Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 30.4.2024, 15:54
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Cozmin Gușă se declară simpatizant al MISA


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
politicus
Novice
Novice

politicus is offline

Joined: 26 Sep 2006
Member: #102
Posts: 28
Country Flag: France
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Topic icon
Cozmin Gușă se declară simpatizant al MISA
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 15.9.2007, 20:41 View PostDownload Post

Cozmin Gușă se declară simpatizant al MISA

CLUJ-NAPOCA / 15:12, 13.09.2007


Posted image may have been reduced in size. Click image to view fullscreen.
Președintele PIN, Cozmin Gușă, mulțumește anticipat membrilor Mișcării pentru Integrare Spirituală în Absolut (MISA) care strâng semnături de susținere a candidaților partidului pentru Parlamentul European, declarând că simpatizează această mișcare.

Gușă a declarat, joi, într-o conferință de presă la Cluj, că a aflat că pe forumurile pe care intră yoghinii de la MISA se face propagandă PIN, iar membrii mișcării sunt îndemnați să strângă semnături pentru partid.

„Nu știam că este atât de mare susținerea. Am avut trei colege care fac yoga în cadrul MISA. Mă bucur că yoghinii de la MISA ne susțin pe noi. Le și mulțumesc în avans pentru susținere”, a afirmat Gușă.

Știrea a fost publicată pe terminalul MEDIAFAX în data 13.09.2007 la ora 14:19


sursa: mediafax (interviul truncheat)
Back to top See my Info
politicus
Novice
Novice

politicus is offline

Joined: 26 Sep 2006
Member: #102
Posts: 28
Country Flag: France
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Topic icon
Cozmin Gușă declara - varianta completa a interviului
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 15.9.2007, 20:49 View PostDownload Post

politicus @ Simbata 15 Sep, 2007 19:41 wrote:
Cozmin Gușă se declară simpatizant al MISA

CLUJ-NAPOCA / 15:12, 13.09.2007


Posted image may have been reduced in size. Click image to view fullscreen.
Președintele PIN, Cozmin Gușă, mulțumește anticipat membrilor Mișcării pentru Integrare Spirituală în Absolut (MISA) care strâng semnături de susținere a candidaților partidului pentru Parlamentul European, declarând că simpatizează această mișcare.

Gușă a declarat, joi, într-o conferință de presă la Cluj, că a aflat că pe forumurile pe care intră yoghinii de la MISA se face propagandă PIN, iar membrii mișcării sunt îndemnați să strângă semnături pentru partid.

„Nu știam că este atât de mare susținerea. Am avut trei colege care fac yoga în cadrul MISA. Mă bucur că yoghinii de la MISA ne susțin pe noi. Le și mulțumesc în avans pentru susținere”, a afirmat Gușă.

Știrea a fost publicată pe terminalul MEDIAFAX în data 13.09.2007 la ora 14:19


sursa: mediafax (interviul truncheat)


Varianta completa a interviului:

"A aparut un articol intr-un ziar, am dat si o replica doar la acest ziar, legat de faptul ca pe forumurile pe care intra yoghinii de la MISA, se strang, ma rog, se face propaganda PIN-ului si sunt chemati membrii MISA, ma rog, yoghinii de la MISA sa stranga semnaturi de sustinere pentru PIN. Nu stiam ca e atat de mare sustinerea. Am avut trei colege care m-au anuntat, mi-au spus de ceva timp ca ele fac yoga in cadrul acestei organizatii, n-am nimic impotriva, n-are legatura politica cu yoga sau cu cei de la MISA. Pot sa va spun ca sunt niste fete tinere, cu studii superioare, din corporatii multinationale, extrem de onorabile, n-au probleme cu justitia, si n-au avut nici o problema atunci, si sigur noi suntem in campanie de strangere de semnaturi si absolut toti cei care sunt pe liste si liderii organizatiilor judetene sunt implicati in acest proces, si trebuie sa strangem multe sute de mii de semnaturi, nu doar 200.000. Deci ma bucur ca cei de la MISA, yoghinii de acolo, ne sustin pe noi. Le si multumesc in avans pentru aceasta sustinere, nu cum a facut fostul meu coleg Traian Basescu, care desi a ajuns presedinte al Romaniei cu sprijinul direct al voturilor celor de la MISA, care au fost, dupa aprecierea noastra, in 2004, intre 250.000 si 300.000 de voturi, dupa aceea a uitat sa le multumeasca. Nu e nimic rusinos in asta. Daca Basescu a ajuns presedinte cu voturile lor si am vazut ca este iubit de romani, nu inteleg  de ce Lavinia Sandru nu poate sa ajunga parlamentar european inclusiv cu sprijinul celor de la MISA. Mai ales ca aici este de discutat. Cat de mare este infractiunea, si daca vreti sa facem o comparatie simpla, cat de mare este raul pe care l-a facut Bivolaru Guru fata de Bivolaru de la BRD, frate-sau? Bivolaru de la BRD a devalizat de vreo 800 de milioane de dolari o banca si guvernarea actuala l-a scos din puscarie. Alalalt n-am auzit sa fi furat, bun, ce fac ei pe acolo nici nu ma intereseaza, ca nu sunt membru. Dar in acelasi timp este mult mai blamat si a trebuit sa ceara azil politic intr-o alta tara. Mai spun inca un lucru. Pe mine m-a impresionat pozitiv inca un lucru. De fiecare data cand fac acea spirala la Costinesti, principalul lucru la care spun ca se concentreaza este Romania. Ei se concentreaza pentru ca Romaniei sa ii fie mai bine, care este un lucru pe care putine organizatii il fac. Daca au aceasta putere nu ma pricep, nu practic yoga. Mai sunt alte doua lucruri care imi sunt simpatice la cei de la MISA, trebuie sa recunosc. Faptul ca nu incurajeaza homosexualitatea in mod explicit, e un lucru care nu ma deranjeaza, ba dimpotriva, si faptul ca sunt antimasoni. Eu nu sunt mason, n-am nimic cu masoneria, dar nici nu-i iubesc foarte tare pe masoni. si atunci aceste doua alemente ma fac sa ii simpatizez. N-avem vreo legatura institutionala si repet, faptul ca ma sustin ma face sa le multumesc din start, sa ii indemn sa ma sustina in continuare pana dupa alegeri si le promit ca o sa le multumesc public, nu asa cum a facut Traian Basescu, le-a luat toate voturile, le-a luat organizarea in 2004 si nici macar nu le-a zis multumesc. Lui Gigi Becali a stiut sa ii spuna multumesc."
Back to top See my Info
1%
Milenar
Milenar

1% is offline

Joined: 31 Aug 2006
Member: #83
Posts: 1069
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Topic icon
Anul acesta, adeptii MISA practica PINoterapia - kk, pardon articol practicat de "Gardianul"
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 15.9.2007, 21:22 View PostDownload Post

Desi acest mizer ziar de orientare securista expune tot felul de mizerii, aberatii si minciuni sfruntate, lucru care le arata tuturor celor inteligenti si lucizi, adevarata orientare si cine ii sustine pe acesti "gardieini" ce din cand in cand, le scapa ca prostii si adevaruri printre cuvinte. Acest articol este unul dintre aceste "perle" ale securistilor cu masca de "gazetari" ce asculta ca niste catelusi de stapanii lor masoni, ce le arunca din cand in cand cite un os de ros, ceva bani murdari sub masca unui salariu.

Iata articolul:

Quote:
Anul acesta, adeptii MISA practica PINoterapia

Adeptii lui Gregorian Bivolaru strang semnaturi pentru europarlamentare

Posted image may have been reduced in size. Click image to view fullscreen.O stire interesanta a fost lansata, ieri, pe scena politica. Partidul Initiativa Nationala, condus de Cozmin Gusa, este sustinut de yoghinii Miscarii de Integrare Spirituala in Absolut. Stirea a fost confirmata, intr-o oarecare masura, chiar de liderul formatiunii politice, care ne-a declarat in exclusivitate ca „despre MISA am o parere foarte buna, pentru ca toate adunarile publice pe care le-a organizat au avut ca directie sprijinirea Romaniei“.

Stirea de ieri se refera, in fapt, la participarea pe listele PIN pentru alegerile europarlamentare din 25 noiembrie a noua yoghini din MISA. In ultimul timp, pe internet (forumuri) si pe mailuri a circulat o scrisoare care, se pare, are acordul lui „Grieg“, prin care toti membrii MISA trebuie sa semneze in favoarea sustinerii candidatilor PIN pentru Parlamentul European, „pentru ca acesti 9 colegi sa poata participa la alegeri“.

„Stiam ca am colege in MISA de acum cćteva luni“
„Este o stire care ma bucura pentru ca, daca o organizatie asa de mare sustine candidaturile PIN, sansele cresc simtitor. Stiam ca o parte dintre colege fac yoga in cadrul MISA pentru ca mi-au spus asta acum cateva luni si ma bucur ca-si mobilizeaza colegii la strangerea de semnaturi“, ne-a declarat, ieri, Cozmin Gusa.

«Basescu nu a multumit MISA pentru voturile date»

„Le multumesc in avans pentru sprijinul acesta, spre deosebire de Traian Basescu, care, in ciuda faptului ca a ajuns presedinte cu voturile de la MISA, nu le-a multumit niciodata, iar dupa evaluarile noastre, de la acel moment, circa 200-300 de mii de voturi, in turul 2 de scrutin, pentru Basescu, au fost date prin sprijinul MISA, ceea ce a facut diferenta“, a spus Gusa.

Intrebat daca imaginea PIN in ochii opiniei publice ar putea fi afectata de aceasta asociere, Cozmin Gusa ne-a spus ca nu are de ce, pentru „PIN are un electorat inteligent, care nu poate decat sa aprecieze ca MISA sprijina lista de partid“. Pe de alta parte, Cozmin Gusa nu se asteapta la aderarea, de acum incolo, a unor yoghini din MISA la PIN si invers, dar „daca se intampla asa ceva, nu-i nici o paguba“.

«Yoghinii din MISA sunt antimasoni si antihomosexualitate»

In ce-l priveste pe Gregorian Bivolaru, lui Cozmin Gusa i se pare o „inscenare grosolana si o actiune prin care justitia romana se face de ras“. „Putem ajunge la concluzia asta vorbind simplu despre fratele sau care a devalizat BRD si pe care justitia l-a pus in libertate“, a conchis Gusa. Doua elemente il fac pe liderul PIN sa nu se pozitioneze contra MISA: „nu incurajeaza homosexualitatea si are o atitudine antimasonica explicita“.

Scrisoarea adresata de membrele yoghine ale PIN

„Dragele mele, Asa cum poate unele dintre voi stiti deja de la cursuri, are loc zilele acestea o actiune de strangere de semnaturi pentru ca 9 colegi ai nostri sa participe la alegerile europarlamentare. Aceasta actiune este sustinuta de Grieg si este foarte important ca fiecare dintre noi sa devenim constiente de importanta obtinerii succesului in aceasta actiune. Cei noua colegi ai nostri sunt sustinuti de catre un grup parlamentar de la Bruxelles, acelasi grup care a ridicat problema abuzurilor impotriva scolii noastre de yoga si a lui Grieg in Parlamentul European si care a avut un aport esential in acordarea pentru Grieg a azilului politic in Suedia. Aceasta este o sansa istorica pentru noi, deoarece aceste prime alegeri care vor avea loc pe 25 noiembrie sunt cele de care putem beneficia cel mai mult. Aceasta sansa nu mai exista la urmatoarele alegeri. Pentru ca acesti 9 colegi sa poata participa la alegeri este necesara strangerea a 100.000 de semnaturi, cerute de lege, care reprezinta acordul oamenilor ca PIN-ul - partidul pe listele caruia colegii nostri candideaza - sa participe la alegeri, pana joi, 13 septembrie (astazi – n.r.).

Este nevoie de o mobilizare exemplara din partea tuturor, si grupurile de shakti pot avea aici o contributie esentiala. Este necesar sa formam echipe de cate 3-4 fete care sa mearga in oras cu listele si sa obtina semnaturi, cel putin 1.000 de semnaturi la o iesire. Avem nevoie de cat mai multe astfel de grupuri pentru ca nu mai sunt decat 3 zile: marti, miercuri si joi.

E important ca aveti o credinta de nezdruncinat in succes si sa simtiti, ca la orice actiune de Karma Yoga, cum Dumnezeu actioneaza prin voi.

Va rog sa-mi raspundeti cat mai repede si cat mai multe, pentru a dovedi inca o data forta spirituala a lui Shakti. Acest mesaj are acordul lui Grieg si a fost trimis prin Mihai Stoian“.

MISA, sustinuta de un grup parlamentar din PE care colaboreaza cu PIN

Posted image may have been reduced in size. Click image to view fullscreen.Prezenta pe forumul de discutii al MISA a numelui sefului grupului independentilor si democratilor (IND/DEM) din Parlamentul European poate fi intamplatoare. Cu toate acestea, liderul acestui grup, Jens- Peter Bonde, este seful politic de la Bruxelles al PIN. In acest sens, trebuie reamintit ca liderul PIN Cozmin Gusa a anuntat in prima faza ca partidul sau nu va candida la alegerile pentru Parlamentul European. Ulterior, la solicitarea lui Jens-Peter Bonde, Gusa a anuntat ca formatiunea sa politica va candida totusi pentru europarlamentare. Potrivit reprezentantilor PIN, Jens-Peter Bonde a sustinut ca „este bine ca Romania sa fie reprezentata in PE de politicieni care n-au legatura cu coruptia, cu guvernarile neprofesioniste ale Romaniei si cu trecutul totalitar, asa cum ar fi candidatii PIN“. Totodata, potrivit liderilor PIN, intre acest partid si Grupul IND/DEM din PE exista un protocol de colaborare „in vederea reprezentarii reciproce a intereselor comune in Romania, respectiv Parlamentul European, care prevede in mod expres o actiune comuna impotriva adoptarii actualei forme a Constitutiei Europene“.

Bivolaru, aparat de Bonde

Jens Peter Bonde a acuzat, in nenumarate randuri, statul roman ca „incearca sa distruga intreaga miscare yoga si tot ce Grieg a construit in Romania“. In replica, la acuzele de antisemitism aduse lui Gregorian Bivolaru de autoritatilor romane, Bonde declara nu de mult: „Nici nu este nevoie sa va spun ca Grieg nu este antisemit“.

sursa (WC): http://www.gardianul.ro/ - articol scris de: Andi Topala


PS. Bai Topala, ne crezi prosti si nu stim cand e vorba de o fotografie de tip "semnal" si cand e special aleasa de voi pentru a induce in eroare pe cunostatori ? Noroc ca nu esti un catelus de casa ca-ti uram binecunoscutul "mars bubico!"

Pentru cei ce nu s-au prins ce e cu "pozele semnal" sa studieze mai atent aici !
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Totul cu si alaturi de Dumnezeu !
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index -> Spiritualitatea în diferite contexte, Politica și Spiritualitate
   -> Politica si Spiritualitate, Anunțuri și informații din lumea politică
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 3 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You can download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !