Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 29.3.2024, 00:04
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Vise inlantuite


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Adevar
Aspirant
Aspirant

Adevar is offline

Joined: 04 Jul 2007
Member: #254
Posts: 5
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Topic icon
Vise inlantuite
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 4.7.2007, 09:59 View PostDownload Post

Bine v-am gasit.  cuddle

Ma bucur sa intalnesc o asemenea idee si oportunitate aici pe net. Sper sa va ajute si aceasta relatare a mea.

Eram copil mic, cam 5-7 ani sau pe aici pe undeva si aveam deseori vise ce se "repetau" ca si idee, nu ca si continut.

Se facea ca era mai mereu noapte si stateam in fata geamului si priveam pe fereastra. Nu stiu de ce, aveam senzatia ca la nivel general, nu numai eu, dar parca si ceilalti oamenii pe care eu insa nu-i vedeam, avand in vedere ca mereu eram singur, in casa si la fereastra de la bucatarie, erau in asteptarea la ceva "mare", ceva important, ca si o venire importanta. Eu personal simteam aceasta venire ca si cum s-ar astepta venirea unor nave cosmice, a unor extraterestri sau "oameni" dar veniti din cosmos cu nave extraterestre (OZN-uri).

Acest vis s-a repetat luni si poate ani la rand, iar starea mea uneori era putin confuza, caci nu mai stiam cand sint in vis si cind e realitatea lumii fizice.  De multe ori, in vis nu-ti mai dai seama daca esti in starea de vis sau in cea a lumii fizice. In aceste vise inlantuite ale mele, copil fiind, vedeam cum uneori apar pe cer, deasupra cartierului in care locuiam, apareau un fel de nave micute, ca si un fel de "mesajeri", sau de "iscoade", "cercetasi" de dimensiuni relativ mici (1-2 metri, poate mai mici - nu sint insa sigur de aceasta dimensiune, caci se miscau foarte repede si pareau mai degraba ca niste lumini decat ca si ceva fizic). Din cand in cand parca imi amintesc cum apareau si anumite forme ceva mai mari, de cativa metri.

Nu inteleg de ce, dar simteam ca acea zona avea ceva special, sau in acel loc era ceva important pentru oameni sau pentru interesul acelor "vizitatori" ce trebuiau sa vina si erau si asteptati. Eu cel putin aveam aceasta senzatie CLARA si LUCIDA ca ii astept. Ceva sau cineva din acea zona (cartier) le trezea interesul. In finalul acestor "seriale de vise", si-au facut aparitia pe cer, pe rand, nave mari ce nu le pot preciza acum forma si dimensiunile, dar erau inconjurate si de multe lumini. Din cate imi amintesc acum (dupa multi multi ani) au venit pe rand mici nave "cercetas", apoi nave ceva mai mari, cam cat o casa, cat un bloc si in final, a aparut o grandioasa si colosala nava ce parca acoperea tot cartierul daca nu cumva un sfert de oras (Bucuresti) sau mai mult. Era atat de mare, de grandioasa si complexa incat, copil fiind, eram extrem de uimit si poate aveam si putina teama. Din pacate nu mai stiu ce s-a petrecut in continuare, daca au coborat sau nu, daca au chemat la ei pe cineva, sau ce alta actiune au facut, dar cred ca a fost ceva destul de important daca acea "nava mama", sau nava comandant impreuna cu multe multe alte nave a venit aici pe Terra, in Romania, in Bucuresti si culmea, in "cartier" la noi.

Din acel moment nu am mai avut vise din acest sir si interesant este ca am si uitat de ele aproape 30-35 de ani. Mi-am amintit brusc de ele la o varsta considerabila fata de varsta la care am avut acele vise. Tot ce pot sa spun ca un asemenea sir de vise nu sunt o creatie fantasmagorica sau o plasmuire a mintii unui copil, sau a subconstientului meu, pentru ca eu nu aveam cunostinte la vremea aceea despre asa ceva si nici nu se repetau in acelasi mod, ci erau ca un fel de serial.

Nu-mi dau seama acum de ce am avut acele vise, de ce au aparut la acea varsta si de ce au disparut brusc. Cert este ca ma simteam cumva parte componenta din ce ce petrecea acolo in acea "venire" pe Pamint. Nu-mi dau deocamdata seama nici daca acel eveniment s-a petrecut sau se va petrece intr-un anume viitor (viziune profetica sa-i spunem), daca avea sau nu vreo conotatie sau legatura cu lumea fizica, adica sa fie o manifestare ce apartine sau va apartine lumii fizice sau era conexa cu o alta lume subtila, poate una paralela din acel prezent sau din viitor. Cert este ca uneori ma uit cu un anume drag la cer si ma simt ca intr-o "cusca" aici pe Pamant, avand o anume nostalgie dupa "cer", dupa o anume libertate de a calatori (in intreg Universul) si un anume sentiment de "Acasa", de dorinta de a ma intoarce Acasa, undeva acolo in acest grandios Univers.  ups  

Bye.

Voi mai reveni si cu alte vise din prezent dar si din trecut.  hello
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Căutați Adevărul și Adevărul vă va elibera !
Back to top See my Info
alisssa2003
Aspirant
Aspirant

alisssa2003 is offline

Joined: 22 May 2010
Member: #575
Posts: 1
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Vise inlantuite
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 25.5.2010, 01:32 View PostDownload Post

Foarte interesant, si eu am uneori aceasta senzatie..
Exista o mica povestioara legata de un vultur care se credea gaina.... Totul incepe cand un ou de vultur cade din cuib si este adus de un copil in cuibarul unde clocea o gaina.. toate ca toate, puii au iesit, a iesit si puiul de vultur si a inceput sa fie integrat ca si pui de gaina.. Crescand, visa tot timpul catre ceva mai inalt, aspira la inaltimile cerului si a inceput sa vorbeasca despre acest lucru gainilor din ograda.. insa toate gainile i-au spus ca isi face iluzii si ca zborul in inaltimile cerului este facut pentru alte pasari, nu pentru o gaina... Dupa multe astfel de vorbe din partea gainilor, vulturul a renuntat la visele lui si intr-un final a murit de batranete, in ograda gainilor, traind si gandind ca o gaina....
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
vand nokia e52
vand nokia e71;
vand nokia e72
vand nexus one
Back to top See my Info
Analist
Aspirant
Aspirant

Analist is offline

Joined: 14 Sep 2013
Member: #693
Posts: 8
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Topic icon
Re: Vise inlantuite
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 14.9.2013, 21:01 View PostDownload Post

Adevar @ Wed 04 Jul, 2007 09:59 wrote:
Bine v-am gasit.  cuddle

Ma bucur sa intalnesc o asemenea idee si oportunitate aici pe net. Sper sa va ajute si aceasta relatare a mea.


Sper sa nu te deranjeze nici pe tine nici pe gazde faptul ca am facut o trimitere si chiar un "copy paste" la aceasta relatare si pe forumul Galactis. Vezi aici. Despre asta vezi si PM.

O zi buna la toti.
Back to top See my Info
Adevar
Aspirant
Aspirant

Adevar is offline

Joined: 04 Jul 2007
Member: #254
Posts: 5
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Vise inlantuite
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 15.9.2013, 20:39 View PostDownload Post

Analist @ Sat 14 Sep, 2013 20:01 wrote:
Sper sa nu te deranjeze nici pe tine nici pe gazde faptul ca am facut o trimitere si chiar un "copy paste" la aceasta relatare si pe forumul Galactis. Vezi aici. Despre asta vezi si PM.

O zi buna la toti.


Vezi in PM.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Căutați Adevărul și Adevărul vă va elibera !
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index -> UNIQUE - La răscruce de drumuri, Pușculița cu vise
   -> Pușculița cu vise, Vise cu si despre OZN-uri si civilizatii extraterestre
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 4 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You cannot download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !