Tainele Universului și ale Spiritului sunt dezvăluite doar celui care le caută în mod sincer, cu o inimă curată ! FAZA CURENTA A LUNII
Username:   Password:  Auto Login    
 RegisterRegister 
It is currently 28.3.2024, 17:51
All times are UTC + 3 Hours
Fi binevenit calatorule !
Stravechea Scoala a Maestrilor Inaltati din Tibet !


Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic
Author Message
Lamda
Aspirant
Aspirant

Lamda is offline

Joined: 22 Aug 2010
Member: #605
Posts: 12
Location: Hunedoara , Deva
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Topic icon
Stravechea Scoala a Maestrilor Inaltati din Tibet !
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 22.8.2010, 14:23 View PostDownload Post

Propun subiect de discutie despre Stravechea Scoala a Maestrilor Inaltati din Tibet...

Vizitati www.svit.ro
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
" Iluminarea nu este o dorinta , este o consecinta a modului de a trai "
Back to top See my Info
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: Stravechea Scoala a Maestrilor Inaltati din Tibet !
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 29.8.2010, 11:05 View PostDownload Post

Cam multe si cam agresive anunturile tale. 1-2 erau suficiente, dar 4 ?  look

Ok, sa le lasam sa profite si altii de pe urma acestei stravechi scoli.

Si la ce anume scoala te referi in aceste anunturi ?
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
Lamda
Aspirant
Aspirant

Lamda is offline

Joined: 22 Aug 2010
Member: #605
Posts: 12
Location: Hunedoara , Deva
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Stravechea Scoala a Maestrilor Inaltati din Tibet !
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 29.8.2010, 17:09 View PostDownload Post

Nu am incercat sa fiu agresiv in a publica anunturile. Am cautat ariile specializate pentru asa ceva si acolo le-am postat. Nu pentru asta sunt ele?

" Ok, sa le lasam sa profite si altii de pe urma acestei stravechi scoli? " - la ce te referi?

" Si la ce anume scoala te referi in aceste anunturi ? " - Scoala se numeste " Stravechea Scoala a Maestrilor Inaltati din Tibet " - aceste este numele ei complet.

Este ultima scoala ca nivel de spiritualitate.

Pentru detalii suplimentare iti sugerez sa vizitezi www.svit.ro !
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
" Iluminarea nu este o dorinta , este o consecinta a modului de a trai "
Back to top See my Info
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: Stravechea Scoala a Maestrilor Inaltati din Tibet !
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 30.8.2010, 19:05 View PostDownload Post

Lamda @ 29.8.2010, 16:09 wrote:
Nu am incercat sa fiu agresiv in a publica anunturile. Am cautat ariile specializate pentru asa ceva si acolo le-am postat. Nu pentru asta sunt ele?

Probabil ca o sa ne spui ca nici tonul intrebarii tale nu este agresiv, nu ? :) De exemplu in aceasta "arie" (ai activat pe FIDO ? ) se prezinta notiuni si informatii despre acele scoli stravechi si nu se fac doar reclame sau trimiteri. Pentru asta sut specializate alte "arii".

Quote:
" Ok, sa le lasam sa profite si altii de pe urma acestei stravechi scoli? " - la ce te referi?

Nu ar strica si un "te rog" in intrebarea ta, ca doar nu suntem la interogatoriul la politie sau gestapo sau nu am dat buzna peste tine la tine acasa unde poti fi chiar si un mic tiran, nu crezi ? :) Sau, iarta-ma, poate ca asta este modul de adresare specific si tipologia acestei scoli stravechi careia ii faci reclama sau prezentarea. cower

In mod firesc am fi stres mesajele tale si am fi pastrat numai unul sau doua, caci erau oricum suficiente, dar daca e asta de puternica (nu agresiva) dorinta ta de a oferi oamenilor aceasta cunostere straveche, de ce sa nu fim niste gazde primitoare si sa lasam de la noi acest spatiu ce se adauga suplimentar la baza de date.

Quote:
" Si la ce anume scoala te referi in aceste anunturi ? " - Scoala se numeste " Stravechea Scoala a Maestrilor Inaltati din Tibet " - aceste este numele ei complet.
Este ultima scoala ca nivel de spiritualitate.
Pentru detalii suplimentare iti sugerez sa vizitezi www.svit.ro !

Era clar cum se numeste. Ideea era cu ce se ocupa si care sunt ideile principale ale scolii.

Ce inseamna "ultima" scoala ? Te rog fii clar si explicit, sa nu se faca confuzii. Iata ce confuzii pot apare:

1. ultima scoala, adica cea mai de jos, cea mai slaba si cea mai ineficienta scoala spirituala
2. ultima, adica alta mai noua ca asta nu exista.
3. ultima, adica cea mai inalta si mai elevata si superioara scoala spirituala din Tibet.

La care optiune faci referiri ?

Din cate imi amintesc in Tibet exista anumite linii spirituale. Care este sursa originara de unde s-a plecat si care este ultimul maestru tibetan care reprezinta scoala aceea ?

Multumesc pentru amabilitatea si deschiderea sufleteasca si inaltatoare cu care mi-ai raspuns si sper ca-mi vei raspunde si in continuare.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
Lamda
Aspirant
Aspirant

Lamda is offline

Joined: 22 Aug 2010
Member: #605
Posts: 12
Location: Hunedoara , Deva
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Stravechea Scoala a Maestrilor Inaltati din Tibet !
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 31.8.2010, 15:10 View PostDownload Post

Te rog sa ma crezi ca nu am sesizat faptul ca as avea un ton agresiv si nici nu am avut vreo intentie in publica mai multe anunturi decat ar fi trebuit.. iar daca este asa eu imi cer scuze fata de tine si fata de acest forum.
Consider ca orice atentionare sau idee, conteaza.

"Ce inseamna "ultima" scoala ? Te rog fii clar si explicit, sa nu se faca confuzii."

"Ultima" scoala inseamna cel mai inalt nivel spiritual in care nu iti folosesti doar trupul ( exercitii fizice ) ci si mintea la tot potentialul ei. Paradoxal aceasta scoala a existat dintotdeauna ( pot sa-ti spun este o scoala foarte veche).
Tehnicile, disciplinele si intelepciunea pe care o primesti in schimb sunt extraordinare - ele ajutandu-te sa intelegi lumea din jurul tau mult mai usor.
Consider ca Adevarul este unul singur , oricat de mult timp ar trece el ramane acelasi , unic si extraordinar.
Doar omul in limitarea lui este schimbator... Dumnezeu nu !

" Din cate imi amintesc in Tibet exista anumite linii spirituale. Care este sursa originara de unde s-a plecat si care este ultimul maestru tibetan care reprezinta scoala aceea ?

Multumesc pentru amabilitatea si deschiderea sufleteasca si inaltatoare cu care mi-ai raspuns si sper ca-mi vei raspunde si in continuare. "

Tibet-ul de astazi nu mai este cel de acum 2000-3000 de ani poate si mai mult... deci nu putem vorbi acum in 2010 de linii spirituale. Ceea ce se vede si se stie acum despre Tibet este doar 0,1 % din adevaratul TIBET.

Numele ultimului maestru Tibetan care reprezinta scoala aceasta nu poate fi mentionat. Nu conteaza cine este , conteaza intelepciunea pe care o impartaseste. Eu respect si inteleg asta.. sper din tot sufletul ca si tu.

Mi-ar face mare placere , daca ai avea timp , sa intri pe site-ul scolii si sa citesti ce scrie acolo. Astfel poti sa-ti faci o parere proprie despre tot ceea ce scriu aici.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
" Iluminarea nu este o dorinta , este o consecinta a modului de a trai "
Back to top See my Info
Unique
Gazda
Gazda

Unique is offline

Joined: 13 Feb 2005
Member: #2
Posts: 359
Country Flag: Romania
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups:
Re: Stravechea Scoala a Maestrilor Inaltati din Tibet !
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 1.9.2010, 01:26 View PostDownload Post

Multumesc pentru detalii si pentru invitatie.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dumnezeu este UNIC !
Back to top See my Info
Lamda
Aspirant
Aspirant

Lamda is offline

Joined: 22 Aug 2010
Member: #605
Posts: 12
Location: Hunedoara , Deva
Style: subSilver (582)
Medals: None
Groups: None
Re: Stravechea Scoala a Maestrilor Inaltati din Tibet !
Reply to topic Reply with quote Go to the bottom
PostPosted: 1.11.2010, 18:32 View PostDownload Post

Update

Echipa Svit.ro are deosebita placere de a va instiinta de noul site:

Lamda International - The School of Wisdom

Vizitati: www.svit.ro

Daca aveti probleme in a vizualiza site-ul va rugam:
1. Sa stergeti memoria Cache a browser-ului pe care-l folositi.

Acest lucru este necesar pentru a se updata modificarile facute.
Va rugam sa faceti acest lucru periodic pentru a putea vizualiza noutatile ce vor aparea.

2. Sa folositi un alt browser; exemplu : IExplorer, Mozilla, Google Chrome.

Echipa Svit.ro
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
" Iluminarea nu este o dorinta , este o consecinta a modului de a trai "
Back to top See my Info
Display posts from previous:   
   Board Index
   -> Spiritualitatea Universală, Școli si grupari spirituale stravechi
View previous topic Tell A FriendPrintable versionDownload TopicPrivate MessagesRefresh page View next topic

Page 1 of 1  [ 7 Posts ]
 


Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot post attachments in this forum
You can download attachments in this forum

Style:  
Search:
Fii binevenit călătorule ! Tainele Cerului și ale Universului îți sunt pregătite. Cere și ți se va da ! Bate și ți se va deschide ! Caută și vei găsi !