Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 28.3.2024, 18:41
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Imperiul ataca


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Adevar
Aspirant
Aspirant

Adevar is offline

Joined: 04 Jul 2007
Member: #254
Posts: 5
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Topic icon
Imperiul ataca
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 18.7.2007, 14:18 View PostDownload Post

Buna din nou,

Revin cu o noua serie de idei desprinse din visele mele avute cu mai multi ani in urma. In mesajul cu "vise inlantuite" prezentam niste vise ce le-am avut cind eram mic copil. Ele au incetat la un moment dat, iar mai tirziu, dupa citiva ani, cind eram deja "copil mare", am inceput sa am vise in care exista o intuitie nespusa, poate neinteleasa, ca am putea avea "vizite" extraterestre. Pina la urma, intr-unul din vise sau mai multe in serie, au aparut in sfirsit "invadatorii". Acestia au recurs la o tehnologie aparte de camuflare fizica. Probabil ca au dispozitive de camuflare vis a vis de aparatele de radar, dar vizual navele acestora pot fi vazute si daca s-ar apropia cu ele nu ar mai putea sconta pe elementul surpriza. Astfel, cu o tehnologie aparte, ei au provocat nori densi, grosi si "involburati", daca va mai amintiti cei din cazul unor furtuni mai mari. Astfel, in spatele sau mai bine zis in interiorul acestor nori, mari nave s-au apropiat de solul planetei, de orase si cind au ajuns aproape de sol, au lansat atacul aerian cit si terestru. O parte din invadatori au coborit pe sol, aici in oras si fie luau prizonieri fie ii omorau, sincer nu-mi mai amitesc acest aspect. Cert este ca dupa ce erau luati prizonieri le faceau ceva nu tocmai benefic. Fie ii foloseau ca si "hrana", fie le implantau ceva, fie le dadeau ceva substante. La vremea respectiva parca le vazusem chipurile, conformatia corpului, dar acum nu-mi mai amintesc nimic din aceste aspecte. Pareau totusi "umani" si nu tot felul de forme a la "Razboiul Stelelor", caci altfel si acum probabil as fi fost socat de formele lor fizice.  show tongue

Cei putini care nu fusesera prinsi se ascundeau pe unde puteau, orasul devenind pustiu si rar se mai "plimbau" oameni pe strazi, de teama de a nu fi prinsi. Din cind in cind se mai auzeau lupte aeriane, si destul de rar se auzeau zvonuri cum ca unul sau mai multe nave (avioane) pamintesti au mai doborit cite o nava extraterestra, dar in general apararea paminteana era coplesita, mai ales din cazua elementului surpriza, pentru ca fusesera luati pe nepregatite si poate si tradati, mintiti, manipulati.

Mai multe nu-mi amintesc acum, dar esential cred eu in faza actuala este aceasta idee precum ca invazia etraterestra se va face sub "protectia" norilor grosi provocati artificial. Nu cred ca v-ar strica la nici unul sa studiati astfel de nori, cind apar, mai ales daca forma lor nu este prea mare si par ca si un "halou" in jurul la ceva mare care se apropie de sol. De regula astfel de nori sint mult mai mari si mai lungi, sau lati si inalti si circula la aceiasi inaltime. Acestia pe care i-am vazut eu in vis erau mai "mici" (de ordinul a citeva sute de metri diametru sau 1-2 km), mai "rotunzi" (ovoizi) si coborau catre sol, ca si cum s-ar involbura si ar creste din el insusi in directia in care norul inainta. Nu stiu la ce va mai poate ajuta aceasta in acea faza terminala a invaziei extraterestre, dar poate intr-o buna zi aceste informatii vor ajunge la anumiti factori de decizie din cadrul fortelor armate ale Romaniei sau a altor tari ce nu sint implicate intr-o astfel de invazie, precum a existat la Pearl Harbor, cind din anumite interese meschine armata de invazie japoneza a fost lasata sa inainteze si sa atace "nestingheriti".

Poate ca unii vor spune ca delirez, ca am o paranoia cu etraterestri astia, ca imi joaca mintea (visul) feste, ca mint sau cine stie ce motive senzationaliste urmaresc, dar va spun sincer ca nu aveam cum sa inventez astfel de vise sau idei. De altfel, in periplul meu pe net, am mai intilnit si alte persoane care au confirmat si ele astfel de vise despre o posibila invazie etraterestra. Chiar sa fim cu totii nebuni, paranoici si sa avem vise comune sau asemanatoare, sau cine stie ce interese obscure avem cu totii, chiar daca nu ne cunoastem intre noi ?  look

Dincolo de asta, fiecare sa creada ce vrea si sa verifice el insusi aceste idei cu posibilele evenimente din viitor.

Bafta la toti !
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Căutați Adevărul și Adevărul vă va elibera !
Back to top See my Info
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Re: Imperiul ataca
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 14.12.2008, 20:07 View PostDownload Post

Adevar @ 18.7.2007, 14:18 wrote:

Mai multe nu-mi amintesc acum, dar esential cred eu in faza actuala este aceasta idee precum ca invazia etraterestra se va face sub "protectia" norilor grosi provocati artificial. Nu cred ca v-ar strica la nici unul sa studiati astfel de nori, cind apar, mai ales daca forma lor nu este prea mare si par ca si un "halou" in jurul la ceva mare care se apropie de sol. De regula astfel de nori sint mult mai mari si mai lungi, sau lati si inalti si circula la aceiasi inaltime. Acestia pe care i-am vazut eu in vis erau mai "mici" (de ordinul a citeva sute de metri diametru sau 1-2 km), mai "rotunzi" (ovoizi) si coborau catre sol, ca si cum s-ar involbura si ar creste din el insusi in directia in care norul inainta. Nu stiu la ce va mai poate ajuta aceasta in acea faza terminala a invaziei extraterestre, dar poate intr-o buna zi aceste informatii vor ajunge la anumiti factori de decizie din cadrul fortelor armate ale Romaniei sau a altor tari ce nu sint implicate intr-o astfel de invazie, precum a existat la Pearl Harbor, cind din anumite interese meschine armata de invazie japoneza a fost lasata sa inainteze si sa atace "nestingheriti".

Poate ca unii vor spune ca delirez, ca am o paranoia cu etraterestri astia, ca imi joaca mintea (visul) feste, ca mint sau cine stie ce motive senzationaliste urmaresc, dar va spun sincer ca nu aveam cum sa inventez astfel de vise sau idei. De altfel, in periplul meu pe net, am mai intilnit si alte persoane care au confirmat si ele astfel de vise despre o posibila invazie etraterestra. Chiar sa fim cu totii nebuni, paranoici si sa avem vise comune sau asemanatoare, sau cine stie ce interese obscure avem cu totii, chiar daca nu ne cunoastem intre noi ?  look

Dincolo de asta, fiecare sa creada ce vrea si sa verifice el insusi aceste idei cu posibilele evenimente din viitor.

Bafta la toti !


Mi-am amintit de acest email si afirmatiile continute, asa ca iata o posibila confirmare sau "anomalie" in acest mesaj: UFO-Like Cloud Formations Give "Peak/Peek(?)" Experience
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index -> UNIQUE - La răscruce de drumuri, Pușculița cu vise
   -> Pușculița cu vise, Vise cu si despre OZN-uri si civilizatii extraterestre
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 2 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You cannot download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !