cursantii si pe altii din afara cursului sa practice aceasta tehnica?
________________________________________________________________________________
J 10. Duminica, 16 Iulie 2000, ora 22:30
Ajuta-ma sa Te descopar în mine si în semenii mei. Ajuta-ma sa-mi reamintesc de Tine tot timpul, si sa Te simt si sa ma bucur ca Te stiu lânga mine. Vreau sa pot sa Te iubesc mai mult. Cum sa fac?
________________________________________________________________________________
J 15. 30 Iulie 2000, 14:30
Spune-mi, te rog, ce putem face eficient pentru ÎNLATURAREA sau ATENUAREA CUTREMURULUI din 2001?
________________________________________________________________________________
J 16. 30 Iulie 2000, 14:30
Vor fi în curând RAZBOAIE NUCLEARE si tara noastra va fi afectata?
________________________________________________________________________________
J 17. 30 Iulie 2000, 14:30
Spune-mi, Doamne, ce este UMILINTA?
________________________________________________________________________________
J 18. 31 Iulie, ora 2:00
Din cele ce mi-ai spus, rezulta ca se apropie VENIREA LUI IISUS. Daca îmi este permis, spune-mi, o, Doamne, cât de curând, cum va fi si unde? Va veni si în România?
________________________________________________________________________________
J 19. Duminica, 13 August 2000, ora 14:30
Îmi vin colegii din CANADA. Ce mesaj sa le transmit lor si românilor de acolo, si ei, la rândul lor, canadienilor?
________________________________________________________________________________
J 21. Duminica, 13 August 2000, ora 14:30
Ce înseamna sa ai ÎNCREDERE ÎN TINE?
________________________________________________________________________________
J 22. Duminica, 13 August 2000, ora 14:30
Cum sa facem, Doamne, sa raspândim, sa transmitem mesajele Tale semenilor nostri care nu sunt la yoga?
________________________________________________________________________________
J 23. Duminica, 13 August 2000, ora 14:30
Este bine sa citesc, SA TRANSMIT MESAJELE TALE PREOTILOR, care ar putea avea o mare influenta asupra celor care vin la biserica?
________________________________________________________________________________
J 24. Duminica, 13 August 2000, ora 14:30
Ce înseamna, Doamne, UN NOU CER SI UN NOU PAMÂNT?
________________________________________________________________________________
J 25. Duminica, 13 August 2000, ora 14:30
Spune-mi, te rog, cine este nea Ion Marin din Ionesti?
________________________________________________________________________________
J 26. Vineri, 25 August 2000, Costinesti
Spune-mi, Doamne, ce este IUBIREA, ca vorbele Tale sa ne trezeasca inimile spre Tine si spre tot
________________________________________________________________________________
J 27. Vineri, 25 August 2000, Costinesti
Sa tin CONFERINTE despre încredere în sine, umilinta, iubire?
________________________________________________________________________________
J 28. Vineri, 25 August 2000, Costinesti
N-am reusit sa transmit mesajul tau colegilor din Canada. Sa caut un alt mijloc (Internet, de exemplu) pentru a transmite altora aceste mesaje?
________________________________________________________________________________
J 29. Vineri, 25 August 2000, Costinesti
Cum va mai fi posibila VIATA PE PAMÂNT ÎN URMA CONFLICTULUI NUCLEAR, a radiatiilor si contaminarilor remanente?
________________________________________________________________________________
J 30. Vineri, 25 August 2000, Costinesti
PAMÂNTUL ESTE LOCUIT PE INTERIOR, având un soare mic central?
De ce sunt asa slabe sau deloc contactele între civilizatia noastra si cea din interiorul planetei?
Cum va resimti civilizatia interioara marele salt spiritual al planetei?
________________________________________________________________________________
J 31. Duminica, 10 Septembrie 2000
Am putea accelera procesul de trezire a oamenilor cu iubire si credinta catre Tine, daca am folosi MEDITATII SI TEHNICI ÎN PIRAMIDA: piramida din Pitesti, sau ar fi posibila folosirea piramidei lui Keops?
________________________________________________________________________________
J 32. Duminica, 10 Septembrie 2000
Mi-a venit ideea sa propun pentru totii yoghinii din tara ANGRENAREA LA UNISON A RUGACIUNII DE 24 DE ORE. Ce spui de asa ceva?
________________________________________________________________________________
J 33. Duminica, 10 Septembrie 2000
Ar avea sorti de izbânda DIFUZAREA MESAJULUI TAU PRIN MASS MEDIA, propunând aceste lucruri, emisiunii lui Adrian Paunescu, sau unor emisiuni TV spirituale?
________________________________________________________________________________
J 34. Duminica, 10 Septembrie 2000
Spune-mi, Doamne, ce este CREDINTA?
________________________________________________________________________________
J 35. Duminica, 24 Septembrie 2000
Spune-mi, Doamne, ANTICRISTUL se manifesta deja? Sub ce forma, unde, cum sa-l recunoastem si sa ne ferim de el? Va veni si în România?
________________________________________________________________________________
J 36. Duminica, 24 Septembrie 2000
Spune-mi, Doamne, nea Ion Marin este încarnarea lui Ioan Botezatorul?
________________________________________________________________________________
J 37. Duminica, 8 Octombrie 2000
Spune-mi, Doamne, ce este FERICIREA?
________________________________________________________________________________
J 38. Duminica, 8 Octombrie 2000
Te rog, spune-mi cum sa organizez armonios LECTIILE DE YOGA? Sa tin meditatiile de revelare a Sinelui la sfârsit, chiar si pentru anul 12, unde se suprapun cu ora de meditatie pe tara? Sa reduc numarul de binecuvântari?
________________________________________________________________________________
J 39. Duminica, 22 Octombrie 2000
Cursantii mei si, probabil, majoritatea colegilor mei se angreneaza greu în Rugaciunea de 24 de ore. Ce sa le transmit de Tine?
________________________________________________________________________________
J 40. Duminica, 22 Octombrie 2000
Spune-mi Doamne, sa reiau, procedând altfel, discutia cu preotul din cartier?
________________________________________________________________________________
J 41. Duminica, 5 Noiembrie 2000
Spune-mi, Te rog, Doamne ce este JUDECATA DE APOI?
________________________________________________________________________________
J 43. Duminica, 19 Noiembrie 2000
Teme de conferinta
________________________________________________________________________________
J 44. Duminica, 19 Noiembrie 2000, ora 18:30
Am considerat normal sa transmit cursantilor mei mesajele Tale si sa le integrez în unele exemplificari din cadrul lectiei. Daca gresesc într-o astfel de actiune, Te rog spune-mi!
________________________________________________________________________________
J 45. Duminica, 3 Decembrie 2000
Explica-mi, te rog Doamne, conceptele de REZONANTA, SINCRONICITATE, SERIALITATE, ca sa le pot transmite clar studentilor mei, colegilor mei, semenilor mei.
________________________________________________________________________________
J 46. Vineri, 15 Decembrie 2000
Te rog, Doamne, spune-mi cum sa procedam duminica la CONFERINTA pentru a reusi sa transmitem mesajele Tale si a trezi oamenii spre Tine.
________________________________________________________________________________
J 47. Vineri, 15 Decembrie 2000, Pitesti, ora 15:55
Spune-mi, Te rog, Doamne, ce am putea organiza în noaptea de Craciun?
________________________________________________________________________________
J 48. Vineri, 15 Decembrie 2000
Colegul meu A. Te roaga sa-i transmiti prin mine ce sa faca sa poata comunica cu Tine si Te întreaba daca rugaciunile lui sunt adecvate
________________________________________________________________________________
J 49. Vineri, 15 Decembrie 2000
Tot colegul meu A. Te întreaba daca este bine sa semnalam autoritatilor ca România este practic fara aparare în fata armelor subtile ale celorlalti si, eventual, sa propunem o participare a noastra, a scolii noastre de yoga, la rezolvarea acestei probleme. Daca se poate, Te rog, raspunde-mi.
________________________________________________________________________________
J 51. Sâmbata, 30 Decembrie 2000
Poti sa-mi spui, Doamne, CE NE ASTEAPTA ÎN ANUL CARE VINE si ce sa facem pentru a trece prin încercarile pe care le aduce anul?
________________________________________________________________________________
J 52. Duminica, 14 Ianuarie 2001
Spune-mi, Te rog Doamne, care este RELATIA REZONANTA - STRUCTURA HOLOGRAFICA. De la ce nivel de complexitate al creatiei se manifesta structura perfect holografica, care implica liber arbitru, manifestarea Sinelui. Ce legatura este între iubire si rezonanta?
________________________________________________________________________________
J 52. Mesaj privind ANGRENAREA LIBERULUI ARBITRU
(14 Ianuarie 2001, extras)
________________________________________________________________________________
J 53. Duminica, 14 Ianuarie 2001
APEL DIVIN pentru organizarea la unison de binecuvântari si rugaciuni de 24 de ore.
(Extras din mesaj 2 din 14 Ianuarie 2001, ora 16)
________________________________________________________________________________
J 54. Extras dintr-un mesaj din 14 Ianuarie 2001
Referitor la unele neîntelegeri legate de nea Ion Marin
________________________________________________________________________________
J 55. Duminica, 14 Ianuarie 2001
Te rog Doamne, spune-mi daca mesajele primite de mine pe 14 si 15 Ianuarie 2000 referitoare le un eventual cutremur, mesaje care nu s-au adeverit, au fost receptionate gresit de mine sau a intervenit altceva?
________________________________________________________________________________
J 57. Duminica, 28 Ianuarie 2001
Spune-mi, Doamne, ceva pentru copiii Tai din Tg. Mures, sa le transmit la conferinta.
________________________________________________________________________________
J 63. Sâmbata, 10 Februarie 2001, ora 16:35
Doamne C. Te roaga prin mine sa spui de ce nu poate stabili dialogul cu Tine, cum sa se pregateasca mai bine pentru rugaciunea de 24 de ore si cum sa impulsioneze activitatea la cursul de yoga pe care-l conduce. Te rog, daca se poate, raspunde-i.
________________________________________________________________________________
J 65. Sâmbata, 24 Februarie 2001, ora 20:30
Doamne, cum sa reusim sa spunem mereu ADEVARUL, sa nu-l deformam, sa nu-l înflorim?
Cum sa facem sa nu ranim cu adevarul?
________________________________________________________________________________
J 66. Sâmbata, 24 Februarie2001, ora 18:44
Te rog, Doamne, daca se poate, sa raspunzi lui M. la întrebarile legate de cine a fost si cum se numea pe vremea lui Iisus?
________________________________________________________________________________
J 68. Sâmbata, 24 Februarie 2001
Te rog, Doamne, sa raspunzi la întrebarile lui I:
Te rog, spune-mi, Doamne,care este misiunea mea în aceasta existenta si ce este necesar sa fac pentru a o îndeplini.
________________________________________________________________________________
J 69. Sâmbata, 24 Februarie 2001
Te rog Doamne, Tatal meu, trimite-mi un mesaj cursantilor mei de la Sighisoara si spune-mi daca procedez bine la cursul de yoga si ce este necesar sa fac, pentru o mai buna desfasurare a cursului? (mesaj pentru I.)
________________________________________________________________________________
J 70. Sâmbata, 24 Februarie 2001
Te rog, Doamne, Tatal meu, spune-mi daca starea de comuniune pe care o simt pentru Tine în permanenta este autentica si ce este necesar sa fac pentru a nu-mi mai fi perturbata aceasta stare de comuniune si pentru a o face sa fie în mod total cu Tine? (mesaj pentru I.)
________________________________________________________________________________
J 73. Sâmbata, 24 Februarie 2001
Te rog, Doamne, Tatal meu, spune-mi ce sa fac, pentru a putea sa fiu înteles de catre colegii mei de la cursul de yoga. (mesaj cerut de I)
________________________________________________________________________________
J 75. 24 Februarie 2001, ora 21
Extras dintr-un mesaj cerut pentru E.
________________________________________________________________________________
J 79. Sâmbata, 10 Martie 2001, ora 16:30
Doamne, Te rog, spune-mi CE ÎNSEAMNA CA CINEVA ÎS VINDE SUFLETUL.
________________________________________________________________________________
J 84. Sâmbata, 10 Martie 2001, ora 20:00
Doamne, A. Te întreba daca dupa 1 Mai urmeaza o perioada mai grea, si ce sa facem? Te rog, daca se poate, raspunde-mi!
________________________________________________________________________________
J 85. 14 Martie 2001, ora 16:22
Doamne, Te rog, transmite Tu prin mine un mesaj celor care construiesc si comercializeaza Brain Machine, baterii Edgar Cayce si dispozitive similare, care ne pot face mult bine în drumul nostru spre Tine, în practica noastra spirituala, cum sa faca sa le ofere mai accesibil pentru marea masa a celor care le doresc?
________________________________________________________________________________
J 86. 24 Martie 2001 ora 13:10
EXTRAS dintr-un mesaj din 24-03-2001 catre nea Marin Ion:
-despre nea Ion Marin
-despre unii preoti si credinta lor
-despre vremurile ce vin
-despre Grieg si misiunea sa
-despre scoala de yoga condusa de Grieg si misiunea membrilor ei
(Doamne, îl voi vizita în curând pe nea Ion. Te rog sa-mi
transmiti ceva pentru el. Daca se poate vorbeste-i tu direct.)
________________________________________________________________________________
J 92. Sâmbata, 7 Aprilie 2001, Pitesti, ora 13:35
Doamne, Te rog, spune-ne Tu ceva cu ocazia ÎNVIERII
________________________________________________________________________________
J 93. 7Aprilie2001, 3 ora 14:50
Domne, simt nevoia sa aflu mai multe despre SFÂNTA TREIME, despre LEGEA LUI 3, sa stiu mai clar de ce iubirea leaga totul si ne leaga de Tine, ca sa pot fi mai convingator în expunerile mele.
Te rog, ajuta-ma!
________________________________________________________________________________
J 100. Sâmbata, 7 Aprilie 2001, ora 20:00
Doamne, Te rog sa transmiti baietilor de la yoga din orasul P un cuvânt mobilizator, de trezire a lor fata de adevarata barbatie, data fiind angrenarea lor slaba în a realiza cupluri armonioase si în a realiza continenta, orasul P fiind lipsit de aportul spiritual substantial pe care l-ar aduce angrenarea tantrica autentica a mai multor cupluri.
________________________________________________________________________________
J 101. Sâmbata, 21 Aprilie 2001, ora 9:50
Doamne, Te rog raspunde scrisorii I., acum în ziua casatoriei ei cu L.
________________________________________________________________________________
J 102. Sâmbata, 21 Aprilie 2001 ora 13:00
Doamne ,Te rog, spune-mi ce înseamna COBORÂEA SFÂTULUI DUH, manifestarea Sfântului Duh.
________________________________________________________________________________
J 103. Sâmbata, 21 Aprilie 2001, ora 15:30
Te rog, Doamne, raspunde la întrebarile pe care Ti le pun colegii mei din Iasi. (I)
________________________________________________________________________________
J 104. Sâmbata, 21 Aprilie 2001, ora 15:30
Te rog, Doamne, raspunde la întrebarile pe care Ti le pun colegii mei din Iasi.(II )
________________________________________________________________________________
J 105. Sâmbata, 21 Aprilie 2001, ora 15:30
Te rog, Doamne, raspunde la întrebarile pe care Ti le pun colegii mei din Iasi.(III)
(pentru cursantii din Husi)
________________________________________________________________________________
J 106. Sâmbata, 21 Aprilie 2001, ora 16:55
Te rog, Doamne, raspunde la întrebarile pe care ti le pun colegii mei din Iasi.(IV)
Despre BASARABIA si BUCOVINA
(extras de mesaj).
________________________________________________________________________________
J 107. Sâmbata, 21 Aprilie 2001, ora 15:30
Te rog Doamne raspunde la întrebarile pe care Ti le pun colegii mei din Iasi.(V)
(pentru cursantii din Adjud)
________________________________________________________________________________
J 108. Sâmbata, 21 Aprilie2001, ora 20:05
Doamne Dumnezeule, Te rog, spune-mi Tu ceva despre IERTARE.
________________________________________________________________________________
J 109. Marti, 24 Aprilie 2001, ora 10:13
Mesaj pentru cineva în grea suferinta:
Doamne, spune-ne Tu despre mama L., A., ce sa faca si ce putem face pentru ea si, daca se poate, transmite-i si ei ceva din marea Ta iubire.
________________________________________________________________________________
J 110. Luni, 7 Mai 2001, ora 17:10
Spune-mi, Te rog, Doamne, ROMÂNIA VA DEVENI MARE, cu toate tinuturile românesti care o înconjoara? Vor avea si aceste tinuturi destinul României?
________________________________________________________________________________
J 112. Luni, 7 Mai 2001, ora 20:15
Spune-ne, Doamne, ceva despre IMPORTANTA SPIRALELOR organizate de Grieg, pentru a mobiliza pe cursantii care le ocolesc, dar si pe cei din afara cursurilor.
________________________________________________________________________________
J 113. Luni, 7 Mai 2001, ora 22:50, (extras)
Despre:
- conferinte la Iasi si în Bucuresti;
- angrenarea la unison a binecuvântarilor si a rugaciunii de 24 ore.;
- atenuare/eliminare cutremur si a altor evenimente rele prezise;
________________________________________________________________________________
J 114. Sâmbata, 19 mai 2001, orele 15:20
Explica-mi, Te rog, DOAMNE, cuvintele lui IISUS:
« EU SUNT CALEA, ADEVARUL SI VIATA ».
________________________________________________________________________________
J 117. Sâmbata, 19 Mai 2001, orele 19:50-20:10
Spune-mi, te rog, Doamne, sunt FIINTE INTELIGENTE ÎN SOARE SI PE CELELALTE PLANETE din sistemul solar? Daca sunt, cum sunt ele implicate în Marea Translatie?
________________________________________________________________________________
J 119. Sâmbata, 19 Mai 2001, 10-25 ora 23:15
Doamne, Te rog, daca se poate, raspunde-i lui L, prin mine, la întrebarile din biletul anexat:
Daca este benefica STABILIREA CONTACTULUI FIZIC CU CEI DIN AGARTHA si în ce masura se poate stabili aceasta legatura?
________________________________________________________________________________
J 120. Sâmbata - Duminica, 19-20 Mai 2001, orele 0:05-0:30
Doamne, Te rugam sa ne spui cum putem avea acces la piramida de la Pitesti, cum putem sa o cumparam, sau, cel putin, sa o folosim pentru meditatii?
________________________________________________________________________________
J 122. Duminica 20 Mai 2001, ora 8:30
Spune-mi, Te rog, DOAMNE, care este semnificatia vorbelor lui IISUS:
“FERICITI CEI SARACI CU DUHUL. A LOR ESTE ÎMPARATIA CERURILOR.”
________________________________________________________________________________
J 123. Sâmbata, 2 Iunie 2001 ora 13:45
Doamne, te rog sa-i raspunzi lui M la întrebarea referitoare la RASPUNSUL LA CONSACRARE.
________________________________________________________________________________
J 124. Sâmbata, 2 Iunie, 2001, Pitesti, ora 15:00
Te rog, Doamne, raspunde-i lui A.C., la întrebarea privind REALIZAREA COMUNIUNII CU TINE
________________________________________________________________________________
J 127. Sâmbata, 2 Iunie 2001, Pitesti, ora 18:55
Te rog, Doamne, spune-mi, copiii pot suferi pentru pacatele parintilor, pot prelua karma acestora?
________________________________________________________________________________
J 128. Sâmbata, 2 Iunie 2001, Pitesti, ora 22:30
Doamne, Te rog, transmite-ne Tu un cuvânt pentru instructorii de yoga si ayurveda
________________________________________________________________________________
J 130. Sâmbata - Duminica, 2-3 Iunie 2001, Pitesti, Ora 0:55
Spune-mi, Te rog, Doamne, daca se poate, cum va fi în Tabara de revelare a Sinelui si ce sa fac sa pot rezista la asa lungi meditatii
________________________________________________________________________________
J 131. Sâmbata -Duminica, 2-3 Iunie 2001, Pitesti, ora 1:13
Spune-mi, Te rog, Doamne, daca se poate, LUNA este locuita de fiinte inteligente, cu Sine?
Este un corp natural, sau artificial, creat de fiinte rationale?
________________________________________________________________________________
J 133. Sâmbata -Duminica, 2-3 Iunie 2001, Pitesti, ora 3:50
Doamne, Te rog, spune-ne despre apropiatul cutremur anuntat.
________________________________________________________________________________
J 134. Sâmbata -Duminica, 2-3 Iunie, 2001, Pitesti, ora 5:05
Doamne, Te rog, daca consideri oportun, inspira-ne Tu un angajament pentru noi cursantii, prin care sa ne mobilizam în actiunile pentru contracararea cutremurului apropiat
________________________________________________________________________________
J 135. Joi, 14 Iunie 2001, Vidra, ora 14:05
Te rog, Doamne, transmite-ne câteva cuvinte, celor care am participat în Tabara de la Vidra.
________________________________________________________________________________
J 136. (extras) Sâmbata, 16 Iunie 2001, ora 13:15
Despre realizarea fara suferinta a marilor purificari si folosirea efectului de piramida
________________________________________________________________________________
J 137. Sâmbata, 16 Iunie 2001, Pitesti, ora 17:35
Te rog, Doamne, spune-mi ceva despre JAKOB LORBER, pentru a fi inclus în prefata traducerii “Marii Evanghelii a lui Ioan”
________________________________________________________________________________
J 140. (extras) Sâmbata - Duminica, 16-17 Iunie 2001, ora 1:10
Despre iubire, consacrare, transfigurare, continenta în relatia de cuplu
________________________________________________________________________________
J 141. (extras 1) Sâmbata, 16 Iunie 2001, Pitesti, ora 20:00
Despre constructia de noi biserici si despre unii preoti
________________________________________________________________________________
J 141. (extras 2) Sâmbata, 16 Iunie 2001, Pitesti, ora 20:00
Curente deviate: DESANCA
Despre lipsa de discernamânt a unor cursanti yoga
________________________________________________________________________________
J 142. (extras) Sâmbata, 16 Iunie 2001, ora 23:30, Pitesti
Despre meditatia de revelare a Sinelui si transfigurarea în Sine, în cadrul cursurilor de yoga
________________________________________________________________________________
J 144. (extras) Duminica, 1 Iulie 2001, Pitesti, ora 16:00
Raspuns catre cursantii pitesteni.
________________________________________________________________________________
J 146. Duminica, 1 Iulie 2001, Pitesti, ora 18:30
Doamne, Te rog mult, transmite Tu un mesaj pentru conferintele de la Chisinau si Iasi.
________________________________________________________________________________
J 147. Duminica, 1 Iulie 2001, Pitesti, ora 18:20
Doamne, Te rog sa raspunzi, daca se poate, la biletul pe care D.C. Ti-l trimite prin mine (DESPRE KARMA YOGA ÎN ASHRAM)
________________________________________________________________________________
J 148. Duminica, 1 Iulie 2001, Pitesti, ora 19:40
Doamne, Te rog raspunde-i, daca se poate, lui V., la întrebarea ce înseamna destinul.
________________________________________________________________________________
J 149. Duminica, 1 Iulie 2001, Pitesti, ora 20:05
Curente deviate - Sahaja-Yoga:
Doamne, Te rog, spune-ne ceva despre SAHAJA-YOGA, pentru a fi transmis cursantilor si altor semeni ai nostri
________________________________________________________________________________
J 150. Sâmbata, 14 Iulie 2001, ora 14:30
Ce sa facem noi, instructorii, pentru a reusi o mai mare mobilizare a cursantilor la actiunile angajate prin legamantul sacru?
________________________________________________________________________________
J 151. Sâmbata, 14 Iulie 2001, ora 15:00
Cum sa organizam la mare, în tabara, actiuni eficiente pentru prevenirea cutremurului?
________________________________________________________________________________
J 152. Sâmbata, 14 Iulie 2001, Pitesti, ora 15:00
Doamne, cum sa facem sa obtinem o mai mare participare a cursantilor din Pitesti la actiunile în piramida si la Rugaciunea de 24 de ore?
________________________________________________________________________________
J 153. Sâmbata, 14 Iulie 2001, ora 16:30
Doamne, Te rog sa ne spui despre LIBERUL ARBITRU SI INTEGRAREA LUI ÎN VOINTA DIVINA.
________________________________________________________________________________
J 154. Sâmbata, 14 Iulie 2001, ora 17
Doamne, Te rog sa-mi explici legatura dintre FUNDAMENTUL BINAR AL SISTEMELOR DIGITALE SI CELE 12 TEOREME ALE PRINCIPIULUI UNIC SI LEGEA LUI 3.
________________________________________________________________________________
J 155. Sâmbata - Duminica, 14-15 Iulie 2001, Pitesti, ora 0:05
Doamne, Te rog, daca se poate, raspunde la întrebarile colegilor de la Iasi.
J 155 - 1. Cum sa se construiasca mai repede sala de sport si ashramul
J 155 - 2. Cum sa aducem în stiinta un ‚suflu’ nou de spiritualitate?
________________________________________________________________________________
J 156. Sâmbata - Duminica, 14-15 Iulie 2001, Pitesti, ora 0:35
Doamne Te rog rog sa raspunzi la întrebarile colegilor de la Chisinau
J 156 - 1. Ce sa spunem oamenilor despre cutremur, pentru a fi crezuti si a-i determina sa se implice în spiritualitate?
J 156 - 2. Cum sa impulsionam evolutia spirituala a semenilor nostri
J 156 - 3. Ce sa facem pentru unirea mai rapida a Basarabiei cu România?
J 156 - 4. Cum sa atragem oamenii spre yoga?
J 156 - 5. Cum sa sfatuim pe cei care vor sa plece în strainatate, la munca?
J 156 - 6. De ce sunt atât de multe confesiuni crestine, si când se vor uni? Conflictele dintre ortodocsi si catolici, când se vor termina?
J 156 - 7. Sa facem tabere în Basarabia, precum cea de la Vidra?
J 156 - 8. Sa facem grupe de practicare a meditatiei de revelare a Sinelui?
J 156 - 9. Cum sa facem sa contruim o piramida în Basarabia si unde?
________________________________________________________________________________
J 157. Duminica, 15 Iulie 2001, Pitesti, ora 7:45
Doamne, Te rog, spune-ne ceva despre prof. Constantin Dogaru si cartile sale.
________________________________________________________________________________
J 158. Sâmbata, 28 Iulie 2001, Condrita-Chisinau, ora 13:15
Doamne, te rog, spune-ne ce înseamna tabara de vara pentru noi, pentru evolutia noastra.
________________________________________________________________________________
J 159. Sâmbata, 28 Iulie 2001, Condrita-Chisinau, 14:40
Doamne, te rog, spune-ne, daca se poate, ceva despre Victor Caramfil si eventual, si un mesaj direct catre el.
________________________________________________________________________________
J 160. Sâmbata, 28 Iunie 2001, Condrita-Chisinau, ora 16:50
Doamne, Te rog sa raspunzi la biletul lui X si transmite un mesaj cursantilor din Moreni si Târgoviste.
________________________________________________________________________________
J 161. Sâmbata, 11 August 2001
Doamne, Te rog, spune-mi despre relatia informatie-energie
________________________________________________________________________________
J 164. Sâmbata, 18 August 2001, Costinesti
Doamne, Te rog sa ma ajuti sa fac o încadrare coerenta a LEGII LUI 7 în contextul cartii pe care o scriu.
________________________________________________________________________________
J 165. Sâmbata, 18 August 2001, Costinesti
Spune-ne, Te rog, Doamne, daca se poate, daca POZA LUI IISUS primita recent, reprezinta cu adevarat imaginea Lui, impregnata pe un film foto.
________________________________________________________________________________
J 166. Sâmbata - Duminica, 18-19 August 2001, Costinesti, ora 3:27
Spune-ne, Te rog, Doamne, despre PREZICERILE LUI NOSTRADAMUS, care, interpretate de Vlaicu Ionescu, nu corespund mesajelor Tale despre vremurile ce vin.
________________________________________________________________________________
J 167. Sâmbata, 25 August 2001, Costinesti, ora 11:35
Doamne, Te rog sa-mi spui cum sa organizez armonios si eficient LECTIILE DE YOGA pe care le tin în Pitesti.
________________________________________________________________________________
J 168. Sâmbata, 25 August 2001, Costinesti, ora 14:55
Doamne, spune-mi, Te rog, cât de real mai este acum pericolul cutremurului si ce mai putem face noi, acum, în ultimul ceas?
________________________________________________________________________________
J 169. Sâmbata, 25 August 2001, Costinesti, ora 20:10
Doamne, Te rog sa-mi explici în ce conditii, aplicand LEGEA LUI 7, hiatusul apare riguros la 3/7 din evolutia procesului.
________________________________________________________________________________
J 170. Sâmbata, 8 Septembrie 2001, Pitesti, ora 20:40
Doamne, Te rog spune-mi ce rol si ce importanta au ACTIUNILE SCOLII NOASTRE DE YOGA ÎN INDIA?
________________________________________________________________________________
J 171. Sâmbata, 22 Septembrie 2001, Pitesti, ora 11:15
Doamne, Te rog, spune-ne care este SEMNIFICATIA TRAGEDIEI DE LA NEW YORK si cine sunt adevaratii vinovati.
________________________________________________________________________________
J 172. Sâmbata, 22 Septembrie 2001, Pitesti, ora 13:25
Doamne, Te rog spune-mi despre MEMORIE, INERTIE, HISTEREZIS.
________________________________________________________________________________
J 175. Sâmbata, 6 Octombrie 2001, Pitesti, ora 14
Doamne, Te rog, spune-mi cum sa continuam actiunile spirituale pe care le-am angrenat pentru eliminarea cutremurului.
Ce ne asteapta si cum sa preîntâmpinam?
________________________________________________________________________________
J 176. Sâmbata, 6 Octombrie, Pitesti, ora 18:45
Doamne, Te rog, spune-ne ce înseamna sa fii responsabil, ce presupune, ce implica sa-ti asumi o anumita raspundere?
________________________________________________________________________________
J 177. Sâmbata, 6 Octombrie 2001, Pitesti
Doamne, Tudorel Matei Te roaga sa transmiti un cuvânt cursantilor din Vaslui.
DESPRE PERICOLUL EXPANSIUNII RUSESTI SI CE SA FACEM
________________________________________________________________________________
J 179. 17 Octombrie 2001, Pitesti, ora 19:40
(Comunicare cu ghidul spiritual, la sala de curs din Pitesti)
Spune-ne, Te rog, care este rolul, menirea grupului nostru: anii 12-13 de yoga din Pitesti
________________________________________________________________________________
J 180. Duminica, 21 Octombrie 2001, orele 15:40-16:58, Bucuresti
Spune-ne, Te rog, Doamne, despre SFINXUL DIN BUCEGI si ce reprezinta el în aceste vremuri de mari schimbari?
________________________________________________________________________________
J 181. Duminica, 21 Octombrie 2001, Bucuresti, ora 18:45
Cum apare hiatusul în Legea lui 12, a lui 8, a lui 7, si cum îl detectam?
________________________________________________________________________________
J 182. Dumunica 21 Octombrie 2001, Bucuresti, ora 18:55
Când apare hiatusul si cum îl detectam (în Legea lui 7, 8, 12)? Rog explicatie!
________________________________________________________________________________
J 183. Duminica, 21 Octombrie, 2001, Bucuresti, ora 19:15
Doamne, Te rog, spune-mi cum a fost cu aselenizarea americanilor ?
Nu au observat ca acolo traiesc fiinte inteligente, sau nu au vrut sa ne spuna? Sau nu au ajuns pe luna?
________________________________________________________________________________
J 184. Duminica, 21 Octombrie, 2001, Bucuresti, ora 20:05
Doamne, Te rog, as dori sa stiu mai clar, astronautii americani de pe Apollo au ajuns chiar pe Luna, sau a fost un trucaj, cum se discuta ?
________________________________________________________________________________
J 187. Sâmbata, 3 Noiembrie 2001, Pitesti, ora 16:15
Doamne, de rog, spune-mi, mesajul despre SFINX nu trebuie transmis?Este secret sau are o circulatie restrânsa?
________________________________________________________________________________
J 191. Sâmbata, 3 Noiembrie 2001, Pitesti, ora 19:30
Doamne, Te rog, ne-ai demonstrat logic, legic, si prin ceea ce ne-ai spus despre Sfinx, ca România este pamântul ales pentru venirea lui Iisus.
Cum este atunci cu proorocirile ca Iisus va veni în Israel, sau la Ierusalim?
Eu nu stiu clar aceste proorociri, dar se vorbeste asa.
Te rog, lamureste-ma, sa pot raspunde si eu, la rândul meu, la asemenea întrebari.
________________________________________________________________________________
J 192. Duminica, 4 Noiembrie 2001, orele 8:35-9:09, Pitesti
Doamne, Te rog din inima, spune-ne cum sa ne pregatim pentru ZIUA LUI GRIEG.
________________________________________________________________________________
J 193. Duminica, 4 Noiembrie 2001, Pitesti, ora 9:10
Doamne, daca se poate, explica-ne clar, cum a fost cu ADAM si EVA.
Ei reprezinta un simbol al creatiei fiintei umane, au aparut în Satya Yuga anterioara?
________________________________________________________________________________
J 194. (extras) - Sâmbata, 17 Noiembrie 2001, Pitesti, ora 16:00
Despre 1 Decembrie si pericolul rusesc.
________________________________________________________________________________
J 195. Sâmbata, 17 Noiembrie 2001, Pitesti, ora 19:00
Spune-mi, Doamne, cum e cu efectul de TRIANGULATIE si daca se poate folosi o tinta subtila, fara oameni, de exemplu, Sfinxul.
________________________________________________________________________________
J 196. Vineri, 30 Noiembrie 2001, Pitesti, ora 13:05
Doamne, daca se poate, Te rog, spune-ne ce reprezinta VÂRFUL OMU pentru spiritualitatea româneasca.
________________________________________________________________________________
J 197. Vineri, 30 Noiembrie 2001, Pitesti, ora 15:30
Doamne, te rog, raspunde-i lui A. la întrebarile despre discutarea în F. a aspectelor despre continenta si transmite, te rog, un cuvânt cursantilor din F., referitor la acesta problema.
________________________________________________________________________________
J 198. Vineri, 30 Noiembrie 2001, Pitesti, ora 21:35
Doamne, traiesc în mine starea de sarbatoare specifica sarbatorilor de iarna.
Spune-ne, Te rog, ceva despre MAREA SARBATOARE A NASTERII DOMNULUI si cum sa ne pregatim pentru ea si cum sa o întâmpinam în acest an.
________________________________________________________________________________
J 199. 15 Decembrie 2001, Pitesti, ora 11:05
Doamne, dupa corectura facuta, anexata acestui mesaj, în determinarea hiatusului în cazul general al Legii lui 12, totul pare coerent, logic.
Te rog sa-mi spui daca perceptiile mele sunt corecte si daca Legea lui 12 nu este o nascocire personala, nefondata.
________________________________________________________________________________
Back to top See my Info Personal Gallery of Thunder
Thunder
Practicant
Practicant

Thunder is offline

Joined: 16 Jul 2005
Member: #48
Posts: 162
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Mesaje primite de Jean Stefanescu
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 16.10.2006, 23:45 View PostDownload Post



CUPRINS
partea 2


________________________________________________________________________________
J 200. Sâmbata, 15 Decembrie 2001, Pitesti, ora 16:00
Doamne, Te rog, spune-ne ce semne are anul care vine, ce ne aduce si cum sa actionam pentru binele nostru si al celorlalti?
________________________________________________________________________________
J 203. Luni, 17 Decembrie 2001, Pitesti ora 8:10
Doamne Iisus, Te rog din inima, acum, în preajma sarbatoririi Nasterii Tale, transmite-ne Tu un cuvânt care sa ne ajute sa facem ceea ce Dumnezeu asteapta de la noi.
________________________________________________________________________________
J 204. Sâmbata, 29Decembrie 2001, Pitesti, ora 11:45
Doamne, Te rog, spune-ne Tu ceva despre EMINESCU
________________________________________________________________________________
J 206. Sâmbata, 29 Decembrie 2001, Pitesti, ora 20:30
Doamne, Te rog, transmite Tu un cuvânt introductiv la cartea cu Mesajele Tale.
________________________________________________________________________________
J 208. Sâmbata, 12 Ianuarie 2002, Pitesti, ora 21:30
Transmite, Te rog, Doamne, ceva colegilor mei care asteapta mesajele Tale, acum, la început de an.
________________________________________________________________________________
J 213. Sâmbata, 26 Ianuarie 2002, Pitesti, ora 14:40
Proiectia fizica a SHAMBALEI si deplasarile interdimensionale în SATYA YUGA
________________________________________________________________________________
J 214. Sâmbata, 26 Ianuarie 2002, Pitesti, ora 17:30
MOARTEA si NASTEREA în SATYA YUGA
________________________________________________________________________________
J 215. Sâmbata, 26 Ianuarie 2002, Pitesti, ora 17:15
În România sunt încarnate spirite evoluate din Shambala si din lumile elevate.
________________________________________________________________________________
J 216. Sâmbata, 26 Ianuarie 2002, Pitesti, ora 17:30
Mesaj catre instructorii de yoga din GERMANIA
________________________________________________________________________________
J 217. Sâmbata, 26 Ianuarie 2002, Pitesti, ora 18:20
SIMTUL UMORULUI
________________________________________________________________________________
J 221. Sâmbata, 23 Februarie 2002, Pitesti, ora 15:15
CALATORIILE ÎN TIMP, MEMORIA AKASHICA, UNIVERSURILE ALTERNATIVE SI EVOLUTIA SPIRITUALA
________________________________________________________________________________
J 222. Sâmbata, 23 Februarie 2002, Pitesti, ora 21:50
CUM POATE O MODIFICARE A TRECUTULUI SA INFLUENTEZE PREZENTUL
________________________________________________________________________________
J 227. Sâmbata, 9 Martie 2002, Pitesti, ora 20:00
SARBATORIREA ÎNVIERII 2002
________________________________________________________________________________
J 228. Sâmbata 23 Martie 2002, Pitesti, ora 14:45
Doamne, Te rog, spune-ne daca se întrevad, pentru noi, pericole apropiate si ce reprezinta declaratiile parintelui Arsenie
________________________________________________________________________________
J 229. Sâmbata, 23 Martie 2002, Pitesti, ora 17:50
Doamne, Te rog sa apreciezi initiativa lui A. C. privind organizarea unei triangulatii Tg. Mures - Timisoara - Baia Mare, sâmbata 13 aprilie 2002, cu tema:
1.meditatie de trezire a sufletului neamului maghiar - tinta Tg. Mures;
2.meditatie de comuniune cu sufletul neamului românesc - tinta Timisoara;
3.meditatie cu tema: împlinirea menirii spirituale a României la nivel planetar - tinta Baia Mare.
________________________________________________________________________________
J 230. Sâmbata, 23 Martie 2002, Pitesti, ora 21:30
Doamne, Te rog, spune-mi despre semnificatia sacrificiului lui Iisus.
________________________________________________________________________________
J 232. Sâmbata 6 Aprilie 2002, Pitesti, ora 17:15
DESPRE CONSTANTIN DOGARU SI GRUPAREA LUI
Doamne, Te rog, spune-mi care este sursa revelatiilor lui CONSTANTIN DOGARU si a celor din grupul sau si care este sâmburele de adevar din ceea ce spun ei.
________________________________________________________________________________
J 233. Duminica, 7 Aprilie 2002, Pitesti, ora 1:08
DESPRE CERCETARILE LUI GREBENNIKOV PRIVIND ANTIGRAVITATIA SI INVIZIBILITATEA BIOLOGICA
Doamne, Te rog, daca se poate, spune-mi daca relatarile lui GREBENNIKOV privind antigravitatia ti invizibilitatea biologica sunt reale si cum am putea sa le aplicam si noi.
________________________________________________________________________________
J 235. Duminica 21 Aprilie 2002, Pitesti, ora 1:30
Doamne, Te rog, spune-ne ceva despre ALBA IULIA
________________________________________________________________________________
J 236. Duminica 21 Aprilie 2002, Pitesti, ora 2:30
Doamne, Te rog, spune-ne ce trebuie facut pentru a elimina bârfa, pentru a ne iubi unii pe altii si pentru a evolua împreuna ca grup. (întrebare pusa din Alba Iulia)
________________________________________________________________________________
J 237. Duminica 21 Aprilie 2002, Pitesti, ora 3:15
Doamne, Te rog, spune-ne ceva despre apropiata tabara de la Herculane
________________________________________________________________________________
J 238. Duminica 21 Aprilie 2002, Pitesti, ora 3:50
PROBLEME LA TIPOGRAFIA „GANESHA”
________________________________________________________________________________
J 240. (extras) Sâmbata 18 Mai 2002, Pitesti, ora 21:00
DESPRE EFECTUL ACTIUNILOR SPIRITUALE DIN TABARA DE LA HERCULANE, 3-11 MAI 2002
________________________________________________________________________________
J 241. Sâmbata 18 Mai 2002, Pitesti, ora 22:05
DIN NOU DESPRE „EXPANSIUNEA RUSEASCA”
________________________________________________________________________________
J 242. Sâmbata, 1I Iunie 2002, Pitesti, ora 17:30
CONVIETUIREA MULTINATIONALA SI EVOLUTIA SPIRITUALA
________________________________________________________________________________
J 243. Sâmbata 8 Iunie 2002, Pitesti, ora 14:30
MOBILIZAREA ÎN REALIZAREA ACTIUNILOR LA UNISON (în piramida, în special)
ORGANIZAREA UNOR SPIRALE CU FOCALIZARE PE SFINX
________________________________________________________________________________
J 244. Sâmbata 8 Iunie 2002, Pitesti, ora 15:50
DESPRE MEDICINA SI PERSECUTAREA VALORILOR
(Despre Dr. Mircea Ciuhrâi si Dr. Radu Popa)
________________________________________________________________________________
J 245. (extras) Sâmbata, 8 Iunie 2002, Pitesti, ora 17:30
DESPRE MENIREA SCOLII ROMÂNESTI DE YOGA
________________________________________________________________________________
J 249. Vineri 12 Iulie 2002, Pitesti, ora 19:40
Despre MULTIDIMENSIONALITATEA UNIVERSULUI
________________________________________________________________________________
J 250. Vineri 12 Iulie 2002, Pitesti, ora 20:50
Despre NECESITATEA SI POSIBILITATEA AFLARII MENIRII SPIRITUALE
________________________________________________________________________________
J 251. Vineri 12 Iulie 2002, Pitesti, ora 22:30
SALVATI ROSIA MONTANA!
OPRITI VINDEREA LA MEZAT A ROMÂNIEI!
________________________________________________________________________________
J 252. Vineri 12 Iulie 2002, Pitesti, ora 23:40
CRESTEREA UNUI COPIL SI EVOLUTIA SPIRITUALA
________________________________________________________________________________
J 256. Sâmbata 27 iulie 2002, Pitesti, ora 02:02
IMINENTA COLIZIUNII ASTEROIDULUI NT7 CU PAMÂNTUL ÎN 2017
________________________________________________________________________________
J 259. Vineri, 9 August 2002, Pitesti, ora 14:20
Gratia Divina
________________________________________________________________________________
J 262. Joi, 5 Septembie 2002, Pitesti, ora 11:00
IMPORTANTA SI SEMNIFICATIA SPIRITUALA A LECTIILOR DE YOGA
________________________________________________________________________________
J 263. Joi, 5 Septembie 2002, Pitesti, ora 20:05
DE CE NU A FOST REVELATA PÂNA ACUM TAINA REALIZARII FARA SUFERINTA A MARII TRANSLATII
________________________________________________________________________________
J 265. Joi 19 Septembrie 2002, Pitesti, ora 10:35
SITUATIA INTERNATIONALA SI IMPLICAREA ROMÂNIEI
________________________________________________________________________________
J 267. Joi 19 Septembrie 2002, Pitesti, ora 14:10
PROFETII FALSE - MARINOV
________________________________________________________________________________
J 270. Duminica 6 Octombrie 2002, Pitesti, ora 9:30
CUM SA IUBIM MAI MULT
________________________________________________________________________________
J 275. Vineri 18 Octombrie 2002, Pitesti, ora 19:40
ABORDAREA MEDITATIEI DE REVELARE A SINELUI
________________________________________________________________________________
J 279. Vineri 1 Noiembrie 2002, Pitesti, ora 19:05
SPIRALE ÎN TRIANGULATIE
________________________________________________________________________________
J 280. Vineri 1 Noiembrie 2002, Pitesti, ora 19:50
Despre VALENTINA
________________________________________________________________________________
J 281. Sâmbata 2 Noiembrie 2002, Pitesti, ora 0:00
ACTIUNEA TERORISTA DIN MOSCOVA
________________________________________________________________________________
Apel Vineri 15 Noiembrie 2002, ora 19
APEL CATRE BRAVII URMASI AI LUI HOREA SI IANCU
________________________________________________________________________________
J 299. Vineri 29 Noiembrie 2002, Pitesti, ora 18:05
SITUATIA DIN LUME, ROMÂNIA SI SCOALA NOASTRA SPIRITUALA
________________________________________________________________________________
J 305. Vineri 13 Decembrie 2002, Pitesti, ora 10:10
SEMNIFICATIA SI IMPORTANTA NASTERII DOMNULUI
________________________________________________________________________________
J 306. Vineri 13 Decembrie 2002, Pitesti, ora 11:35
SARBATOAREA NASTERII DOMNULUI
________________________________________________________________________________
J 307. Vineri 13 Decembrie 2002, Pitesti, ora 12:30
DESPRE ANUL CARE VINE
________________________________________________________________________________
J 308. Vineri 13 Decembrie 2002, Pitesti, ora 19:50
OMUL E ÎN FATA PRIMEI MARI TRANSLATII
________________________________________________________________________________
J 317. (extras) Vineri 24 ianuarie 2003, Pitesti, ora 20:45
ÎNTR-ADEVAR, OMUL ESTE ÎN FATA PRIMEI “MARI TRANSLATII”
________________________________________________________________________________
J 318. Vineri 7 Februarie 2003, Pitesti, ora 12:45
DESPRE MAREA TRANSLATIE
________________________________________________________________________________
J 319. Vineri 7 Februarie 2003, Pitesti, ora 13:55
SHAMBALA SI ASISTENTA SPIRITUALA ACORDATA PLANETEI PAMÂNT PENTRU MAREA TRANSLATIE
________________________________________________________________________________
J 322. Vineri 21 Februarie 2003, Pitesti, ora 21:25
CERE SI TI SE VA DA
________________________________________________________________________________
J 323. Sâmbata 22 Februarie 2003, Pitesti, ora 1:55
DESPRE MAESTRU
________________________________________________________________________________
J 325. (extras) Vineri 7 Martie 2003, Pitesti, ora 20:30
SA NU EMITI GÂNDURI NEGATIVE, SA MANIFESTI UMILINTA SI IUBIRE
________________________________________________________________________________
J 326. Sâmbata 8 Martie 2003, Pitesti, ora 0:25
„DE CE SA MAI ÎNVATAM?” SI „IUBIREA”
________________________________________________________________________________
J 328. Vineri 22 Martie 2003, Pitesti, ora 16:55
SEMNIFICATIA RAZBOIULUI DIN IRAK
________________________________________________________________________________
J 330. Vineri 4 Aprilie 2003, Pitesti, ora 19:25
DESPRE NOI, PAMÂNTENII DE AZI
________________________________________________________________________________
J 333. Vineri 18 Aprilie 2003, Pitesti, ora 16:55
TRAITI „ÎNVIEREA” CA PE ÎNVIEREA VOASTRA
________________________________________________________________________________
J 335. Vineri 16 Mai 2003, Pitesti, ora 21:40
PROTEJATI DELTA DUNARII
SALVATI ROSIA MONTANA
________________________________________________________________________________
J 336. Vineri 16 Mai 2003, Pitesti, ora 22:40
ACTIUNI PENTRU TREZIREA NEAMULUI ROMÂNESC
„MAREA SPIRALA A NEAMULUI”
________________________________________________________________________________
J 339. Vineri 30 Mai 2003, Pitesti, ora 21:25
DIN NOU DESPRE FALSE PROFETII
CRITERIUL DISCERNERII ADEVARULUI DE NEADEVAR
________________________________________________________________________________
J 341. Vineri 20 Iunie 2003, Pitesti, ora 19:50
CUM SA RECUNOASTEM ADEVARATA CREDINTA A SLUJITORILOR BISERICII
________________________________________________________________________________
J 342. Vineri 20 Iunie 2003, Pitesti, ora 20:50
DESPRE MONUMENTUL DE LA ALBITA
________________________________________________________________________________
J 343. Vineri 4 Iulie 2003, Pitesti, ora 21:05
DESPRE SUFLETUL NEAMULUI ROMÂNESC,
DESPRE SPIRITUALITATEA MELEAGURILOR ROMÂNESTI SI DESPRE MISIUNEA NOASTRA
________________________________________________________________________________
J 344. Vineri 4 Iulie 2003, Pitesti, ora 22:50
DESPRE DIFICULTATI ÎN ACTIUNI DE GRUP ÎN GERMANIA SI DESPRE ÎNLATURAREA LOR
________________________________________________________________________________
J 348. Vineri 18 Iulie 2003, Pitesti, ora 22:00
ROLUL SI SEMNIFICATIA SPIRITUALA A TABEREI DE LA MARE - COSTINESTI 2003
________________________________________________________________________________
J 352. Vineri 29 August 2003, COSTINESTI, ora 13:55
RENUNTAREA SI MAGIA EI
________________________________________________________________________________
J 355. Vineri 12, Septembrie 2003, PITESTI, ora 12:25
EFECTUL ACTIUNILOR DIN TABARA DE LA MARE SI DESTINUL NOSTRU PLANETAR
________________________________________________________________________________
J 359. Vineri 26 Septembrie 2003, Pitesti, ora 21:20
CUM SA NE PREGATIM PENTRU MARILE EVENIMENTE SPIRITUALE
________________________________________________________________________________
J 360. Sâmbata 27 Septembrie 2003, Pitesti, ora 2:30
NECESITATEA CONTINUARII ACTIUNILOR DE TREZIRE A NEAMULUI
________________________________________________________________________________
J 363. Vineri 10 Octombrie 2003, Pitesti, ora 21:25
ATITUDINEA NOASTRA FATA DE ATACURILE FRANCMASONERIEI, ÎN CONTEXTUL MISIUNII NOASTRE PLANETARE
________________________________________________________________________________
J 365. Vineri 24 Octombrie 2003, Pitesti, ora 20:15
CE SE PETRECE ACUM ÎN ROMÂNIA SI CE SA FACEM NOI
________________________________________________________________________________
J 368. Vineri 7 Noiembrie 2003, Pitesti, ora 22:00
DESPRE MAESTRUL NOSTRU
________________________________________________________________________________
J 369. Vineri 14 Noiembrie 2003, Pitesti, ora 12:10
„IMINENTA MARII TRANSLATII - SALVAREA PRIN IUBIRE”
(IISUS)
________________________________________________________________________________
J 370. Vineri 21 Noiembrie 2003, Pitesti, ora 17:30
DIN NOU DESPRE MAREA SPIRALA A NEAMULUI
________________________________________________________________________________
J 374. Vineri 5 Decembrie 2003, Pitesti, ora 20:00
SARBATORIREA NASTERII DOMNULUI SI A TRECERII ÎN NOUL AN
________________________________________________________________________________
J 378. Vineri 19 Decembrie 2004, Pitesti, ora 18:45
2004 - AN DE MARI PROBE SPIRITUALE PENTRU FIECARE DINTRE NOI
________________________________________________________________________________
J 380. Luni 29 Decembrie 2003, Pitesti, ora 16:30
CE VA FI CU ROMÂNIA ÎN ANUL CARE VINE
________________________________________________________________________________
J 385. Sâmbata 31 Ianuarie 2004, Pitesti, ora 8:40
DESPRE ASPIRATIE SI ELAN
________________________________________________________________________________
J 387. Vineri 13 Februarie 2004, Pitesti, ora 23:15
CE ASTEAPTA MAESTRUL NOSTRU DE LA NOI SI CUM SA-L BUCURAM DE ZIUA LUI
________________________________________________________________________________
J 390. Duminica 29 Februarie 2004, Pitesti, ora 0:10
DIN NOU DESPRE SPIRALE
________________________________________________________________________________
J 392. Sâmbata 20 Martie 2004, Pitesti, ora 23:40
PURIFICARI DE PRIMAVARA
________________________________________________________________________________
J 393. Sâmbata 3 Aprilie 2004, Pitesti, ora 19:15
MAREA CONFRUNTARE DE-ABIA ÎNCEPE: FITI SIGURI CA VETI ÎNVINGE!
________________________________________________________________________________
J 397. Duminica de Pasti, 11 Aprilie 2004, Pitesti, ora 15:25
MESAJ DE LA IISUS, DE ÎNVIERE: „VETI REUSI!”
________________________________________________________________________________
J 400. Sâmbata 24 Aprilie 2004, Pitesti, ora 19:00
DESPRE ATITUDINEA BISERICII ÎN ACESTE VREMURI DE MARI TRANSFORMARI SPIRITUALE
________________________________________________________________________________
J 401. Sâmbata 8 Mai 2004, Pitesti, ora 17:15
SUNTEM ÎN INIMA EVENIMENTELOR. CUM SA LE PREÎNTÂMPINAM?
________________________________________________________________________________
J 406. Joi 10 Iunie 2004, Pitesti, ora 21:00
NECESITATEA URGENTA A UNOR NOI ACTIUNI DE MASA
________________________________________________________________________________
J 408. Duminica 27 iunie 2004, Pitesti, ora 20:00
VENITI CU TOTII ÎN VACANTA DE LA MARE !
________________________________________________________________________________
J 413. Duminica 11 iulie 2004, Pitesti, ora 22:40
CE MAI FACE MAESTRUL NOSTRU ?
________________________________________________________________________________
J 414. Duminica 25 iulie 2004, Pitesti, ora 22:00
BUNATATE, OMENIE, IUBIRE
________________________________________________________________________________
J 419. Duminica 5 septembrie 2004, Pitesti, ora 18:25
EFECTELE TABEREI DE LA MARE SI DESPRE CONTINUAREA ACTIUNILOR SPIRITUALE
________________________________________________________________________________
J 423. Duminica 19 septembrie 2004, Pitesti, ora 20:45
CE SA FACEM CA MAESTRUL NOSTRU SA REVINA CÂT MAI CURÂND ÎN MIJLOCUL NOSTRU ?
________________________________________________________________________________
J 425. Duminica 3 octombrie 2004, Pitesti, ora 23:00
DESPRE PLEIADIENI SI MESAJELE LOR
________________________________________________________________________________
J 427. Duminica 17 octombrie 2004, Pitesti, ora 21:50
STEFAN CEL MARE, SCUT ÎNCA VIU AL NEAMULUI
________________________________________________________________________________
J 429. Duminica 31 octombrie 2004, Pitesti, ora 21:40
CARE MAI ESTE SITUATIA SCOLII NOASTRE SPIRITUALE SI CE NE MAI ASTEAPTA
________________________________________________________________________________
J 431. Duminica 14 noiembrie 2004, Pitesti, ora 20:30
IMPORTANTA DEOSEBITA A APROPIATELOR SPIRALE
________________________________________________________________________________
J 434. Duminica 5 Decembrie 2004, Pitesti, ora 17:00
VOM ÎNVINGE !
________________________________________________________________________________
sursa: http://www.revelatii24h.go.ro/index_mesaje_jean.htm
Back to top See my Info Personal Gallery of Thunder
Thunder
Practicant
Practicant

Thunder is offline

Joined: 16 Jul 2005
Member: #48
Posts: 162
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Mesaje primite de Svetlana
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 18.4.2008, 06:07 View PostDownload Post

Vouă, din IUBIREA Mea

Mesaje primite de Svetlana


SV 1. Comportament maestru
SV 2. La anul va fi CUTREMUR ? - 30 dec. 2000
SV 3. Despre REVELAREA SINELUI
SV 4. Despre UMILINȚĂ
SV 5. Pentru conferință fete - HERCULANE 2001
SV 6. Despre DEVOȚIUNE
SV 7. Despre DISCERNAMANTUL SPIRITUAL
SV 8. Despre LEGILE UNIVERSULUI
SV 9. Despre EL
SV 10. Despre FERICIRE
SV 11. Despre INSPIRAȚIE
SV 12. Despre Tabăra spirituală de revelare a Sinelui - VIDRA 2001
SV 13. Despre cupluri
SV 14. Va fi cutremur în toamnă ?
SV 15. Mesaj cu ocazia zilei lui GRIEG - 12.03.2001        
SV 16. Despre Tabăra spirituală - COSTINEȘTI 2001
SV 17. Despre FRICĂ
SV 18. Despre RĂZBOI
SV 19. Despre FRUMUSEȚE
SV 20. Despre SITUAȚIA MONDIALĂ
SV 21. A fi la la înălțimea IUBIRII DIN INIMA
SV 22. Mesaj pentru BĂRBAȚI ( I )
SV 23. Mesaj pentru BĂRBAȚI ( II ) - 24.11.2001
SV 24. Mesaj pentru FEMEI
SV 25. SFINX (1)
SV 26. SFINX (2)
SV 28. Mesaj pentru BĂRBAȚI +FEMEI - 1.12.2001
SV 29. Mesaj de la IISUS pentru ANUL 2002
SV 30. Mesaj de DUMNEZEU TATĂL despre ANUL 2002
SV 32. Despre ARMONIZAREA PLANULUI MATERIAL
SV 33. CIVILIZAȚIA DACĂ ȘI SHIVAISM
SV 34. Atragerea ființelor pe calea spirituală
SV-01-11-2004 Cuvântul se întrupează și devine faptă.
Back to top See my Info Personal Gallery of Thunder
Thunder
Practicant
Practicant

Thunder is offline

Joined: 16 Jul 2005
Member: #48
Posts: 162
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Mesaje primite de Adrian
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 18.4.2008, 06:10 View PostDownload Post

Mesaje primite de Adrian


MISTERE DACICE

AD 01. 20 Decembrie 2001 - Vf. Coștila
Geografia sacră a Dacilor:

AD 02. 24 Decembrie, Vf. Coștila

Poate fi pus Sfinxul din Bucegi în legătură cu Regele Lumii din Shambala?
Există cu adevărat peșteri care fac legătura cu o lume interioară pământului, care este de fapt proiecția stabilă a Shambalei la nivel planetar?
Este de fapt Crăciunul o sărbătoare precreștină? Ce reprezintă el?
Este adevărat că proiecția în plan fizic a Lumii Shambalei este deja în România, având centrul focar principal chiar deasupra vârfului OMU din Bucegi
Cum erau oamenii de atunci?
Erau de natura Eliberaților?
Vf OMU - Vf Ocolit (Bucura)
Peștera
Back to top See my Info Personal Gallery of Thunder
Thunder
Practicant
Practicant

Thunder is offline

Joined: 16 Jul 2005
Member: #48
Posts: 162
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Mesaje primite de Octavian
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 18.4.2008, 06:12 View PostDownload Post

Mesaje primite de Octavian



OF 1. Duminică 16 mai 2004
OF 2. Duminica 04 iulie 2004
OF  3. Duminica, 05 decembrie 2004
Back to top See my Info Personal Gallery of Thunder
Thunder
Practicant
Practicant

Thunder is offline

Joined: 16 Jul 2005
Member: #48
Posts: 162
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Mesaje primite de Giulia
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 18.4.2008, 06:14 View PostDownload Post

Mesaje primite de Giulia


- G 01. 14 Iulie 2001, Pitești
Despre nadi-uri și Kanda
- G 02. 14 Iulie 2001, Pitești
Despre mintea umană
- G 03. Sâmbătă, 29 Decembrie 2001, Pitești, ora 19:12
        Despre Creație
Back to top See my Info Personal Gallery of Thunder
Thunder
Practicant
Practicant

Thunder is offline

Joined: 16 Jul 2005
Member: #48
Posts: 162
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Mesaje primite de Ileana
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 18.4.2008, 06:17 View PostDownload Post

Mesaje primite de Ileana


- IL 1. Duminică, 12 Noiembrie 2000, București
Doamne, îmi fuge mintea în toate părțile. Cum să fac pentru a mă focaliza mai bine și a-mi deschide inima cu adevărat către Tine?

- IL 2. Duminică 12 Noiembrie 2000, București
Tată, spune-mi, Te rog, CE ESTE UMILINȚA? Cum să fac pentru a o amplifica în mine și a-i ajuta și pe ceilalți să o trăiască.

- IL 3.G. Mesaj de la ghid spiritual - Joi 14 Decembrie 2000, București
Te rog, vorbește-mi despre liberul arbitru in corelație cu legea Karmei, în ce măsura poate fi angrenat el ?

- IL 4. 29 Iulie 2000, București
Ce este GRAȚIA TA SUPREMĂ?
Back to top See my Info Personal Gallery of Thunder
Thunder
Practicant
Practicant

Thunder is offline

Joined: 16 Jul 2005
Member: #48
Posts: 162
Country Flag: Romania
Style: Unique4 (6)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Mesaj de la Ingrid
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 18.4.2008, 06:21 View PostDownload Post

Mesaj de la Ingrid


IN 1. Duminică, 28 Iulie 2001, Condrița - Chișinău, ora 04:50

Doamne, te rog spune-ne: cum pot copiii din ashramul Păunași să se transforme cât mai repede, evoluând pe calea spirituală?

           Transmite-le din partea Mea că nu mai este timp de pierdut!

           Să practice yoga, karma yoga și meditațiile zilnice.

           Să nu se eschiveze sub nici un motiv de la meditațiile în circuit și binecuvântări. Nimic altceva nu este mai important ca acestea.

           Să iubească, să fie fericiți, că Eu asta doresc pentru fiecare dintre voi. Prin iubire veți ajunge la Mine. Eu vă iubesc pe toți și aștept lucruri mari de la voi. De asta ați venit în ashram, pentru asta ați venit în viața aceasta, să prindeți vremurile acestea, și grele, dar și minunate.

           Fiecare clipă, fiecare moment să Mi-l dăruiți Mine! Numai așa, veți face ca să progresați spriritual.

           Și haina de pe voi să o dăruiți aproapelui. Iubiți și iubiți-vă între voi. Veți progresa mai repede.

           Eu vă iubesc și aștept manifestarea plenară a potențialităților voastre, pentru că le aveți și puteți face mult bine pentru voi și pentru ceilalți.

           Mai hătărâți, mai fermi, mai deciși în aplicarea tuturor cunoștințelor voastre!

           Dăruiți-Mi tot timpul vostru Mie! Nu veți avea nimic de pierdut, că nu așa se pierde timpul. Dăruiți-Mi timpul vostru și nu veți regreta.

           Vin vremuri grele, în care va fi nevoie de fiecare dintre voi, să fiți modele spirituale, să-i ajutați pe ceilalți.

           Cum veți putea face acest lucru, dacă nu vă puteți ajuta nici pe voi înșivă?!

           Aveți încredere în maestrul vostru Grieg, care, pentru fiecare în parte, suferă atunci când voi înșivă vă produceți suferință, pentru că nu-l ascultați și nu faceți ceea ce trebuie.

           Nimeni și nimic, în afară de voi înșivă, nu vă poate determina să fiți fermi și hătărâți în transformarea voastră spirituală.

           Nu ezitați, copiii Mei! Mai repede la treabă, că vremurile au venit și nu sunteți pregătiți!

           Deschideți-Mi inima voastră și dăruiți-Mi timpul vostru! Nu mai ezitați!

           Vă iubesc pe toți și vă aștept mereu! Depinde de voi să fiți permanent împreună cu Mine.

                                                                                             Ora 05:15
Back to top See my Info Personal Gallery of Thunder
Display posts from previous:   
   Board Index -> Școli și orientări spirituale contemporane si Anunturi cu tematica ezoterica si grupuri spirituale, Școli și grupări spirituale din România -> MISA - Mișcarea de Integrare Spirituală în Absolut, Invățătura spirituală prezentată în cadrul MISA
   -> Previziuni si Relatari spirituale (audio, text, video), De la Dumnezeu primite si la oameni daruite
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 9 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You cannot download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !